dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
4°C
Lupič se nadupal kokainem, po policistech házel lahve s vínem
Ilustrační foto: archiv

Lupič se nadupal kokainem, po policistech házel lahve s vínem

Pražští policisté zasahovali v sobotu 15. září chvíli před sedmou hodinou ráno v kavárně v ulici Elišky Přemyslovny v Praze 5. Reagovali tak na telefonát oznamovatelky, která na linku 158 uvedla, že se do provozovny  vloupává nějaký muž.

O tom, že je nezvaný host stále na místě, přesvědčila policisty po příjezdu lahev vína, která proletěla kolem nich a rozbila se o stěnu. Po výzvě, aby toho zanechal, mrsknul lupič po policistech další dvě lahve. Ani jedna členy zasahující hlídky naštěstí nezasáhla.

„Muž následně utekl do jedné z místností, kde se zavřel a policistům i přes výzvy odmítl otevřít. Po násilném vstupu do místnosti nalezla hlídka podezřelého s další lahví vína připraveného k útoku. Udeřit však již nestihl, neboť byl zasažen hroty taseru jednoho z policistů a za pomoci hmatů a chvatů sveden k zemi, kde mu byla nasazeny pouta,“ popsal vyvrcholení dramatických okamžiků mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Třicetiletý cizinec, který měl pozitivní test na kokain a amfetamin, byl následně zadržen a předveden na policejní služebnu. Celý případ je v současné době prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě, krádež a poškození cizí věci.

„V případě odsouzení hrozí muži až šestiletý pobyt za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí.


Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

Dnes v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Dříve milenci, nyní je láska dvou mužů passé. V neděli vyvrcholila tímto nehezkým způsobem. Důvod? Zkuste si tipnout…

3. prosince 2018 ve 13:26

Strážníci zamezili fyzickému konfliktu mezi bývalými partnery. Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. Jeho bývalého přítele si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

Muže, který pobodal prodavačku v cukrárně, se podařilo zadržet

2. prosince 2018 v 15:10

Osmatřicetiletého muže, který je podezřelý, že v pátek ráno pobodal ve vršovické cukrárně prodavačku, se už policistům podařilo zadržet. Žena musela být ošetřena v nemocnici.

Měl dvě piva k večeři

30. listopadu 2018 v 18:25

Při kontrole ve Švehlově ulici si autohlídka městské policie z Prahy 15 všimla jedoucího auta s rozsvícenými výstražnými světly. Hlídka vozidlo zastavila, aby zjistila, zda jeho řidič nepotřebuje pomoc.

Další články
Nahoru