dnes
Neděle - jasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Magistrát by se měl přestěhovat ze Škodova paláce na Žižkov, navrhuje bývalá starostka Prahy 3 Hujová
Volby 2018Komerční sdělení
Jak se v budoucnosti změní podoba nákladového nádraží? Foto: PFM

Magistrát by se měl přestěhovat ze Škodova paláce na Žižkov, navrhuje bývalá starostka Prahy 3 Hujová

„Hlavní město Praha usiluje o nákup budovy nákladové nádraží na Žižkově. Byla bych ráda, kdyby kromě kulturně – vzdělávací funkce v této budově, která má téměř 80 000 metrů čtverečních, bylo zřízeno sídlo magistrátu, kam by se přestěhovaly agendy ze Škodova paláce. Z pražského rozpočtu by se tak nemuselo platit stamilionové nájemné. Praha by nyní měla usilovat o výkup patnácti hektarů pozemků v jižní části nákladového nádraží. Jsou stále ještě vedeny jako drážní pozemky a tedy levnější. Měl by zde být vybudován metropolitní park. Pokud budou všechny agendy magistrátu soustředěny v budově nákladové nádraží, podaří se nám dříve vybudovat metro na Žižkov,“ uvedla bývalá starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (v letech 11/2010 až 06/2018), která je třetí na kandidátní listině hnutí Starostové pro Prahu ve volbách do pražského zastupitelstva, které se konají 5. a 6. října. Kandiduje také do zastupitelstva Prahy 3 a do Senátu ve volebním obvodu 26 (Praha 2,3 a část Praha 9 a 10).

 

 


Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru