dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Lupiče vyrušili majitelé domu, při útěku postřelil jejich souseda
Novozámecká ulice v Dolních Počernicích. Foto: Packa / Wikimedia Commons

Lupiče vyrušili majitelé domu, při útěku postřelil jejich souseda

Neznámý muž se ve středu večer vloupal do domu v pražské Novozámecké ulici. Při loupeži ho vyrušili majitelé. Na útěku ho chtěl pronásledovat jeden ze sousedů vyloupených majitelů, lupič ho ale postřelil do nohy. Policisté po pachateli pátrají.

Muž se do domu v Dolních Počernicích vloupal oknem v přízemí, které rozbil. Majitelé nemovitosti se ale vrátili dříve, než čekal, proto vyskočil oknem na ulici a začal utíkat. Majitelé vyběhli před dům a volali o pomoc.

To slyšel soused a začal muže pronásledovat. Po zhruba osmi stech metrech se lupič otočil a na svého pronásledovatele dvakrát vystřelil. Zasáhl ho do nohy. Postřelený muž skončil v nemocnici, není v ohrožení života.

Lupič je vysoký asi 175 až 180 centimetrů, je zřejmě mladšího věku. „Byl zjevně v dobré fyzické kondici, neboť překážky v podobě plotů, či branek zvládal dle svědků překonat s určitou lehkostí,“ uvedl Hulan.

Pachatel byl v době krádeže oblečen do černé bundy, na hlavě měl černou kšiltovku a na zádech černý batoh. Lidé mohou jakékoliv informace o hledaném muži sdělit na linku 158.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru