dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Magistrát den poté: modrý pták letí z dopravního podniku, oranžová růže píchla topku
Čistka v dopravním podniku na sebe nenechala dlouho čekat. Foto: dpp.cz

Magistrát den poté: modrý pták letí z dopravního podniku, oranžová růže píchla topku

Rada hl. m. Prahy, ve které zůstali jen členové TOP 09, dnes odvolala z dozorčí rady dopravního podniku Davida Vodrážku a Josefa Noska z ODS. Celostátní vedení ČSSD se také vyjádřilo, co by měla „topka“ v Praze splnit, aby měla podporu sociální demokracie.

Strana TOP 09 se svými šesti členy v jedenáctičlenné dozorčí radě Dopravního podniku hl. m. Prahy může nyní prosadit různé změny.

Zajímavé je, že v dozorčí radě největší společnosti v Praze byli ponecháni občanští demokraté Pavel Hurda a Andrea Vlásenková. Že by snaha rozvrátit pražskou ODS?

Když probíhal před rokem a půl na pražském magistrátu puč, kdy se Bohuslav Svoboda dohodnul za zády ČSSD se stranou TOP 09 a porazil tak i své protivníky ve vlastní straně, kteří preferovali koalici se sociálními demokraty, Hurda a Vlásenková nepatřili z počátku mezi jeho největší podporovatele. Byť se na jeho stranu poměrně rychle přiklonili.

ČSSD: na zdražení jízdného zapomeňte!

Grémium ČSSD dnes nepřijalo žádné usnesení, jak by se měla pražská organizace strany chovat při vyjednávání o budoucích poměrech na magistrátu.

Již včera však předseda strany Bohuslav Sobotka nedoporučil uzavření koalice s TOP 09. V tomto názoru ho podpořil i místopředseda ČSSD Michal Hašek. Důležité je podle nich především dodržovaní programu strany.

Sociální demokraté také sdělili, že pokud chce TOP 09 získat v metropoli jejich podporu, nemá prosazovat zdražení jízdného v MHD. Přitom podle dosavadních jednání na magistrátu se zdálo, že hrozí až čtvrtinové zdražení časových kuponů MHD pro Pražany.  

TOP 09 by také neměla zdražit odvoz odpadu a stát by také neměl na hlavní město převádět nemocnice. 


Další články
Nahoru