dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
14°C
pozítří
Pátek - skorojasno
17°C
Pražské krimi

Magistr Blábol: Takovou snůšku nesmyslů dlouho nezažili. Když vás budou kontrolovat, jeho výmluvy rozhodně nepoužívejte!

Ve čtvrtek v poledne cestoval tramvajovou linkou číslo 25 značně opilý muž. Strážníci z hlídkového útvaru městské policie na pražském Břevnově cestujícího, který tvrdě spal schoulený na sedačce s prázdnou lahví od stáčeného vína, ze soupravy vykázali.

Orientační dechová zkouška naměřila přes 2,6 ‰ alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž své chování nebyl schopen zcela kontrolovat a hrozila i jeho újma na zdraví, byla na místo přivolána hlídka strážníků, která má na starosti transport zjevně podnapilých osob na protialkoholní záchytnou stanici.

Při zjišťování totožnosti se muž prokazoval občanským průkazem, u kterého bylo shledáno, že fotografie viditelně neodpovídá dotyčnému. Byl několikrát požádán o sdělení totožnosti, kdy stále uváděl údaje z občanského průkazu.

Při kontrole databází bylo zjištěno, že daný doklad je v evidenci databázi neplatných dokladů. Muž, který si stále stál za svou verzí vyčtenou z průkazu, nebyl schopný uvést rodné číslo ani na jaké vysoké škole získal magisterský titul.

K dotazu strážníků, proč je občanský průkaz veden jako neplatný, sdělil, že mu doklady byly odcizeny, ale poté mu byly nalezené vráceny zpět přímo policií. Kromě občanského průkazu měl u sebe i platební kartu vedenou na stejné jméno a řidičský průkaz, kterým stvrzoval, že se skutečně tak jmenuje.

Při dalším šetření byl kontaktován majitel dokladů, který strážníkům sdělil, že uvedené doklady společně s vysokou finanční hotovostí mu byly odcizeny v prosinci loňského roku.

Celý případ si převzala Policie České republiky, která si muže s cizí totožností vyzvedla hned ráno na záchytce.


Strážníci zadrželi mladíka, který se vloupal do auta

18. března 2019 ve 13:03

Po krátkém pronásledování se strážníkům z Prahy 10 podařilo dostihnout a zadržet mladíka podezřelého z vloupání do vozidla. Městskou policii na muže upozornil svědek, který muže sám pronásledoval.

S partnerkou se občas pohádá asi každý, ale jak své rozčílení řešil muž v centru Prahy, to hlava nebere…

15. března 2019 v 09:58

Na muže v černé bundě, který rozbil skleněnou výlohu knihkupectví, upozornil strážníky z hlídkového útvaru muž, který nastoupil ve středu do noční tramvaje na Národní třídě, ve které vykonávali dohled.  

Chápete, co si dovolila se svým ročním synem? Nebyl to hezký pohled a všemu navíc přihlížela tchýně..

14. března 2019 ve 12:38

Na tísňovou linku 156 se ve středu dopoledne obrátila vedoucí ubytovny v Praze 8 s tím, že v jejím zařízení je ubytovaná žena s malým dítětem, která je pod vlivem alkoholu a ona má strach, aby se něco nestalo.

Strážníci pomáhali mužům se sebevražednými sklony

13. března 2019 v 07:46

Během čtyř dnů řešili strážníci dva případy mužů, kteří se ocitli v těžké životní situaci. První se stal na Praze 5, druhý na území sedmé městské části.

Nezletilý hoch se v poledne opil

11. března 2019 v 11:42

Na skupinku chlapců, z nichž jeden vypadal jako opilý, upozornila o víkendu kolemjdoucí žena hlídku městské policie v Nemocniční ulici, Praha 9 hodinu po poledni. Dva třináctiletí a jeden čtrnáctiletý hoch strážníkům sdělili, že lahev alkoholu našli v okolí nádraží...

Podivný vzkaz týkající se vzpoury dětí vytvořil na podstavec pomníku sv. Václava opilý muž. Navíc měl v kapsách „arzenál“

8. března 2019 v 11:25

Bleskovou akci ve čtvrtek odpoledne předvedli strážníci z Prahy 1 při zadržení muže, který nápisem „české děti vzepřete se“ poničil podstavec pomníku sv. Václava v centru Prahy. 

„Vyčůranost“ na WC stála na počátku brutálního napadení v centru Prahy

8. března 2019 v 10:33

Strážníci z Prahy 1 zaznamenali dva případy agresivního napadení na Václavském náměstí. Jeden z mladíků napadl ostrahu obchodu a druhý zaměstnance prodejny rychlého občerstvení.

Trápení s Kavkazanem: Usnul na stole, ale problémy tím zdaleka neskončily

8. března 2019 v 10:15

Agresivní cizinec nadýchal téměř 3,5 promile a skončil na záchytce. Protože neměl v pořádku doklady potřebné pro pobyt na území České republiky, případ si převzala cizinecká policie.

Další články
Nahoru