Dnes Neděle - polojasno 14°C
Zítra Pondělí - jasno 10°C
Neděle 9. 5. 2021
Svátek má Ctibor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lži o karanténě, mávání rouškou nebo plivání. Přestupky při nouzovém stavu zahrnují i provokace
Kontroly se týkají i pražských náplavek. Foto: Policie ČR

Lži o karanténě, mávání rouškou nebo plivání. Přestupky při nouzovém stavu zahrnují i provokace

I když se policisté i strážníci v metropoli shodují, že valná většina lidí dodržuje platná nařízení spojená s vyhlášením nouzového stavu, při kontrolách veřejných parků, náplavek a dalších veřejných prostranství jsou každý den řešeny i přestupky. Zpravidla lze vše vyřešit domluvou, ale někdy takové situace vyústí v konflikt. Jsou případy, které mají až bizarní nádech.

Jako například pár případů ze začátku dubna, o kterých informovala pražská policie. Hlídka vyjížděla do ulice Dělnická v Praze 7, kde se pohyboval muž, který neměl roušku. Po příjezdu policistů na místo si odmítal zakrýt ústa, odmítl prokázat svoji totožnost a nadával. V tom pokračoval i po transportu na služebnu.

Tam začal na policisty plivat a křičel, že má koronavirus a všechny nakazí. „Posléze si dokonce strkal schválně prsty do úst a několikrát se pozvracel. Z tohoto důvodu byl muž zadržen pro podezření ze spáchání trestného činu. Po převozu do speciální karanténní cely byl u něj proveden test na virus covid-19 s negativním výsledkem,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Za svůj výstup mu nyní hrozí až šestileté vězení.

První dubnovou sobotu stál poblíž Výstaviště Praha na chodníku muž, který ve společnosti dalších lidí křičel a mával nad hlavou rouškou. Při kontrole odmítal s policisty komunikovat.  „Až po převozu na služebnu uvedl, že se doma nudil a mávání rouškou na hlídku mu přišlo zábavné,“ uvedla policejní mluvčí.

Ve stejný den si několik mužů udělalo alkoholový dýchánek u dětského hřiště v deváté městské části. Po příjezdu hlídek se dva z mužů začali chovat agresivně. Policisty přirovnával ke gestapu, prskal na ně a vykřikoval, že je v karanténě a chce nějaké „vzrůšo“. Nakonec se ukázalo, že si karanténu vymyslel.

V průběhu prvního dubnového týdne bylo v Praze provedeno čtrnáct tisíc kontrol a zjištěno více než sto sedmdesát případů porušení platných nařízení. Od začátku platnosti nouzového stavu bylo na území metropole provedeno téměř čtyřicet tisíc kontrol.


Autor: Karel Netolický

Ve Valentově ulici hořelo ve sklepě

Včera ve 21:09

V pátek 7. května večer zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů ve Valentově ulici v Praze 11 u požáru sklepní kóje v suterénu obytného domu.

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Další články
Nahoru