dnes
Pátek - oblacno
20°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
21°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
22°C
Lupič se nadupal kokainem, po policistech házel lahve s vínem
Ilustrační foto: archiv

Lupič se nadupal kokainem, po policistech házel lahve s vínem

Pražští policisté zasahovali v sobotu 15. září chvíli před sedmou hodinou ráno v kavárně v ulici Elišky Přemyslovny v Praze 5. Reagovali tak na telefonát oznamovatelky, která na linku 158 uvedla, že se do provozovny  vloupává nějaký muž.

O tom, že je nezvaný host stále na místě, přesvědčila policisty po příjezdu lahev vína, která proletěla kolem nich a rozbila se o stěnu. Po výzvě, aby toho zanechal, mrsknul lupič po policistech další dvě lahve. Ani jedna členy zasahující hlídky naštěstí nezasáhla.

„Muž následně utekl do jedné z místností, kde se zavřel a policistům i přes výzvy odmítl otevřít. Po násilném vstupu do místnosti nalezla hlídka podezřelého s další lahví vína připraveného k útoku. Udeřit však již nestihl, neboť byl zasažen hroty taseru jednoho z policistů a za pomoci hmatů a chvatů sveden k zemi, kde mu byla nasazeny pouta,“ popsal vyvrcholení dramatických okamžiků mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Třicetiletý cizinec, který měl pozitivní test na kokain a amfetamin, byl následně zadržen a předveden na policejní služebnu. Celý případ je v současné době prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě, krádež a poškození cizí věci.

„V případě odsouzení hrozí muži až šestiletý pobyt za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí.


Hasiči v Horních Měcholupech: Zachránili dva lidi a čtyři psy

Včera v 06:35

Hasiči ze dvou profesionálních a jedné dobrovolné jednotky zasahovali včera od 16:50 hodin v ulici Hornoměcholupská. Hořelo tam vybavení kuchyně v bytě obytného domu.

Cizinec parkoval na vyhrazeném místě pro invalidy i s odcizeným přívěsem

21. května 2019 v 11:06

Cizinec neoprávněně zaparkoval vozidlo s přívěsným vozíkem na vyhrazeném místě pro invalidy. Při řešení přestupku hlídka strážníků zjistila, že v databázi je přívěs veden jako hledaný.

V Malešicích hořelo nákladní auto

18. května 2019 ve 23:07

Dvě jednotky hasičů zasahovaly dnes v 18 hodin v ulici Pod Táborem u požáru nákladního auta. Hasiči dostali požár pod kontrolu pět minut po příjezdu.

Muž se toulal po bytovém komplexu, pak se pokusil vloupat do auta

16. května 2019 ve 12:20

Včera večer převzalo operační středisko městské policie v Praze 7 oznámení o podezřelém muži, který se měl pohybovat v prostoru bytového komplexu. Podle popisu se mělo jednat o mladšího muže střední postavy, oblečeného do modré mikiny, černých kalhot a s batohem na...

Přijel si zasprejovat do Prahy

10. května 2019 ve 22:05

Dnes krátce před půl čtvrtou ráno u stanice metra Vltavská zadržela hlídka městské policie třiadvacetiletého muže z Plzeňska, který černým a bílým sprejem poničil zeď vestibulu. Mladík měl ruce čerstvě potřísněné barvou, vedle něj se povalovaly spreje a u sebe měl také šablony, které...

Cestou domů rozbíjel zrcátka a ohýbal stěrače

9. května 2019 ve 12:41

Dnes, krátce po druhé hodině ráno, vyslal operační důstojník motorizovanou hlídku do ulice Pplk. Sochora v Praze 7, kde neznámý muž ničil zaparkovaná vozidla.

Nechte mě bejt, běžte pryč, akorát tady překážíte

3. května 2019 v 19:04

Pouliční umění Busking, ať už hudební, divadelní nebo třeba artistické, upravuje v metropoli vyhláška. Díky novele došlo ke zpřesnění a částečně i zpřísnění pravidel na území pražské památkové rezervace. Smyslem bylo ochránit rezidenty před nadměrným hlukem a zároveň zajistit kvalitní pouliční...

Z letiště do centra za více než osm tisíc

3. května 2019 v 10:44

Za cestu z Letiště Václava Havla do hotelu v Praze 5 zaplatili zahraniční turisté neuvěřitelných 8700 korun. Obvyklá cena činí kolem 550 korun. Strážníci z Taxi týmu nepoctivého taxikáře nalezli.

Při požáru odpadu za ubytovnou bylo evakuováno 15 lidí

3. května 2019 v 08:15

Dnes v 5:51 hodin vyjely tři jednotky pražských hasičů k ohlášenému výskytu kouře za ubytovnou v Koněvově ulici v Praze 3. Hořel odpad na ploše asi 3×3 metry, který byl rychle uhašen.

Další články
Nahoru