dnes
Středa - obcasny-dest
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
10°C
Pražské krimi

Magistr Blábol: Takovou snůšku nesmyslů dlouho nezažili. Když vás budou kontrolovat, jeho výmluvy rozhodně nepoužívejte!

Ve čtvrtek v poledne cestoval tramvajovou linkou číslo 25 značně opilý muž. Strážníci z hlídkového útvaru městské policie na pražském Břevnově cestujícího, který tvrdě spal schoulený na sedačce s prázdnou lahví od stáčeného vína, ze soupravy vykázali.

Orientační dechová zkouška naměřila přes 2,6 ‰ alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž své chování nebyl schopen zcela kontrolovat a hrozila i jeho újma na zdraví, byla na místo přivolána hlídka strážníků, která má na starosti transport zjevně podnapilých osob na protialkoholní záchytnou stanici.

Při zjišťování totožnosti se muž prokazoval občanským průkazem, u kterého bylo shledáno, že fotografie viditelně neodpovídá dotyčnému. Byl několikrát požádán o sdělení totožnosti, kdy stále uváděl údaje z občanského průkazu.

Při kontrole databází bylo zjištěno, že daný doklad je v evidenci databázi neplatných dokladů. Muž, který si stále stál za svou verzí vyčtenou z průkazu, nebyl schopný uvést rodné číslo ani na jaké vysoké škole získal magisterský titul.

K dotazu strážníků, proč je občanský průkaz veden jako neplatný, sdělil, že mu doklady byly odcizeny, ale poté mu byly nalezené vráceny zpět přímo policií. Kromě občanského průkazu měl u sebe i platební kartu vedenou na stejné jméno a řidičský průkaz, kterým stvrzoval, že se skutečně tak jmenuje.

Při dalším šetření byl kontaktován majitel dokladů, který strážníkům sdělil, že uvedené doklady společně s vysokou finanční hotovostí mu byly odcizeny v prosinci loňského roku.

Celý případ si převzala Policie České republiky, která si muže s cizí totožností vyzvedla hned ráno na záchytce.


„Alzák“ v teplákách utekl z nestřeženého pracoviště, pátrá po něm policie

Včera v 08:42

Od pondělního večera pátrá policie po devětadvacetiletém vězni, který okolo 17. hodiny odešel z nestřeženého pracoviště v Praze 9 v ulici Do Čertous. Hledaný by neměl být nebezpečný a v minulosti byl trestán za majetkovou trestnou činnost. Propuštěný na svobodu měl být...

Samota a tma vyhnaly šestiletou dívku před dům

13. prosince 2018 v 08:40

Oznámení o osamocené šestileté dívce přijalo operační středisko městské policie v úterý před 19. hodinou. V ulici Vosmíkových v Praze 8 našla mladá žena před vchodem do domu plačící šestiletou dívku, která bydlí v domě se svou matkou a sestrou.

Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

10. prosince 2018 v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Další články
Nahoru