Dnes Pondělí - prehanky-dest 11°C
Zítra Úterý - polojasno 14°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
LTE síť je v dalších stanicích a tunelech, celé metro bude vysokorychlostním internetem pokryto do konce roku
Od ledna je pokryta LTE signálem i stanice Hůrka na line B. Foto: Jan Puci

LTE síť je v dalších stanicích a tunelech, celé metro bude vysokorychlostním internetem pokryto do konce roku

Od včerejška je možné LTE a 5G mobilní signál využívat v dalších třech stanicích a přilehlých tunelech pražského metra. Konkrétně ve stanici Flora na lince A i ve stanicích Luka a Nové Butovice na lince B.

Do 15. března budou obě sítě rozšířeny i do stanice Radlická na „béčku“ a bude tak pokryto celkově 43 stanic pražské podzemky.

Společně s konsorciem operátorů T-Mobile, O2 Czech Republic, Vodafone a společností CETIN zbývá pražskému dopravnímu podniku pokrýt 18 stanic pražského metra. Cílem je vše stihnout do konce letošního roku.

Loňský rok byl z pohledu pokrývání metra lepší sítí rekordní. Signál získalo 23 stanic. Díky tomu už je kompletně pokryté centrum. Letos v lednu  bylo dokončeno pokrytí stanic Hůrka a Lužiny na lince B i stanice Náměstí Míru na lince A.

V návaznosti na rozšiřování pokrytí stanic metra a přilehlých tunelů vysokorychlostní sítí byl loni ukončen pilotní provoz vlastní wifi.

Výstavba LTE sítě může v metru probíhat pouze v noci, v krátké době necelých tří hodin, kdy vlaky nejezdí. Každou noc pracuje v metru na 70 techniků operátorů. K instalaci a montáži sítě LTE do jedné stanice je potřeba 50 hodin, pokrytí tunelu mezi dvěma stanicemi zabere dva měsíce v obou směrech.

Pražské metro uvedené konsorcium pokrývá LTE technologií na vlastní náklady. Výstavbu koordinuje společnost T-Mobile. Pokrytí úseku mezi dvěma stanicemi stojí v průměru 10 milionů korun v závislosti na jeho délce.


Letenský tunel bude tři noci uzavřen

17. dubna 2021 v 09:39

Z důvodu pravidelné údržby technologie bude Letenský tunel od 20. dubna do 23. dubna vždy od 23 do 5 hodin uzavřen.

Pokračuje rekonstrukce Štěrboholské spojky

16. dubna 2021 ve 21:44

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 24. dubna další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky, jedné z radiál Městského okruhu na východě Prahy.

Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Bubenečský tunel bude od čtvrtka do pátku uzavřen

13. dubna 2021 v 07:57

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů uzavře Bubenečský tunel od čtvrtka 15. dubna od 23 hodin do pátku 16. dubna do 5 hodin.

Noční omezení provozu v Těšnovském tunelu

12. dubna 2021 ve 20:52

Z důvodu mytí stěn a stropu bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

12. dubna 2021 v 09:53

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Začne další etapa opravy Plzeňské ulice

10. dubna 2021 ve 21:27

Technická správa komunikací zahájí ve středu 14. dubna stavební práce na Plzeňské ulici v úseku Trabant muzeum – Bucharova, směr z centra. Souvislá údržba komunikace je rozdělena na dvě části a skončí do 12. května.

Další články
Nahoru