Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Magistrát dohodl s exředitelkou Děvěrovou smírné řešení sporu o propuštění
Sídlo pražského magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Magistrát dohodl s exředitelkou Děvěrovou smírné řešení sporu o propuštění

Vedení pražského magistrátu se dohodlo s bývalou ředitelkou Martinou Děvěrovou na smírném řešení sporu ohledně jejího propuštění za vlády primátorky Adriany Krnáčové (ANO). Magistrát bývalé ředitelce vyplatí vyrovnání. Vyplývá to z materiálu, který aktuálně schválili pražští radní. Děvěrová výpověď napadla žalobou u soudu a Městský soud v Praze letos v lednu rozhodl, že byla propuštěna neoprávněně.

Krnáčová odvolala Děvěrovou v červenci 2018 v souvislosti se zásahem policie kvůli státním dotacím pro sport. Děvěrová podle tehdejší primátorky situaci neřešila dostatečně aktivně. Obvodní soud pro Prahu 1 v květnu 2023 v nepravomocném rozhodnul, že výpověď je neplatná. Letos v lednu pak rozsudek potvrdil městský soud. Ředitelem magistrátu je od roku 2020 Martin Kubelka.

„Dneškem dochází k uzavření dohody o narovnání mezi oběma stranami sporu a k ukončení soudních sporů podáním návrhu za zpětvzetí žaloby ze strany paní Děvěrové, soudní spor o náhradu platu, a ukončení pracovního poměru dohodou, soudní spor o určení neplatnosti odvolání z funkce ředitelky magistrátu a výpovědi z pracovního poměru," uvedl na dotaz ČTK mluvčí magistrátu Vít Hofman. Detaily nechtěl komentovat, neboť obě strany se podle něj dohodly na mlčenlivosti.

Krnáčová odvolala Děvěrovou se souhlasem tehdejšího ministra vnitra Lubomíra Metnara (za ANO). Jeho nástupce Jan Hamáček (ČSSD) posléze tento souhlas zrušil. Vedle žaloby na neplatnost odvolání a výpovědi podala Děvěrová k soudu i žalobu týkající se ušlé mzdy.

Po odvolání Děvěrové vedla magistrát dočasně někdejší zástupkyně ředitele Zdena Javornická, která měla dlouhé roky na starosti sestavování městského rozpočtu. Kubelku jmenoval do funkce 30. listopadu 2020 tehdejší primátor Zdeněk Hřib (Piráti), nyní náměstek primátora.

V kauze rozdělování sportovních dotací pražského magistrátu nyní čelí obžalobě devět úředníků a politiků.


Autor: ČTK

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru