dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - zatazeno
15°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Lupič se nadupal kokainem, po policistech házel lahve s vínem
Ilustrační foto: archiv

Lupič se nadupal kokainem, po policistech házel lahve s vínem

Pražští policisté zasahovali v sobotu 15. září chvíli před sedmou hodinou ráno v kavárně v ulici Elišky Přemyslovny v Praze 5. Reagovali tak na telefonát oznamovatelky, která na linku 158 uvedla, že se do provozovny  vloupává nějaký muž.

O tom, že je nezvaný host stále na místě, přesvědčila policisty po příjezdu lahev vína, která proletěla kolem nich a rozbila se o stěnu. Po výzvě, aby toho zanechal, mrsknul lupič po policistech další dvě lahve. Ani jedna členy zasahující hlídky naštěstí nezasáhla.

„Muž následně utekl do jedné z místností, kde se zavřel a policistům i přes výzvy odmítl otevřít. Po násilném vstupu do místnosti nalezla hlídka podezřelého s další lahví vína připraveného k útoku. Udeřit však již nestihl, neboť byl zasažen hroty taseru jednoho z policistů a za pomoci hmatů a chvatů sveden k zemi, kde mu byla nasazeny pouta,“ popsal vyvrcholení dramatických okamžiků mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Třicetiletý cizinec, který měl pozitivní test na kokain a amfetamin, byl následně zadržen a předveden na policejní služebnu. Celý případ je v současné době prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě, krádež a poškození cizí věci.

„V případě odsouzení hrozí muži až šestiletý pobyt za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí.


Muž se chtěl uškrtit pomocí obinadla

Včera ve 13:45

V úterý odpoledne přijali strážníci z Prahy 10 oznámení, že v Rubensově ulici je mladý muž, který má kolem krku ovázané obinadlo a vyhrožuje sebevraždou. Hlídka muže nalezla sedícího na zídce a ihned mu škrtidlo sundala z krku. 

Mladík postříkal kapotu auta montážní pěnou

Včera ve 13:43

Ve středu odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 2 do Chopinovy ulice, kde měl neznámý muž postříkat zaparkované osobní vozidlo montážní pěnou. Strážníci se spojili s volajícím, který uvedl, že spolu s dalším svědkem viděli mladíka, jak z tlakové nádoby stříkal montážní pěnu na osobní...

Policisté ukončili vyšetřování znásilnění v centru Prahy

17. října 2018 ve 21:44

Kriminalisté z prvního policejního obvodu z 6. oddělení obecné kriminality ukončili vyšetřování případu znásilnění turistky v Náprstkově ulici v centru Prahy z letošního 2. dubna a podali na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 návrh na podání obžaloby.

Zobnul si perníček a šup za volant!

16. října 2018 v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

15. října 2018 ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Hasiči odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa

5. října 2018 v 19:08

Dnes zasahovali hasiči z centrální stanice v Jaromírově ulici v Praze 4. V 10:52 hodin tam byl ohlášen zatopený sklep v jednom z obytných domů.

Další články
Nahoru