dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C

Loupil v Praze a v Olomouci, přepadal herny, trafiky ale i stařenku

V pondělí 9. září zadrželi kriminalisté z třetího policejního obvodu sedmadvacetiletého muže podezřelého ze spáchání několika loupeží v Praze. Státní zástupce z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 8 vydal 6. září předběžný souhlas se zadržením a kriminalisté pak celostátně hledaného lupiče dopadli po třech dnech kolem osmé hodiny ráno přímo na Sokolovské ulici na Praze 8. Mladý muž následně putoval na policejní služebnu, kde ho vyšetřovatel vyslechl a tam navíc zjistil, že zadržený má na svědomí ještě další skutky v moravské Olomouci.

Zadržený muž se pražským detektivům přiznal, že loupil nejen v Praze, ale až do loňského září měl bydlet v Olomouci, kde v minulosti asi šestkrát loupil. Policistům sdělil, že s pistolí v ruce přepadl herny a bary, trafiku nebo dokonce v roce 2008 starší ženu, která vyšla z bankovního ústavu, a on ji sledoval až k jejímu domovu. Když pak vešla do domu, přetahoval se s ní o kabelku, které se nakonec zmocnil a utekl. Z lupu byl pak příjemně překvapený, starší žena si totiž z banky domů nesla tři sta tisíc korun v hotovosti. Asi polovinu peněz měl utratit za nové auto, zbytek pak podle svých slov někde vytratil.

Během přepadení se převážně maskoval šálou nebo slunečními brýlemi, mířil na obsluhu střelnou zbraní a nakonec si z loupeží odnesl asi sedmdesát tisíc korun. Peníze pak postupně utratil, zaplatil i kauci jako zálohu na nájem bytu v Praze a s přítelkyní se na konci loňského roku přestěhoval do české metropole. Před tím ale než se přestěhovali do Prahy za vidinou lepších výdělků, přepadl ještě bar u olomouckého vlakového nádraží, kam přijel loupit na jízdním kole. Bar přepadl se stejným scénářem jako v předešlých případech, obdržel asi 40 tisíc korun a z místa odjel domů opět na jízdním kole.

V Praze pak letos 1. února přepadl hernu v Thámově ulici, odkud pod pohrůžkou použití střelné zbraně odnesl přes čtyřicet tisíc korun. O tři měsíce později pak přišel do herny v Sokolovské ulici, požádal o sirky, a když je nedostal, řekl si s pistolí v ruce o tržbu. Barmanka mu ovšem vydala jen pár tisíci korun a tak 20. května přepadl další hernu poblíž kobyliského metra, v Klapkově ulici. Tam způsobil škodu asi sedmdesát tisíc korun.

Kriminalisté v dostupných evidencích nenalezli u zadrženého mladého lupiče žádný záznam v rejstříku trestů, nicméně státní zástupce podal návrh na uvalení vazby, který soudce akceptoval. Obviněný tak skončil nejprve v policejní cele a následně ve vazební věznici na Pankráci.


Tajemná Praha Richarda Horáka

Dnes v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Dnes v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Dnes v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Setkání s výtvarnicí Kateřinou Šedou

Dnes v 07:12

Setkat se s výtvarnicí Kateřinou Šedou, která za svou knihu Brnox obdržela cenu Magnesia Litera, můžete v pondělí 22. ledna v 18 hodin. Výtvarnice proslula projekty, které pomáhají probouzet komunitu a oživovat mezilidské vztahy. O nich promluví na lednovém setkání v Ústřední knihovně na...

Malé sportování v Harfě už posedmé

Dnes v 07:02

Máte doma dítko od 2 do 7 let? Přijďte s ním do Monkey´s Gym v Galerii Harfa, kde se 21. ledna již posedmé koná oblíbené sportovní odpoledne plné zábavného pohybu pro nejmenší.

Hasiči Praha: Uzavření Libeňského mostu dojezd na Palmovku zásadně neomezí

Včera v 15:04

Na Balabenku jezdí hasiči z Holešovic raději rychlejší trasou přes Most Barikádníků a Povltavskou.

Selhání obálkovací linky: Praha rozeslala 2500 dopravních pokut nesprávným adresátům

Včera ve 14:22

Zhruba 2500 výzev k zaplacení dopravních pokut rozeslal v poslední době pražský magistrát nesprávným adresátům. Lidé dostali v obálce se svým jménem a adresou pokutu pro jiného člověka. Důvodem bylo selhání obálkovací linky, uvedl na základě vyjádření magistrátu Český rozhlas-Radiožurnál....

Palmovka – Florenc. Noční přerušení provozu tramvají

Včera v 10:26

V noci z úterý 23. ledna od 22:30 hodin na středu 24. ledna do 4:40 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Florenc.

S Lenkou Vacvalovou na téma běhání, cvičení a životosprávy

Včera v 08:29

Stále nacházíte výmluvy, proč nemůžete jít běhat? Doběhněte na Čaj o sedmé s Lenkou Vacvalovou ve čtvrtek 25. ledna od 19 hodin do Galerie 1.

Praha 5: Objednávání přenosných hlasovacích schránek pro 2. kolo volby prezidenta 2018

Včera v 07:55

Radnice informuje občany, kteří ze zdravotních důvodů nemohou přijít volit do volební místnosti a chtějí své volební právo využít, že mohou si objednat přenosnou hlasovací schránku.

Další krátké zprávy
Nahoru