Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Magistrát chce úpravu zákona o dani z hazardních her
Ilustrační foto: Freeimages.com

Magistrát chce úpravu zákona o dani z hazardních her

Praha chce úpravu zákona o dani z hazardních her. Metropole navrhuje výnos z hazardních her na internetu rozdělovat mezi obce stejně jako výnos daně z ostatních hazardních her, tedy bez ohledu na to, zda na svém území obec povoluje provoz heren a kasin či nikoliv. Nyní se daňové výnosy z internetového hazardu rozdělují obcím, které mají na svém území kasina a herny v provozu. Vyplývá to z dnešního usnesení rady hlavního města.

„Dopadem platné úpravy je, že obce s vysokým počtem povolených technických her jsou neodůvodněnými příjemci vysokých podílů na výnosu daně z internetových technických her, které na ně nemusí mít negativní dopady, neboť se jich typicky účastní hráči a provozují je provozovatelé bez jakéhokoliv vztahu ke konkrétní obci, třeba z druhé strany republiky," píše se v dokumentu, který má ČTK k dispozici.

V Praze platí od roku 2020 na základě magistrátní vyhlášky plošný zákaz technických her. Hry provozované prostřednictvím internetu Praha vyhláškou nereguluje. Podíl internetové hry v posledních letech stoupá.

Do roku 2019 internetové hry tvořily 16 procent výnosu daně ze všech technických her, v roce 2021 to je podle dokumentu k usnesení rady hlavního města asi 52 procent.

Hazard začala Praha regulovat poprvé v roce 2008. Tehdejší vedení města rozhodlo o snížení počtu povolených hracích automatů z 8358 na 2724. Počet heren se snižoval i v následujících letech. Výpadky příjmů z hazardu od roku 2024 městským částem nahradí magistrát ze svého rozpočtu.


Autor: ČTK

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

Včera v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

Včera v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru