Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 11°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Magistrát chce úpravu zákona o dani z hazardních her
Ilustrační foto: Freeimages.com

Magistrát chce úpravu zákona o dani z hazardních her

Praha chce úpravu zákona o dani z hazardních her. Metropole navrhuje výnos z hazardních her na internetu rozdělovat mezi obce stejně jako výnos daně z ostatních hazardních her, tedy bez ohledu na to, zda na svém území obec povoluje provoz heren a kasin či nikoliv. Nyní se daňové výnosy z internetového hazardu rozdělují obcím, které mají na svém území kasina a herny v provozu. Vyplývá to z dnešního usnesení rady hlavního města.

„Dopadem platné úpravy je, že obce s vysokým počtem povolených technických her jsou neodůvodněnými příjemci vysokých podílů na výnosu daně z internetových technických her, které na ně nemusí mít negativní dopady, neboť se jich typicky účastní hráči a provozují je provozovatelé bez jakéhokoliv vztahu ke konkrétní obci, třeba z druhé strany republiky," píše se v dokumentu, který má ČTK k dispozici.

V Praze platí od roku 2020 na základě magistrátní vyhlášky plošný zákaz technických her. Hry provozované prostřednictvím internetu Praha vyhláškou nereguluje. Podíl internetové hry v posledních letech stoupá.

Do roku 2019 internetové hry tvořily 16 procent výnosu daně ze všech technických her, v roce 2021 to je podle dokumentu k usnesení rady hlavního města asi 52 procent.

Hazard začala Praha regulovat poprvé v roce 2008. Tehdejší vedení města rozhodlo o snížení počtu povolených hracích automatů z 8358 na 2724. Počet heren se snižoval i v následujících letech. Výpadky příjmů z hazardu od roku 2024 městským částem nahradí magistrát ze svého rozpočtu.


Autor: ČTK

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru