dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Lyžaři místo koní. Prahu dobyli šampioni z hor
Foto: sportovniservis.cz

Lyžaři místo koní. Prahu dobyli šampioni z hor

Pražský sněhový „ledovec“ na dostihovém závodišti v Chuchli drží už šestý týden. Na již tradiční Pražský přebor v běhu na lyžích dorazilo více než šest desítek účastníků všech věkových kategorií. Jakub Pšenička si díky vítězství připravil pěkný večer v Praze.

Okruh z umělého sněhu nabízí stopadesátimetrové kolečko, na nějž se vydávaly postupně vylosované čtveřice. Dětičky ještě za světla, muži v hluboké tmě rozzářené barevnou hudbou reflektorů. Ta vytvořila s poletujícím sněhem podmanivou scenérii.

Ženskou stíhačku na šest kol vyhrála Anna Chejnovská, běžkyně ze Skuhrova v Orlických horách, která se po pauze vrací k závodění v barvách VŠSK MFF Praha.

„Bylo to zajímavý, pořád se zatáčelo,“ smála se. „Jela jsem první, co to šlo, ale bez srovnání. Kdybychom se honily s Aničkou Čechovou v jedné rozjížďce, asi bychom jely rychleji,“ komentovala rozdíl dvou setin.

Mezi muži se utkali také na dálku dva špičkoví borci Dukly Liberec na deseti okruzích. Těsně se radoval ten bývalý Jakub Pšenička, vítěz sobotního Orlického půlmaratonu.

„Dohodli jsme se, že nepojedeme spolu, abychom si nepolámali hůlky,“ říkal o předzávodní dohodě s Danielem Mákou, který už dokázal vyhrát i titul mistra světa v Red Bull Nordixu na běžkách 2010.

Třetí skončil tady český reprezentant v orientačním závodě na běžkách Radek Laciga.

Lyžařskou miniarenou se však řítil jako kulový blesk hlavně Pšenička. Soupeře předjížděl o kolo a hnal se za nejlepším časem.

„Přepálil jsem to a dost pak tuhnul. Ale jelo se mi skvěle a bylo to příjemné závodní zpestření,“ dodal muž, který se právě vrátil z exotické šestidílné lyžařské China tour po Číně, Mongolsku a Kazachstánu.

Ceny předávala olympijská vítězka Kateřina Neumannová.

Kompletní výsledky na www.sportovniservis.cz


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru