dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Magistrát deset let neudělal výběrko na trhy v centru Prahy, nyní se mu před volbami rozsvítilo
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí provozuje od roku 2004 společnost Taiko. Foto: archiv

Magistrát deset let neudělal výběrko na trhy v centru Prahy, nyní se mu před volbami rozsvítilo

Praha vypověděla smlouvu firmě Taiko na provozování vánočních a velikonočních trhů v centru města. Informovala o tom radní Eva Vorlíčková (TOP 09). Město vypíše výběrové řízení na nového provozovatele. Taiko provozuje také areál Žlutých lázní u Vltavy, ty v pronájmu firmy zůstávají.

Poznámka Pražského patriota

Na fakt, že jsou trhy v centru Prahy už dlouho pořádány bez výběrového řízení na jejich provozovatele, upozornil server Pražský patriot loni v únoru. Více čtěte zde. Jak je patrné z tehdejšího vyjádření magistrátu, o dvouleté výpovědní lhůtě věděl. Dnes pražští radní z TOP 09 tvrdí, že smlouva byla pro město nevýhodná. Proč se tedy k ukončení smlouvy rozhoupali až nyní, pár týdnů před volbami, když jsou ve vedení metropole od roku 2011? Že by v rámci kampaně?

Smlouva s firmou Taiko trvala deset let. Podle radních byla pro Prahu nevýhodná. Taiko ročně městu platilo 2,66 milionu korun. Na začátku příštího roku začne firmě dvouletá výpovědní lhůta.

Mluvčí Taika Hana Tietze řekla, že společnost má zatím informace o konci smlouvy pouze z médií. Město má podle ní na podobný krok právo, překvapuje ji ale prý to, že vedení metropole společnosti dosud způsob provozování trhů nijak nevytýkalo. „Pokud vyhlásí nové výběrové řízení, tak se do něj samozřejmě přihlásíme," dodala.

O firmě Taiko se v médiích mluví ve spojení s kontroverzním pražským podnikatelem Romanem Janouškem, blízkým přítelem bývalého primátora Pavla Béma (ODS). V dozorčí radě firmy seděla od roku 2004 do roku 2009 Janouškova manželka Simona Steiningerová.

Žluté lázně s oblibou využívali k oslavám špičky pražské ODS, například po volbách v roce 2010 se v nich konaly oslavy výsledků voleb.


Další články
Nahoru