dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Made in Letná: Pozor na nový mazaný druh podvodu
Hledaná žena. Poznáváte ji? Foto: Policie ČR

Made in Letná: Pozor na nový mazaný druh podvodu

Od konce května letošního roku prošetřují policisté místního oddělení Letná relativně nový a poměrně mazaný druh podvodu. Protiprávní jednání spočívá v tom, že si osoby zakoupily celkem tři mobilní telefony v hodnotě dosahující téměř sedmdesát tisíc korun. Z originálních obalů samotné přístroje vyndaly, nahradily je atrapami a krabičky zabalily nerozeznatelně od originálu.

Se všemi třemi takto upravenými krabičkami pachatelé vyrazili do jednoho bazaru v oblasti Prahy 7 Letná. Tam je prodali jako plnohodnotné, fungl nové telefony za částku víc jak padesát tisíc korun. Prodavače navíc ošálili tím, že pravost a novost mobilů dokladovali výkupčímu originál účtenkou z renomované prodejny.

„Podvodníci byli navíc natolik ziskuchtiví, že jeden z mobilů, samozřejmě bez originálního obalu, dokonce vrátili původnímu prodejci. Ten nic špatného netuše, a v rámci své solidnosti telefon přijal zpět a vyplatil odpovídající hotovost přesahující dvacet tisíc korun,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Kde skončily zbylé dva mobilní telefony, je zatím nejasné. Policisté místního oddělení Letná nyní už vědí, že za podvody stojí čtyřiadvacetiletá Češka. Ta k tomuto jednání zneužívá bezdomovce, jejichž doklady jsou předkládány k čerpání spotřebitelských úvěrů na vybrané zboží.

Stejně tak policisté vědí, že žena zachycená na záběrech bezpečnostních kamer není jedinou, která je z popsaného podvodu podezřelá. V její blízkosti se dle svědeckých výpovědí pohybují vždy ještě další osoby, které jí minimálně do obchodů s elektronikou, a následně do bazarů přivezou, avšak v koupi či prodeji zboží nikdy přímo nefigurují.

„Jelikož je žena pro popsané protiprávní jednání stíhána i dalšími policejními odděleními jak v hlavním městě, tak například i v Kladně, je na místě důvodná domněnka, že tímto způsobem mohla poškodit ještě celou řadu dalších jiných obchodníků. Proto prosíme každého, komu byla touto ženou způsobena finanční újma, nechť se přihlásí policistům prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ dodal Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru