dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražské krimi

Lup chtěli odvézt kradeným autem

V noci z pondělí na úterý patnáct minut před čtvrtou hodinou vyjížděly hlídky policistů z oddělení Zahradní město a pohotovostní motorizované jednotky do ulice Za Návsí v Praze 10 k nahlášenému případu vloupání do domu.

Hlídky zjistily, že se dva pachatelé, kteří se před několika málo okamžiky vloupali do rodinného domu, ukrývají v nedalekém baru. Policisté dvojici, muže a ženu ve věku 36 a 37 let, zadrželi, a zároveň zjistili, že se vloupali do chodby rodinného domu, ze kterého odcizili tři kusy pneumatik. Na tuto krádež přijeli odcizeným vozidlem Ford Tranzit, které oprávněný majitel postrádá od pátku 21. února.

Dvojice nenechavců skončila na policejní služebně, kde s nimi policisté zahájili trestní stíhání pro trestné činy krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněné užívání cizí věci. V případě odsouzení za tyto trestné činy hrozí odnětí svobody až na tři léta.

Jak řekl mluvčí Jan Daněk, v celkovém součtu dvojice způsobila vloupáním škodu 42 400 korun, z čehož celých 40 tisíc bylo na poškození vstupních dveří a 2400 korun na odcizených pneumatikách. Dvojice má v součtu již dvanáct záznamů v rejstříku trestu převážně majetkového charakteru.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru