Dnes Pondělí - snih 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lucky měl štěstí, psa zachránili z bobří nory pomocí krumpáče a rýče
Byla to docela fuška, ale Luckyho se nakonec podařilo z nory dostat. Foto: MP Praha

Lucky měl štěstí, psa zachránili z bobří nory pomocí krumpáče a rýče

Na městskou policii se v sobotu před polednem obrátila s žádostí o pomoc zoufalá žena, které se ve Stromovce při venčení zaběhl pes a než ho stačila přivolat, zmizel pod břehem Malé říčky, slepého ramene Vltavy.

Strážníci zjistili, že se v daném místě nachází bobří nora a z ní slyšeli štěkot psa, který se nemohl dostat ven. Svah byl kluzký, jeho hrana nestabilní a vstup do nory pod úrovní hladiny.

„Přesto se hlídce podařilo psa lokalizovat a na pomoc přivolala hasiče, kteří rozhodli o částečném rozkopání břehu, aby bylo možné se k psovi dostat,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Po vyproštění za pomoci krumpáče a rýče byl zachráněný pes předán šťastné majitelce. „Porušení obecně závazné vyhlášky pražského magistrátu o volném pobíhání psů ve veřejné zeleni s ní bylo vyřešeno domluvou,“ dodala Seifertová.

pes-v-zabradli-nahled-nahled Akce na záchranu domácích mazlíčků nejsou v Praze úplně výjimečné. Před časem například hasiči museli vyprostit psa, který hlavou uvízl v kovové části balkónového zábradlí domu na krčském sídlišti. Roztáhli díl svislých částí zábradlí, psa vyprostili a předali majitelce.

Dokonce dvě jednotky hasičů zasahovaly v minulosti v Hostavicích u staré studny, do které spadl pes. Zvíře vyprostili pomocí lezecké techniky a předali ho majitelce a přivolanému veterináři. V ulici Pod dvorem v Praze 6 zase uvízla kočka ve tři metry hluboké šachtě.

Před pár lety spadl u Sovových mlýnů ze čtyřmetrové zdi do Vltavy pes. Na místo vyrazili strážníci specializovaného poříčního útvaru městské policie, kteří za pomoci raftu vytáhli z Vltavy vyčerpané zvíře, který se nebylo schopno vlastními silami dostat samo na břeh.

V živé paměti je ještě případ, kdy nebylo do smíchu mláďatům racka chechtavého. Uvízla totiž ve vorové propusti Staroměstského jezu. Při záchranné akci na dohled od Karlova mostu se podařilo dva ptáky osvobodit, třetí byl již mrtvý, zahynul vyčerpáním.

Staroměstský jez, ve kterém byli racci uvězněni, je nestarší stavbou tohoto typu v Praze. Vznikl již ve 12. století. V následujících letech bude probíhat jeho oprava.

Před pár lety byla v Lochkově na jihozápadě Prahy zachraňována kobyla. Na místní louce lehla a nemohla vstát.

Hasiči koně zajistili pomocí hadic tak, aby ho mohli dotáhnout na okraj louky blíže k silnici. Tam jeřáb vyzvedl zvíře, aby mohlo být ošetřeno veterinářem.  


Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Naháňka na černou zvěř na Klapici. Myslivci vyzývají k opatrnosti

8. ledna 2021 v 19:25

Podle informací Mysliveckého spolku Radotín se bude v sobotu 9. ledna konat naháňka na černou zvěř na území přírodní rezervace Klapice. Akce je plánována od 9. hodiny ranní přibližně do 13 hodin.

Další články
Nahoru