dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Ludková: Ráda bych po volbách dokončila rozdělané projekty v sociální a zdravotní péči
Místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková. Foto: archiv

Ludková: Ráda bych po volbách dokončila rozdělané projekty v sociální a zdravotní péči

Vladimíra Ludková je jedničkou na kandidátce ODS v Praze 8 pro nadcházející komunální volby. „Pokračování současné koalice ODS, TOP 09 a Volby pro Prahu 8 bych se určitě nebránila. Pokud mi dají voliči důvěru, chtěla bych dokončit rozdělané projekty v oblastní sociální a zdravotní péče,“ říká současná místostarostka.

Zkuste zhodnotit vaši činnost i působení ODS v uplynulých čtyřech letech v Praze 8. Co se podařilo a co naopak ne?
Myslím, že jen ten, kdo nechce vidět, tak nevidí, že Praha 8 se opět posunula o pořádný krok dopředu. Máme opravené parky i chodníky, nová hřiště pro děti i seniory, zateplené školy a školky, v ulicích se objevily nové stromy. Za sebe jsem hrdá, že se nám po mnoha průtazích způsobených zejména magistrátem podařilo zahájit stavbu Domu s pečovatelskou službou. V tomto moderním sociálním zařízení najde do dvou let nový domov padesát klientů.

Jak hodnotíte stávající koalici na radnici?
Jednou z priorit současné koalice ODS, TOP 09 a Volby pro Prahu 8 byla privatizace bytů v Karlíně a Libni. A to se podařilo. V jiném složení například se sociální demokracií by to bylo velmi obtížné či spíše nemožné.

Anketa

Půjdete 10. a 11. října k volbám?

65.3%
(65.3%)
34.7%
(34.7%)
Pokud se vám podaří ve volbách uspět, jaké budou priority do dalšího volebního období?
Moje priorita je jasná – dokončit rozdělané projekty v oblastni sociální a zdravotní péče.

S jakými politickými subjekty byste si dokázala představit spolupráci a s jakými naopak určitě ne?
Říká se, že koalice se sestavují až po volbách. Ale pokračování současné koalice bych se určitě nebránila. A pak tu máme subjekty, které hlásají, že všechno umí, zařídí a slibují ráj na zemi. Otázkou je, jak se budou chovat v reálné komunální politice.

Považujete Prahu 8 za dobré místo pro život?
Samozřejmě, proto zde ráda bydlím.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru