dnes
Neděle - skorojasno
3°C
zítra
Pondělí - oblacno
3°C
pozítří
Úterý - zatazeno
1°C
Lži o karanténě, mávání rouškou nebo plivání. Přestupky při nouzovém stavu zahrnují i provokace
Kontroly se týkají i pražských náplavek. Foto: Policie ČR

Lži o karanténě, mávání rouškou nebo plivání. Přestupky při nouzovém stavu zahrnují i provokace

I když se policisté i strážníci v metropoli shodují, že valná většina lidí dodržuje platná nařízení spojená s vyhlášením nouzového stavu, při kontrolách veřejných parků, náplavek a dalších veřejných prostranství jsou každý den řešeny i přestupky. Zpravidla lze vše vyřešit domluvou, ale někdy takové situace vyústí v konflikt. Jsou případy, které mají až bizarní nádech.

Jako například pár případů ze začátku dubna, o kterých informovala pražská policie. Hlídka vyjížděla do ulice Dělnická v Praze 7, kde se pohyboval muž, který neměl roušku. Po příjezdu policistů na místo si odmítal zakrýt ústa, odmítl prokázat svoji totožnost a nadával. V tom pokračoval i po transportu na služebnu.

Tam začal na policisty plivat a křičel, že má koronavirus a všechny nakazí. „Posléze si dokonce strkal schválně prsty do úst a několikrát se pozvracel. Z tohoto důvodu byl muž zadržen pro podezření ze spáchání trestného činu. Po převozu do speciální karanténní cely byl u něj proveden test na virus covid-19 s negativním výsledkem,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Za svůj výstup mu nyní hrozí až šestileté vězení.

První dubnovou sobotu stál poblíž Výstaviště Praha na chodníku muž, který ve společnosti dalších lidí křičel a mával nad hlavou rouškou. Při kontrole odmítal s policisty komunikovat.  „Až po převozu na služebnu uvedl, že se doma nudil a mávání rouškou na hlídku mu přišlo zábavné,“ uvedla policejní mluvčí.

Ve stejný den si několik mužů udělalo alkoholový dýchánek u dětského hřiště v deváté městské části. Po příjezdu hlídek se dva z mužů začali chovat agresivně. Policisty přirovnával ke gestapu, prskal na ně a vykřikoval, že je v karanténě a chce nějaké „vzrůšo“. Nakonec se ukázalo, že si karanténu vymyslel.

V průběhu prvního dubnového týdne bylo v Praze provedeno čtrnáct tisíc kontrol a zjištěno více než sto sedmdesát případů porušení platných nařízení. Od začátku platnosti nouzového stavu bylo na území metropole provedeno téměř čtyřicet tisíc kontrol.


Autor: Karel Netolický

Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Praha 9: Detekce teploty příchozích do institucí

22. listopadu 2020 v 19:33

Praha 9 instalovala detekční rámy a kamery měřící teplotu příchozích v základních a mateřských školách – termokamery v ZŠ Novoborská, ZŠ Litvínovská 600 a MŠ Veltruská, rám v ZŠ Litvínovská 500. Stejná zařízení připravuje devátá městská část v MŠ U Vysočanského pivovaru a ústavu Sociální služby...

Senioři v nemocnici sv. Alžběty dostali dárky

21. listopadu 2020 v 09:50

Ve středu navštívila místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija nemocnici svaté Alžběty a předala personálu dárky pro dlouhodobě hospitalizované seniory.

Další články
Nahoru