Dnes Středa - prehanky-dest 24°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Magistrát by se měl přestěhovat ze Škodova paláce na Žižkov, navrhuje bývalá starostka Prahy 3 Hujová
Volby 2018Komerční sdělení
Jak se v budoucnosti změní podoba nákladového nádraží? Foto: PFM

Magistrát by se měl přestěhovat ze Škodova paláce na Žižkov, navrhuje bývalá starostka Prahy 3 Hujová

„Hlavní město Praha usiluje o nákup budovy nákladové nádraží na Žižkově. Byla bych ráda, kdyby kromě kulturně – vzdělávací funkce v této budově, která má téměř 80 000 metrů čtverečních, bylo zřízeno sídlo magistrátu, kam by se přestěhovaly agendy ze Škodova paláce. Z pražského rozpočtu by se tak nemuselo platit stamilionové nájemné. Praha by nyní měla usilovat o výkup patnácti hektarů pozemků v jižní části nákladového nádraží. Jsou stále ještě vedeny jako drážní pozemky a tedy levnější. Měl by zde být vybudován metropolitní park. Pokud budou všechny agendy magistrátu soustředěny v budově nákladové nádraží, podaří se nám dříve vybudovat metro na Žižkov,“ uvedla bývalá starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (v letech 11/2010 až 06/2018), která je třetí na kandidátní listině hnutí Starostové pro Prahu ve volbách do pražského zastupitelstva, které se konají 5. a 6. října. Kandiduje také do zastupitelstva Prahy 3 a do Senátu ve volebním obvodu 26 (Praha 2,3 a část Praha 9 a 10).

 

 


Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru