dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Lupiče prozradil život na vysoké noze
Zatčení jednoho z pachatelů. Foto: Policie ČR

Lupiče prozradil život na vysoké noze

Pražští kriminalisté zadrželi trojici mužů, kteří podle policie počátkem loňského února poblíž Koněvovy ulice v Praze 3 ukradli ze zaparkované dodávky bezpečnostní agentury téměř 18,5 milionu korun. Jeden z nich tehdy v agentuře pracoval. Policie je dopadla, protože začali utrácet velké částky peněz.

Ke krádeži došlo 8. února 2013 dopoledne. Na místě krádeže se totiž podařilo zajistit pouze minimum upotřebitelných stop a stejná situace byla, co se týče svědků, či záběrů z městského kamerového systému.

Kriminalisty prošetřování po několika měsících přivedlo ke konkrétním osobám, u kterých se důvodně domnívali, že by se na krádeži mohly podílet. „Nakonec proti pachatelům svědčila, krom jiného, především jejich vlastní chamtivost,“ uvedl mluvčí pražské politice Tomáš Hulan.

Trojice (34, 43, 53) dnes již obviněných totiž z ničeho nic najednou zbohatla. O určitém „zázraku“ by se s nadsázkou dalo určitě hovořit u jednoho z obviněných, který žil nedlouho před krádeží z takzvaného kontokorentu, ale pár týdnů po události umořil všechny dluhy a začal žít na vysoké noze.

Další dva se zase ve přibližně stejné době přestěhovali do pronajatých nemovitostí, kde nájem dosahoval astronomických částek. Navíc všichni obvinění zakoupili drahá luxusní auta značek BMW a Mercedes.

A jak krádež obvinění provedli? Jeden z nich byl zaměstnancem okradené bezpečnostní agentury. Ten se dohodl se svými souputníky, že v konkrétní den auto nadité penězi odstaví na nepřehledném místě za poštovním úřadem v Praze 3, a nechá ho bez dozoru. Spolupachatelé měli proto při krádeži dostatek času rozlomit zámek dveří a odcizit miliónovou hotovost.

Po zatčení policie muže ve věku 34, 43 a 53 let obvinila z krádeže a poškození cizí věci, hrozí jim až deset let vězení. Soud je poslal do vazby.

Následně všem třem sdělil vyšetřovatel obvinění ze zvlášť závažného zločinu krádeže, a trestného činu poškození cizí věci, za které jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Vůči všem obviněným podal vyšetřovatel podnět k návrhu na uvalení vazby, který příslušný soud akceptoval.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru