dnes
Sobota - polojasno
20°C
zítra
Neděle - jasno
22°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
Lži o karanténě, mávání rouškou nebo plivání. Přestupky při nouzovém stavu zahrnují i provokace
Kontroly se týkají i pražských náplavek. Foto: Policie ČR

Lži o karanténě, mávání rouškou nebo plivání. Přestupky při nouzovém stavu zahrnují i provokace

I když se policisté i strážníci v metropoli shodují, že valná většina lidí dodržuje platná nařízení spojená s vyhlášením nouzového stavu, při kontrolách veřejných parků, náplavek a dalších veřejných prostranství jsou každý den řešeny i přestupky. Zpravidla lze vše vyřešit domluvou, ale někdy takové situace vyústí v konflikt. Jsou případy, které mají až bizarní nádech.

Jako například pár případů ze začátku dubna, o kterých informovala pražská policie. Hlídka vyjížděla do ulice Dělnická v Praze 7, kde se pohyboval muž, který neměl roušku. Po příjezdu policistů na místo si odmítal zakrýt ústa, odmítl prokázat svoji totožnost a nadával. V tom pokračoval i po transportu na služebnu.

Tam začal na policisty plivat a křičel, že má koronavirus a všechny nakazí. „Posléze si dokonce strkal schválně prsty do úst a několikrát se pozvracel. Z tohoto důvodu byl muž zadržen pro podezření ze spáchání trestného činu. Po převozu do speciální karanténní cely byl u něj proveden test na virus covid-19 s negativním výsledkem,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Za svůj výstup mu nyní hrozí až šestileté vězení.

První dubnovou sobotu stál poblíž Výstaviště Praha na chodníku muž, který ve společnosti dalších lidí křičel a mával nad hlavou rouškou. Při kontrole odmítal s policisty komunikovat.  „Až po převozu na služebnu uvedl, že se doma nudil a mávání rouškou na hlídku mu přišlo zábavné,“ uvedla policejní mluvčí.

Ve stejný den si několik mužů udělalo alkoholový dýchánek u dětského hřiště v deváté městské části. Po příjezdu hlídek se dva z mužů začali chovat agresivně. Policisty přirovnával ke gestapu, prskal na ně a vykřikoval, že je v karanténě a chce nějaké „vzrůšo“. Nakonec se ukázalo, že si karanténu vymyslel.

V průběhu prvního dubnového týdne bylo v Praze provedeno čtrnáct tisíc kontrol a zjištěno více než sto sedmdesát případů porušení platných nařízení. Od začátku platnosti nouzového stavu bylo na území metropole provedeno téměř čtyřicet tisíc kontrol.


Autor: Karel Netolický

Zákaz návštěv v celém areálu Všeobecné fakultní nemocnice

Včera v 11:59

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci, jsou od dnešního dne, 18. září, až do odvolání zakázány návštěvy na všech klinikách a odděleních Všeobecné fakultní nemocnice.

Pátý ročník Palm Off Festu je zrušen

Včera v 09:54

Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest 2020 se vzhledem k omezením spojených s pandemickou krizí přesouvá na podzim následujícího roku. 

Praha chce víc odběrových míst

Včera v 09:05

Na návrh ODS přijalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy podporu nových opatření na zamezení šíření koronavirové infekce.

Podezřelá dodávka na Václavském náměstí

17. září 2020 v 08:15

Na Václavském náměstí si v pondělí 14. září hlídka strážníků všimla dodávky, která vjela do pěší zóny. Na pokyn k zastavení řidič nereagoval a pokračoval v jízdě do Vodičkovy ulice, kde začal zrychlovat. Hlídka se vydala za vozidlem, které zastavila ve...

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti

16. září 2020 ve 22:51

Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Ládví a Karlíně.

Praha 9 zajistila ve svých organizacích plošné testování na covid-19

16. září 2020 ve 21:49

„V organizacích zřizovaných městskou částí Praha 9 jsme zajistili plošné testování v případě podezření na covid-19 v potenciálně zasažené skupině, jako jsou například třídy ve školách a školkách, zaměstnanci na oddělení sociálních služeb,“ uvedl místostarosta deváté městské části Praha 9 Tomáš...

Kvůli covidu-19 je na týden uzavřena ZŠ Donovalská v Praze 11, zaměstanci jsou v karanténě

14. září 2020 v 11:39

Kvůli nákaze covidem-19 je uzavřená Základní škola Donovalská v Praze 11. Na webu školy to uvedl její ředitel Pavel Dittrich. „Třicet zaměstnanců školy, převážně pedagogů, je rozhodnutím hygieniků v karanténě do 19. září,“ sdělil Dittrich. Pokud nedojde ke zhoršení situace nebo k jiným...

Prodavačka dohonila zloděje

12. září 2020 v 19:08

Muž v zeleném svetru a šedých kalhotách ve středu 9. září odcizil v prodejně v Praze 10 sportovní batoh, ukryl ho do své tašky a odešel bez placení. Krádež neušla jedné z prodavaček, pro kterou nebyl muž neznámým, proto přivolala strážníky, a sama začala muže...

Další články
Nahoru