dnes
Úterý - jasno
22°C
zítra
Středa - jasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
19°C
Pražské krimi

Magistr Blábol: Takovou snůšku nesmyslů dlouho nezažili. Když vás budou kontrolovat, jeho výmluvy rozhodně nepoužívejte!

Ve čtvrtek v poledne cestoval tramvajovou linkou číslo 25 značně opilý muž. Strážníci z hlídkového útvaru městské policie na pražském Břevnově cestujícího, který tvrdě spal schoulený na sedačce s prázdnou lahví od stáčeného vína, ze soupravy vykázali.

Orientační dechová zkouška naměřila přes 2,6 ‰ alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž své chování nebyl schopen zcela kontrolovat a hrozila i jeho újma na zdraví, byla na místo přivolána hlídka strážníků, která má na starosti transport zjevně podnapilých osob na protialkoholní záchytnou stanici.

Při zjišťování totožnosti se muž prokazoval občanským průkazem, u kterého bylo shledáno, že fotografie viditelně neodpovídá dotyčnému. Byl několikrát požádán o sdělení totožnosti, kdy stále uváděl údaje z občanského průkazu.

Při kontrole databází bylo zjištěno, že daný doklad je v evidenci databázi neplatných dokladů. Muž, který si stále stál za svou verzí vyčtenou z průkazu, nebyl schopný uvést rodné číslo ani na jaké vysoké škole získal magisterský titul.

K dotazu strážníků, proč je občanský průkaz veden jako neplatný, sdělil, že mu doklady byly odcizeny, ale poté mu byly nalezené vráceny zpět přímo policií. Kromě občanského průkazu měl u sebe i platební kartu vedenou na stejné jméno a řidičský průkaz, kterým stvrzoval, že se skutečně tak jmenuje.

Při dalším šetření byl kontaktován majitel dokladů, který strážníkům sdělil, že uvedené doklady společně s vysokou finanční hotovostí mu byly odcizeny v prosinci loňského roku.

Celý případ si převzala Policie České republiky, která si muže s cizí totožností vyzvedla hned ráno na záchytce.


Zobnul si perníček a šup za volant!

Dnes v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

Včera ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Hasiči odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa

5. října 2018 v 19:08

Dnes zasahovali hasiči z centrální stanice v Jaromírově ulici v Praze 4. V 10:52 hodin tam byl ohlášen zatopený sklep v jednom z obytných domů.

Policisté pronásledovali kradené auto. Řidič nechtěl zastavit a na policisty najížděl

4. října 2018 ve 13:09

Ve středu 3. září před dvaadvacátou hodinou si policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu na Jižní spojce všimli Citroënu, který v policejních evidencích procházel jako odcizený. Vozidlo se proto rozhodli zastavit a zapnuli majáky s nápisem...

Další články
Nahoru