Dnes Sobota - oblacno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Loupežnou vraždu z roku 2019 se nepodařilo vyšetřit, rodina vypsala odměnu
Věci, které mají souvislost s loupežnou vraždou. Foto: Policie ČR

Loupežnou vraždu z roku 2019 se nepodařilo vyšetřit, rodina vypsala odměnu

Kriminalisté pracují na objasnění případu úkladné vraždy, ke které došlo na jihozápadě Prahy jen pár dní před Vánoci v roce 2019. Rodina zavražděného vypsala odměnu 1 milion korun. 

Kriminalisté z pražské mordparty žádají o pomoc veřejnost, a to v souvislosti s prověřováním případu úkladné loupežné vraždy, která se stala v sobotu 21. prosince ve Stodůlkách, kde dosud neznámý pachatel zavraždil jednapadesátiletého muže ruské národnosti v místě jeho bydliště. 

„Následně mu odcizil několik cenných věcí v podobě prstenů, přívěsků a dýk, přičemž vypátrání těchto konkrétních věcí by mohlo být důležitým pojítkem ke ztotožnění a následnému zadržení pachatele tohoto činu,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. 

V rámci práce na případu kriminalisté prověřovali konkrétní stopu, která se však v minulých dnech nepotvrdila, a proto se nyní obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc. 

„Jestli někdo poznává nebo někde viděl věci na fotografiích, prosíme, ať se ozve na linku 158 nebo na číslo 731 553 125. Rodina zavražděného muže vypsala odměnu milion korun za informace, které povedou k dopadení pachatele,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: red

Věnoval se padělání dvoutisícových bankovek

Včera v 17:23

Na podzim roku 2020 pražští kriminalisté zaznamenali zvýšený počet případů padělaných bankovek o nominální hodnotě 2000 korun. Tyto bankovky se začaly objevovat ve velkém množství případů a jejich záchyty byly čím dál častější. Primárně byly bankovky používány k platbám za jízdy alternativními...

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

18. května 2022 ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

18. května 2022 v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

18. května 2022 v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Na Andělu pobíhal muž ve spodním prádle

12. května 2022 v 19:19

Včera odpoledne řešila hlídka městské policie dezorientovaného polonahého muže, který na pěší zóně Anděl pobíhal jen ve spodním prádle a zmateně se motal po ulici. S hlídkou nespolupracoval, nereagoval na výzvy.

Požár v dílně způsobil milionovou škodu

12. května 2022 v 18:53

Jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve druhém stupni poplachu v Černokostelecké ulici v Praze 10. První jednotka na místě byla deset minut po 17. hodině, ve středu 11. května.

Sražená značka u přechodu pro chodce a patník. Řidič měl přes 1,7 promile

12. května 2022 v 18:48

Auta kličkujícího z pruhu do pruhu si všimli strážníci v Kbelské ulici. Při kontrole 55letého řidiče zaujala jejich pozornost poškozená přední kapota a levá strana vozu. Navíc řidičovy pohyby i způsob komunikace vykazovaly jasné známky požití alkoholu.

Nebezpečně na sdíleném skútru

9. května 2022 v 09:31

Nebezpečná a rychlá jízda doprovázená bezdůvodným troubením upoutala minulý týden kolem půl deváté večer pozornost projíždějící hlídky strážníků v Pařížské ulici. Na výzvu k zastavení řidič přidal plyn.

Po skončení hokeje za volant

30. dubna 2022 v 07:49

Z jízdního pruhu přes obrubník na tramvajový pás a zase zpět. Tento nestandardní způsob jízdy zaznamenala hlídka strážníků pár minut minulou sobotu po půlnoci v Sokolovské ulici a řidiče osobního auta za pomoci majáků zastavila.

Další články
Nahoru