Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lovec trendů má jasno: Do interiérů opět vtrhnou osmdesátky
11 dub
14 dub
Veletrhy
Veletrh interiérového designu se koná 11. až 14. dubna. Foto: PVA EXPO PRAHA

Lovec trendů má jasno: Do interiérů opět vtrhnou osmdesátky

11. 4. 2024 - 14. 4. 2024
Výběrový veletrh interiérového designu DESIGN SHAKER, který se koná 11. až 14. dubna v PVA EXPO PRAHA, s sebou přináší i konferenci Matriál + Trend. Jedním z řečníků bude i skandinávský expert na trendy Stefan Nilsson. Pokud jste příznivci moderního designu a architektury, tak si tuto událost rozhodně nenechejte ujít. 
stefan-nilsson-noresize

Stefan Nilsson

„Jsme posedlí barvami“, říká skandinávský trend expert Stefan Nilsson, který míří do Prahy. Na veletrhu DESIGN SHAKER totiž bude jedním z významných zahraničních řečníků na konferenci Trend + Materiál, která se koná hned první veletržní den. Jaký má podle něho význam slovo trend? „Trend je změna. Je to něco, co děláme a co je nové, nebo co jsme už dlouho nedělali. I nová technologie může být trendem, stejně jako nové chování, jako je například vintagehunting. Když se tím řídí hodně lidí, je trend velký a naopak, když se tak chová jen úzká skupina lidí, je trend úzce profilovaný. Mým úkolem coby lovce trendů neboli trend huntera – specialisty na trendy je shromáždit tato nová chování a pokusit se zjistit, zda mají společné vlákno. Mou prací je také předvídat, kdy se toto nové chování prosadí a stane se komerčním, aby značky, respektive firmy mohly pracovat s trendy,“ uvádí světově uznávaný expert na trendy a přibližuje, kde trendy hledá a odkud čerpá informace o těch nových. „Pracuji se čtyřmi zdroji. Čtu všechny druhy statistik, které se mi dostanou do rukou. Čísla a hodnoty jsou důležité, když mluvíme o změnách. Pak je to mnoho rozhovorů a debat, kde se o tomto tématu bavíme a řešíme jej. Za třetí: dívám se do historie. Už jsme to někdy dělali? Existují podobnosti a změny? A začtvrté jezdím po světě na 20 až 30 veletrhů nebo týdnů designu ročně. To mi dává informace o tom, co se skutečně objeví na trhu. Důležitá je také návštěva světových měst jako Londýn, Paříž, New York, Tokio a Milán. Musím vidět, co se tady děje na ulicích,“ upřesňuje Nilsson.

Energie i nostalgie
A jak je to s nejvýznamnějšími trendy tohoto období v interiérovém designu? „Stále máme post pandemické období, kdy vidíme, že setkání lidí jsou nesmírně důležitá. Chceme chodit do restaurací a cestovat. I maloobchod se kvůli tomu mění. Nikdo nechce být doma – místo toho je klíčové nakupovat v kamenném obchodě. Tento energický trend je vidět v používání barev, jde o výrazné, jasné barvy a vzory. Všichni máme „digitální únavu“. Zároveň je vidět obrovský trend v nostalgii. Hotely jsou postaveny v nostalgickém stylu. Věci, které kupujeme, jsou nostalgické, atd.  
Po delší době uvidíme návrat 80. let. Lesklé povrchy, pop music, pruhy, a také elitářství…Zmínit lze hesla jako snové pastely, umělá inteligence, folklór s červenými barvami, tropická zeleň…Děje se mnoho věcí,“ dodává Nielsen.

Také letos se můžete 11. až 14. dubna těšit na atraktivní souběh veletrhů DESIGN SHAKER, FOR INTERIOR a FOR GARDEN. Kromě expozic nabitých novinkami budou k dispozici i poradenská centra a bohatý doprovodný program.  

 


Autor: Cen

Celostátní kolo Zeměpisné olympiády opět po roce na Albertově

20. dubna 2024 ve 13:09

Ve školním roce 2023/2024 se koná již 26. ročník Zeměpisné olympiády, soutěže pro nadané žáky v zeměpise (geografii). Ve dnech 25. a 26. dubna se pak v prostorách Přírodovědecké fakulty UK na Albertově uskuteční celostátní kolo soutěže, ve kterém se úspěšní řešitelé krajských kol se utkají...

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Diakonie Praha odhaluje životy lidí s autismem

31. března 2024 ve 21:11

Na 2. dubna připadá každoročně Světový den porozumění autismu. Diakonie Praha k této příležitosti spouští osvětovou kampaň o životě lidí s autismem a chováním náročným na péči. Skrze výstavu fotografií a audio příběhy chce přiblížit široké veřejnosti, jak mohou lidé s tímto typem postižení vnímat...

Čapadlo u Hollaru nabídne pivnici, kavárnu, bary i cvičení jógy

29. března 2024 v 06:28

Novým provozovatelem čapadla u Hollaru v Praze 1 je od března Robert Koura, šéfkuchař pražské restaurace U Pinkasů. Zónu kolem čapadla se svým týmem upravil a pokud tomu bude přát počasí, v polovině dubna by ho rád zpřístupnil veřejnosti.

Další články
Nahoru