dnes
Středa - zatazeno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - polojasno
17°C
Magistrát dostal petici za pojmenování Výstaviště Praha po Miloši Formanovi
Předseda ODA a kandidát na primátora Pavel Sehnal odnesl na magistrát petiční archy. Foto: ODA

Magistrát dostal petici za pojmenování Výstaviště Praha po Miloši Formanovi

Podnikatel, předseda ODA a kandidát na primátora Pavel Sehnal včera předal na magistrát petici za přejmenování Výstaviště v Praze 7 na Park Miloše Formana. Pod petici se podepsalo 18 372 lidí. Bude se jí muset zabývat zastupitelstvo, které vzejde z víkendových voleb. Sehnal se chce zároveň sejít s bratry Petrem a Matějem Formanovými. Ti po něm chtějí 600 000 korun kvůli použití jména oscarového režiséra, který letos zemřel, v předvolební kampani. Vyjádření bratří Formanů ČTK shání.

Majitel skupiny SPGroup a.s., předseda ODA a kandidát na primátora Prahy Pavel Sehnal inicioval petici za přejmenování Výstaviště v Holešovicích na Park Miloše Formana. Petiční archy na začátku září.

„Myšlenka vzniku Parku Miloše Formana je dobrá a já věřím, že se dočkáme jejího naplnění.  Vůle Pražanů vyjádřená jejich podpisy na petici je toho důkazem. Během několika týdnů se nám podařilo sebrat téměř třikrát víc podpisů, než kolik nařizuje zákon, aby se peticí museli zabývat pražští zastupitelé,“ říká Sehnal. Podmínkou pro zařazení na jednání zastupitelstva je totiž počet podpisů odpovídající 0,5 procentu trvale bydlících obyvatel města.

Pavel Sehnal se domnívá, že přejmenování holešovického výstaviště je pouze tím správným startem. Výstaviště by mělo zaznamenat i proměnu ve své nabídce, ke které chce Sehnal významně přispět.

„Vytvořím v Praze místo, které jí chybí. Odpočinkovou zónu, křižovatku setkávání a také líheň kultury a umění se specifickým vztahem k filmu a divadlu. Bude to místo otevřené, sympatické, vstřícné a svobodu vyjadřující pro všechny Čechy, Pražany i návštěvníky ze všech koutů světa,“ slibuje Sehnal. Podle něj to pomůže i částečně řešit turisticky přetížená centra, Staroměstské a Václavské náměstí.

„Turisty samozřejmě vítáme, ale je třeba jim nabídnout víc, nežli jen pár míst v centru Prahy, kde také bydlí lidé a chtějí i svůj noční klid. A atraktivní nabídka Parku Miloše Formana by ulevila tomuto pražskému downtownu a lidem zde bydlícím a přitom by zatraktivnila turistům dojem z našeho hlavního města, a to nejen působivými audiovizuálními projekcemi, ale celkově možností, zde lépe relaxovat,“ tvrdí Pavel Sehnal.

Dědicové s nápadem na přejmenování Výstaviště Praha podle Sehnala původně souhlasili, prý si ale neuvědomili politický rozměr spolupráce. Podle právního zástupce bratrů Formanových Františka Vyskočila jim však skutečnost, že bude záměr na přejmenování prezentovat během předvolební kampaně, Sehnal zatajil.

„Pokud jsem se při prezentaci projektu přejmenování holešovického výstaviště jakkoliv dotkl citů bratrů Formanových, tak se za to omlouvám, nebylo to mým úmyslem a doufám, že i touto cestou k nim má omluva dorazí. Bratři Formanové dělají svým uměním a vtipem radost lidem, já zase chci vrátit ztracený lesk hlavnímu městu Praze a zlepšit život Pražanům. Obě strany mají krásné a smysluplné cíle, přesto obě strany se ale momentálně spolu škorpí a svou energii a čas věnují věcem, které nejsou ani pro jednu stranu tím, co chtějí pro druhé lidi dělat a v čem vidí smysl. Proto jsem nabídl bratrům Formanům usmíření a dobrou věc, která nás paradoxně nyní rozděluje, můžeme dokončit společně,“ doplňuje Pavel Sehnal.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru