Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lucky měl štěstí, psa zachránili z bobří nory pomocí krumpáče a rýče
Byla to docela fuška, ale Luckyho se nakonec podařilo z nory dostat. Foto: MP Praha

Lucky měl štěstí, psa zachránili z bobří nory pomocí krumpáče a rýče

Na městskou policii se v sobotu před polednem obrátila s žádostí o pomoc zoufalá žena, které se ve Stromovce při venčení zaběhl pes a než ho stačila přivolat, zmizel pod břehem Malé říčky, slepého ramene Vltavy.

Strážníci zjistili, že se v daném místě nachází bobří nora a z ní slyšeli štěkot psa, který se nemohl dostat ven. Svah byl kluzký, jeho hrana nestabilní a vstup do nory pod úrovní hladiny.

„Přesto se hlídce podařilo psa lokalizovat a na pomoc přivolala hasiče, kteří rozhodli o částečném rozkopání břehu, aby bylo možné se k psovi dostat,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Po vyproštění za pomoci krumpáče a rýče byl zachráněný pes předán šťastné majitelce. „Porušení obecně závazné vyhlášky pražského magistrátu o volném pobíhání psů ve veřejné zeleni s ní bylo vyřešeno domluvou,“ dodala Seifertová.

pes-v-zabradli-nahled-nahled Akce na záchranu domácích mazlíčků nejsou v Praze úplně výjimečné. Před časem například hasiči museli vyprostit psa, který hlavou uvízl v kovové části balkónového zábradlí domu na krčském sídlišti. Roztáhli díl svislých částí zábradlí, psa vyprostili a předali majitelce.

Dokonce dvě jednotky hasičů zasahovaly v minulosti v Hostavicích u staré studny, do které spadl pes. Zvíře vyprostili pomocí lezecké techniky a předali ho majitelce a přivolanému veterináři. V ulici Pod dvorem v Praze 6 zase uvízla kočka ve tři metry hluboké šachtě.

Před pár lety spadl u Sovových mlýnů ze čtyřmetrové zdi do Vltavy pes. Na místo vyrazili strážníci specializovaného poříčního útvaru městské policie, kteří za pomoci raftu vytáhli z Vltavy vyčerpané zvíře, který se nebylo schopno vlastními silami dostat samo na břeh.

V živé paměti je ještě případ, kdy nebylo do smíchu mláďatům racka chechtavého. Uvízla totiž ve vorové propusti Staroměstského jezu. Při záchranné akci na dohled od Karlova mostu se podařilo dva ptáky osvobodit, třetí byl již mrtvý, zahynul vyčerpáním.

Staroměstský jez, ve kterém byli racci uvězněni, je nestarší stavbou tohoto typu v Praze. Vznikl již ve 12. století. V následujících letech bude probíhat jeho oprava.

Před pár lety byla v Lochkově na jihozápadě Prahy zachraňována kobyla. Na místní louce lehla a nemohla vstát.

Hasiči koně zajistili pomocí hadic tak, aby ho mohli dotáhnout na okraj louky blíže k silnici. Tam jeřáb vyzvedl zvíře, aby mohlo být ošetřeno veterinářem.  


Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

Včera ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

Včera ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

Včera v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

Včera ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Jak hodnotíte Dny Prahy 15? Radnice se ptá

13. dubna 2021 v 10:41

Pokud to epidemiologická situace dovolí, plánuje radnice patnácté městské části i letos zorganizovat Dny Prahy 15.

Stromy v ulici R. A. Dvorského jsou zachráněny

12. dubna 2021 v 19:40

V únoru se obyvatelé Prahy 15 obrátili na vedení radnice se stížnostmi ohledně poškození stromů v ulici R. A. Dvorského v Horních Měcholupech. K poškození mělo dojít v rámci opravy plynového vedení, kterou prováděla Pražská plynárenská a nezajišťovala ji Praha 15. Oprava byla nutná z důvodu...

Praha 8 plánuje revitalizovat fontánu u metra Ládví

12. dubna 2021 v 10:04

Fontána v neutěšeném stavu, která se nachází nedaleko stanice metra Ládví, se snad již brzy dočká proměny. Ze žulové stavby, stojící na Ládví již od 80. let minulého století, se má stát atrakce tamního prostoru a také mikroklimatický pomocník.

Praha 15 zve na jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory

12. dubna 2021 v 09:30

Jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory Prahy 15 se uskuteční on-line ve středu 14. dubna od 16 hodin.

Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

10. dubna 2021 v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Trojská botanická zahrada se otevře veřejnosti

10. dubna 2021 v 07:24

Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj. Od 12. dubna se Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost.

Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Další články
Nahoru