dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Magistrát chyboval, ÚOHS zrušil jeho stomilionový tendr
Komořanská ulice, která by mohla spojovat Pražský okruh s Prahou 12. Nájezd na okruh však chybí. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Magistrát chyboval, ÚOHS zrušil jeho stomilionový tendr

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil více než stomilionový tendr pražského magistrátu na zpracování projektové dokumentace na propojení Prahy 12 s Pražským okruhem. Rozhodnutí je pravomocné, Praha se proti němu neodvolala. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

Praha tendr vypsala v září 2011. Původní předpokládanou cenu zakázky zvýšila z 95 milionů korun na 145 milionů. Podle ÚOHS měl magistrát v souvislosti s navýšením ceny zakázky přiměřeně prodloužit lhůtu pro firmy, které se chtěly do tendru přihlásit.

„Zadavatel v oznámení o zakázce stanovil 21. 9. 2011 předpokládanou hodnotu veřejné zakázky ve výši 95 milionů korun. Zadavatel dne 23. 9. 2011 podal opravné oznámení o zakázce, ve kterém předpokládanou hodnotu veřejné zakázky zvýšil na 145 milionů korun. Zadavatel však v této souvislosti nezměnil lhůtu pro podání žádostí o účast v užším řízení,“ uvedl ÚOHS.

Tento postup mohl podle vyjádření ÚOHS „podstatně ovlivnit i výběr nejvhodnější nabídky, neboť zadavatel tímto způsobem mohl omezit okruh potenciálních zájemců o veřejnou zakázku, kteří by případně byli schopni podat relevantní nabídku“. Proto úřad tendr zrušil.

Z rozhodnutí vyplývá, že se o zakázku ucházelo deset firem, pouze šest z nich ale splnilo kvalifikaci, jedna z tendru odstoupila.

„Úřad přezkoumal postup zadavatele a po zhodnocení předložených podkladů, zejména dokumentace, vyjádření účastníka řízení a vlastních zjištěních, konstatuje, že zadavatel v zadávacím řízení nedodržel postup pro zadání veřejné zakázky stanovený zákonem,“ dodal ÚOHS ve svém rozhodnutí.


Další články
Nahoru