Dnes Sobota - zatazeno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 6°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lži o karanténě, mávání rouškou nebo plivání. Přestupky při nouzovém stavu zahrnují i provokace
Kontroly se týkají i pražských náplavek. Foto: Policie ČR

Lži o karanténě, mávání rouškou nebo plivání. Přestupky při nouzovém stavu zahrnují i provokace

I když se policisté i strážníci v metropoli shodují, že valná většina lidí dodržuje platná nařízení spojená s vyhlášením nouzového stavu, při kontrolách veřejných parků, náplavek a dalších veřejných prostranství jsou každý den řešeny i přestupky. Zpravidla lze vše vyřešit domluvou, ale někdy takové situace vyústí v konflikt. Jsou případy, které mají až bizarní nádech.

Jako například pár případů ze začátku dubna, o kterých informovala pražská policie. Hlídka vyjížděla do ulice Dělnická v Praze 7, kde se pohyboval muž, který neměl roušku. Po příjezdu policistů na místo si odmítal zakrýt ústa, odmítl prokázat svoji totožnost a nadával. V tom pokračoval i po transportu na služebnu.

Tam začal na policisty plivat a křičel, že má koronavirus a všechny nakazí. „Posléze si dokonce strkal schválně prsty do úst a několikrát se pozvracel. Z tohoto důvodu byl muž zadržen pro podezření ze spáchání trestného činu. Po převozu do speciální karanténní cely byl u něj proveden test na virus covid-19 s negativním výsledkem,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Za svůj výstup mu nyní hrozí až šestileté vězení.

První dubnovou sobotu stál poblíž Výstaviště Praha na chodníku muž, který ve společnosti dalších lidí křičel a mával nad hlavou rouškou. Při kontrole odmítal s policisty komunikovat.  „Až po převozu na služebnu uvedl, že se doma nudil a mávání rouškou na hlídku mu přišlo zábavné,“ uvedla policejní mluvčí.

Ve stejný den si několik mužů udělalo alkoholový dýchánek u dětského hřiště v deváté městské části. Po příjezdu hlídek se dva z mužů začali chovat agresivně. Policisty přirovnával ke gestapu, prskal na ně a vykřikoval, že je v karanténě a chce nějaké „vzrůšo“. Nakonec se ukázalo, že si karanténu vymyslel.

V průběhu prvního dubnového týdne bylo v Praze provedeno čtrnáct tisíc kontrol a zjištěno více než sto sedmdesát případů porušení platných nařízení. Od začátku platnosti nouzového stavu bylo na území metropole provedeno téměř čtyřicet tisíc kontrol.


Autor: Karel Netolický

Školy i školky Prahy 2 jsou připraveny pomoci

Dnes ve 14:49

Radnice Prahy 2 aktivovala sběrnou školu i školku, aby zajistila péči o děti pro zaměstnance klíčových profesí jako jsou lékaři, policisté, sociální pracovní a další.

Praha 15: Registrace k očkování 70+

Dnes v 10:40

Od 1. března mají možnost se registrovat k očkování také senioři 70+. Radnice patnácté městské části je připravena pomoci s registrací.

Senioři pomohli při výcviku psů na vyhledávání covid-19

Dnes v 06:43

V Domově seniorů Vršovický zámeček odhalovali služební psi Celní správy ČR onemocnění covid – 19. Všichni testovaní klienti i zaměstnanci byli negativní, výsledky se stoprocentně shodly s předchozími PCR testy. Celní správa je v závěrečné fázi výcviku psů na objevování pozitivních osob na nový typ...

Respirátory FFP2 pro seniory a hendikepované občany Prahy 13

Dnes v 06:34

V návaznosti na zpřísnění hygienických opatření, kdy bude od pondělí 1. března povinné nosit v městské hromadné dopravě, v obchodech, zdravotnických zařízeních a na dalších místech s vyšší koncentrací lidí respirátor FFP2, mohou senioři, občané zdravotně hendikepovaní a lidé ohrožení sociálním...

Napadl ženu a strážníkům tvrdil, že jí pomáhá vstát

Včera v 17:08

Vystrašená žena, přitisknutá křičícím agresorem na zaparkované dodávce. Pohled, který se naskytnul strážníkům, kteří na základě oznámení dorazili na Smetanovo nábřeží v Praze 1. Podezření hlídky, že vysvětlení o poskytnutí pomoci opilé ženě, která není schopná vstát, není pravdivé, nejdříve...

V metropoli přibylo o téměř o 300 více nakažených než před týdnem

Včera ve 12:30

V Praze ve čtvrtek přibylo 1653 potvrzených případů koronaviru, téměř o 300 více než před týdnem. Je to zároveň druhý nejvyšší denní přírůstek od prvního lednového týdne. S nákazou covid-19 dosud v hlavním městě zemřelo 1784 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva...

V Praze 9 pokračuje pilotní testování žáků na školách pomocí antigenních i PCR testů ze slin

25. února 2021 ve 21:20

Praha 9 ve spolupráci s GHC Genetics navazuje na první kolo pilotního testování a tento týden otestuje žáky prvních a druhých tříd v Základní škole Litvínovská, Základní škole Novoborská a žáky z Mateřské školy Veltruská a MŠ Novoborská. Antigenní i PCR testy jsou rodinám poskytnuty opět zdarma....

Po Libni a Ládví bude výdej respirátorů v Bohnicích

25. února 2021 ve 21:02

Zájem o respirátory trvá. Praha 8 chce pomoci občanům, kteří z různých důvodů neměli možnost se respirátorem vybavit a zítra nabídne seniorům a lidem v hmotné nouzi možnost převzít 3 kusy respirátorů na osobu také na stanovišti v Bohnicích.

Na Kunratické spojce zemřel motorkář

25. února 2021 ve 20:29

Dnes od 16:30 hodin zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči na Kunratické spojce u tragické nehody motorky a nákladního vozidla. V době příjezdu první jednotky byla jedna osoba v péči záchranářů.

U ztraceného seniora, muže s psychickými problémy a resuscitace zasahovali strážníci

25. února 2021 v 19:32

K muži, který potřeboval okamžitou resuscitaci, přijela hlídka strážníků současně se záchranáři. Strážníci zahájili nepřímou srdeční masáž a zdravotníci zajišťovali nezbytné činnosti k obnovení životních funkcí. 61letého muže se podařilo oživit a stabilizovat. Záchranná služba ho pak převezla do...

Praha 6 poskytne seniorům a lidem v nouzi jednorázové roušky

25. února 2021 v 19:27

Praha 6 svým občanům z řad seniorů a lidí v tíživé životní situaci nabízí jednorázové ochranné roušky. K vyzvednutí budou tyto roušky ve čtvrtek 4. března a následně v pátek 5. března na Poliklinice Pod Marjánkou. 

Další články
Nahoru