dnes
Neděle - zatazeno
19°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
16°C
pozítří
Úterý - zatazeno
19°C
Lži o karanténě, mávání rouškou nebo plivání. Přestupky při nouzovém stavu zahrnují i provokace
Kontroly se týkají i pražských náplavek. Foto: Policie ČR

Lži o karanténě, mávání rouškou nebo plivání. Přestupky při nouzovém stavu zahrnují i provokace

I když se policisté i strážníci v metropoli shodují, že valná většina lidí dodržuje platná nařízení spojená s vyhlášením nouzového stavu, při kontrolách veřejných parků, náplavek a dalších veřejných prostranství jsou každý den řešeny i přestupky. Zpravidla lze vše vyřešit domluvou, ale někdy takové situace vyústí v konflikt. Jsou případy, které mají až bizarní nádech.

Jako například pár případů ze začátku dubna, o kterých informovala pražská policie. Hlídka vyjížděla do ulice Dělnická v Praze 7, kde se pohyboval muž, který neměl roušku. Po příjezdu policistů na místo si odmítal zakrýt ústa, odmítl prokázat svoji totožnost a nadával. V tom pokračoval i po transportu na služebnu.

Tam začal na policisty plivat a křičel, že má koronavirus a všechny nakazí. „Posléze si dokonce strkal schválně prsty do úst a několikrát se pozvracel. Z tohoto důvodu byl muž zadržen pro podezření ze spáchání trestného činu. Po převozu do speciální karanténní cely byl u něj proveden test na virus covid-19 s negativním výsledkem,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Za svůj výstup mu nyní hrozí až šestileté vězení.

První dubnovou sobotu stál poblíž Výstaviště Praha na chodníku muž, který ve společnosti dalších lidí křičel a mával nad hlavou rouškou. Při kontrole odmítal s policisty komunikovat.  „Až po převozu na služebnu uvedl, že se doma nudil a mávání rouškou na hlídku mu přišlo zábavné,“ uvedla policejní mluvčí.

Ve stejný den si několik mužů udělalo alkoholový dýchánek u dětského hřiště v deváté městské části. Po příjezdu hlídek se dva z mužů začali chovat agresivně. Policisty přirovnával ke gestapu, prskal na ně a vykřikoval, že je v karanténě a chce nějaké „vzrůšo“. Nakonec se ukázalo, že si karanténu vymyslel.

V průběhu prvního dubnového týdne bylo v Praze provedeno čtrnáct tisíc kontrol a zjištěno více než sto sedmdesát případů porušení platných nařízení. Od začátku platnosti nouzového stavu bylo na území metropole provedeno téměř čtyřicet tisíc kontrol.


Autor: Karel Netolický

Sebral střepy, udělal salto vzad a vyzval strážníky na souboj

Včera v 06:31

Ve vestibulu stanice metra Pražského povstání byla ve čtvrtek v noci hlídka strážníků svědkem incidentu, kdy jeden muž udeřil náhle dlaní do tváře druhého.

Recidivista při ujíždění před policejní hlídkou a málem srazil chodce

Včera v 06:05

Pražští policisté z místního oddělení Výstaviště si včera všimli vozidla, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. V momentě, kdy se na policejním autě rozblikaly majáky, začal řidič policistům ujíždět Veletržní ulicí. Během pronásledování ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a při nebezpečném...

V Motole byla výše mimořádných odměn pro zdravotníky ošetřující pacienty s covid-19 vyčíslena na více než 23 milionů korun

5. června 2020 v 09:51

Při vyplácení těchto mimořádných odměn nebylo rozlišováno, zda se jedná o lékaře nebo sestru, kritériem byla pouze délka jednotlivé pracovní směny. Celkem se mimořádné odměny týkaly několika stovek zaměstnanců a uvedená částka se vztahuje na období březen až...

Praha 11: Ve třídě Pomněnek je karanténa, učitel je pozitivní na covid

2. června 2020 v 19:19

Na základě pokynu hygienické stanice Praha z důvodu pozitivního výsledku u pedagoga ze třídy Pomněnky MŠ Markušova je tato třída od dnešního dne od 13 hodin v karanténě. Uzavřena bude do 12. 6. Hygienická stanice bude všechny rodiče docházejících dětí do Pomněnek...

Praha 6: Odběrový kontejner na testování protilátek ukončil provoz

2. června 2020 v 06:48

Včera ukončilo provoz odběrové místo na Vítězném náměstí. Dle rozhodnutí ministerstva zdravotnictví musí praktičtí lékaři nově ukončovat karanténu již jen PCR testem (test z výtěru z nosohltanu), nikoliv rapidtesty.

Sprejeři v Brandlově ulici

1. června 2020 v 10:48

K osobám sprejujícím na zeď provozovny v Brandlově ulici byly ve středu večer vyslány dvě hlídky městské policie. Na místě u nedaleké restaurace zajistily skupinu dvou dívek a čtyř mužů.

Dva mladíci kradli jízdní kola

30. května 2020 ve 21:18

Výkřik „Pomoc, chyťte zloděje!“ a dvě prchající osoby pronásledované mužem s pákovými kleštěmi v ruce, zaujaly pozornost autohlídky včera časně ráno při běžné hlídkové činnosti v ulici Na Kleovce v Praze 2.

Muž pod vlivem opiátů se pokusil strážníkům ujet

30. května 2020 ve 21:14

Osobní auto stojící na přechodu pro chodce řešila hlídka v ulici V Kolkovně v Praze 1 v pátek odpoledne. Řidiči, který se po chvíli k vozu přihlásil, chyběl malý technický průkaz. Protože auto překáželo v provozu, byl vyzván, aby ho přeparkoval.

Na chodníku ležel krvácející muž

30. května 2020 v 08:02

Včera během noční služby našli strážníci na chodníku ve Slivenecké ulici ležícího muže s obličejem a rukama od krve. Při kontrole jeho zdravotního stavu zjistili, že má hlubokou tržnou ránu na hlavě a četné odřeniny.

Další články
Nahoru