dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Magistrát bude praskat ve švech, můžete se setkat s legendárním autorem Granátu. Zadarmo!
Historická budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí. V prvním patře bude setkání s Vynnyčukem. Foto: archiv MHMP

Magistrát bude praskat ve švech, můžete se setkat s legendárním autorem Granátu. Zadarmo!

Dnes a zítra vystoupí známý ukrajinský spisovatel Jurij Vynnyčuk v Divadle Archa. Představení jsou beznadějně vyprodána. Zájemci, kteří na setkání se spisovatelskou legendou nesehnali lístky, mají nyní unikátní možnost se s Vynnyčukem sejít. V pátek odpoledne na magistrátu a navíc zadarmo!

„Páteční debata v budově magistrátu na Mariánském náměstí je zvláštní příležitostí pro média i veřejnost k setkání s touto legendou,“ uvedlo tiskové oddělení radnice.

Debata začíná v pátek 13. února v 17 hodin v tiskovém centru, které je v prvním patře (číslo dveří 123) Nové radnice. Vstup do budovy je z Mariánského náměstí.

Jurij Vynnyčuk vydal od konce osmdesátých let na třicet knižních titulů. Jsou mezi nimi romány, detektivky, sbírky pohádek a pověstí, erotické povídky a knihy o historii Lvova, z kterého pochází.

Překládá z angličtiny a slovanských jazyků. V roce 2003 přeložil výběr z próz Bohumila Hrabala a také knihu „Obsluhoval jsem anglického krále“. Tři jeho povídky z knihy „Vikna zastyhloho času“ a „Granát“ byly vydány v češtině.

ukrajisnky-spisovatel-nahled


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru