Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Lucky měl štěstí, psa zachránili z bobří nory pomocí krumpáče a rýče
Byla to docela fuška, ale Luckyho se nakonec podařilo z nory dostat. Foto: MP Praha

Lucky měl štěstí, psa zachránili z bobří nory pomocí krumpáče a rýče

Na městskou policii se v sobotu před polednem obrátila s žádostí o pomoc zoufalá žena, které se ve Stromovce při venčení zaběhl pes a než ho stačila přivolat, zmizel pod břehem Malé říčky, slepého ramene Vltavy.

Strážníci zjistili, že se v daném místě nachází bobří nora a z ní slyšeli štěkot psa, který se nemohl dostat ven. Svah byl kluzký, jeho hrana nestabilní a vstup do nory pod úrovní hladiny.

„Přesto se hlídce podařilo psa lokalizovat a na pomoc přivolala hasiče, kteří rozhodli o částečném rozkopání břehu, aby bylo možné se k psovi dostat,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Po vyproštění za pomoci krumpáče a rýče byl zachráněný pes předán šťastné majitelce. „Porušení obecně závazné vyhlášky pražského magistrátu o volném pobíhání psů ve veřejné zeleni s ní bylo vyřešeno domluvou,“ dodala Seifertová.

pes-v-zabradli-nahled-nahled Akce na záchranu domácích mazlíčků nejsou v Praze úplně výjimečné. Před časem například hasiči museli vyprostit psa, který hlavou uvízl v kovové části balkónového zábradlí domu na krčském sídlišti. Roztáhli díl svislých částí zábradlí, psa vyprostili a předali majitelce.

Dokonce dvě jednotky hasičů zasahovaly v minulosti v Hostavicích u staré studny, do které spadl pes. Zvíře vyprostili pomocí lezecké techniky a předali ho majitelce a přivolanému veterináři. V ulici Pod dvorem v Praze 6 zase uvízla kočka ve tři metry hluboké šachtě.

Před pár lety spadl u Sovových mlýnů ze čtyřmetrové zdi do Vltavy pes. Na místo vyrazili strážníci specializovaného poříčního útvaru městské policie, kteří za pomoci raftu vytáhli z Vltavy vyčerpané zvíře, který se nebylo schopno vlastními silami dostat samo na břeh.

V živé paměti je ještě případ, kdy nebylo do smíchu mláďatům racka chechtavého. Uvízla totiž ve vorové propusti Staroměstského jezu. Při záchranné akci na dohled od Karlova mostu se podařilo dva ptáky osvobodit, třetí byl již mrtvý, zahynul vyčerpáním.

Staroměstský jez, ve kterém byli racci uvězněni, je nestarší stavbou tohoto typu v Praze. Vznikl již ve 12. století. V následujících letech bude probíhat jeho oprava.

Před pár lety byla v Lochkově na jihozápadě Prahy zachraňována kobyla. Na místní louce lehla a nemohla vstát.

Hasiči koně zajistili pomocí hadic tak, aby ho mohli dotáhnout na okraj louky blíže k silnici. Tam jeřáb vyzvedl zvíře, aby mohlo být ošetřeno veterinářem.  


Autor: Jan Puci

V sadech Svatopluka Čecha budou vodotrysky, mlžítka a brouzdaliště

Dnes v 10:13

Praha 2 zahájila minulý týden stavební práce v sadech Svatopluka Čecha. Výsledkem bude nový vodní prvek v centrální části parku. Vodotrysky a brouzdaliště osvěží návštěvníky už letos, zahájení zkušebního provozu je plánováno během letních prázdnin. V ploše mezi tryskami bude viditelný úryvek...

Středisko volného času Jednička pozve na Island

Včera v 08:15

První cestovatelský večer, v rámci kterého se pokocháte dechberoucími fotografiemi ze země ohně a ledu doprovázenými povídáním o historii a legendách se koná v SVČ Jednička v pondělí 24. ledna od 19 hodin.

Praha 11: U retenční nádrže Hájecká se budou kácet topoly

21. ledna 2022 ve 14:28

Ve dnech 24. ledna až 28. ledna budou Lesy hl. m. Prahy v lokalitě ulice U Přehrady provádět práce spojené s kácením devíti vzrostlých topolů, které rostou na hrázi retenční nádrže R1 Hájecká a svým kořenovým systémem tuto hráz narušují.

Dobrý nápad pro Dvojku. Hlasovat můžete do 6. února

21. ledna 2022 v 10:21

Prvního srpna odstartoval pilotní projekt participativního rozpočtu Prahy 2. Během dvou měsíců občané podali celkem třináct návrhů, do další fáze postoupily celkem čtyři návrhy.

Chci se v klidu vyspat. Sousedská poradna Prahy 1

21. ledna 2022 v 07:58

Jak se bránit nepřizpůsobivým krátkodobým nájemníkům? Jak se bránit, když je porušován domovní řád? Můžete mít ve výtahu kameru?

Po stopách Ludvíka Očenáška se vydají studenti společně se seniory

19. ledna 2022 v 09:29

Ludvík Očenášek, konstruktér, vynálezce a odbojář za první světové války působil nedaleko dnešní litevské ambasády v Praze 5. Očenášek zde instaloval tajnou telefonní stanici, díky které mohl odposlouchávat rozhovory na žhavé lince Vídeň–Berlín. Zprávy pak předával odbojové organizaci Maffie pod...

Další články
Nahoru