dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Lupič přepadl pobočku spořitelny Na Slupi. Úřednice mu nic nedaly

Jednatřicetiletý lupič dnes chváli po poledni přepadl pobočku České spořitelny v ulici Na Slupi na Praze 2. Muž bankovním úřednicím předložil papírek s výhrůžkou a žádostí o vydání peněz, ale úřednice před lupičem utekly.

Pachatel si tedy začal brát peníze sám, ale než stihl z banky utéct, chytili ho policisté. Nikomu se při loupeži nic nestalo. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. „Pachatel si to namířil přímo k pokladně a předložil lísteček, že požaduje všechny peníze. Na lístku také stálo, že je mu kvůli jeho zdravotnímu stavu všechno jedno,“ řekl Hulan.

Úřednice spořitelny se ale nenechaly zastrašit a lupiči nic nedaly. „Postupovaly nejlépe, jak mohly. Schovaly se do jiné místnosti, kde se pak zamkly,“ uvedl policejní mluvčí.

Muž tedy sebral v bance peníze, ke kterým se mohl sám dostat. V tu chvíli k bance už přijížděly první policejní hlídky, před kterými se lupič schoval v jedné z místností pobočky, kde se i uzamkl. Na místo také přijelo zásahové družstvo speciální pořádkové jednotky, jehož policisté následně provedli zákrok. Ti za pomoci technických prostředků otevřeli uzamčené dveře a zadrželi jedenatřicetiletého pachatele.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru