Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Magistrát chce úpravu zákona o dani z hazardních her
Ilustrační foto: Freeimages.com

Magistrát chce úpravu zákona o dani z hazardních her

Praha chce úpravu zákona o dani z hazardních her. Metropole navrhuje výnos z hazardních her na internetu rozdělovat mezi obce stejně jako výnos daně z ostatních hazardních her, tedy bez ohledu na to, zda na svém území obec povoluje provoz heren a kasin či nikoliv. Nyní se daňové výnosy z internetového hazardu rozdělují obcím, které mají na svém území kasina a herny v provozu. Vyplývá to z dnešního usnesení rady hlavního města.

„Dopadem platné úpravy je, že obce s vysokým počtem povolených technických her jsou neodůvodněnými příjemci vysokých podílů na výnosu daně z internetových technických her, které na ně nemusí mít negativní dopady, neboť se jich typicky účastní hráči a provozují je provozovatelé bez jakéhokoliv vztahu ke konkrétní obci, třeba z druhé strany republiky," píše se v dokumentu, který má ČTK k dispozici.

V Praze platí od roku 2020 na základě magistrátní vyhlášky plošný zákaz technických her. Hry provozované prostřednictvím internetu Praha vyhláškou nereguluje. Podíl internetové hry v posledních letech stoupá.

Do roku 2019 internetové hry tvořily 16 procent výnosu daně ze všech technických her, v roce 2021 to je podle dokumentu k usnesení rady hlavního města asi 52 procent.

Hazard začala Praha regulovat poprvé v roce 2008. Tehdejší vedení města rozhodlo o snížení počtu povolených hracích automatů z 8358 na 2724. Počet heren se snižoval i v následujících letech. Výpadky příjmů z hazardu od roku 2024 městským částem nahradí magistrát ze svého rozpočtu.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru