dnes
Středa - mlha
15°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
16°C
pozítří
Pátek - zatazeno
18°C
Loupež za bílého dne, dva cizinci přepadli chodce v centru Prahy
Lupiči po zadržení. Foto: Policie ČR

Loupež za bílého dne, dva cizinci přepadli chodce v centru Prahy

Policisté zadrželi v sobotu večer dva cizince, kteří jsou podezřelí z loupeže na ulici. Přišli k poškozenému, který procházel Vinohradskou ulicí v Praze 2 a dali se s ním do řeči. Během hovoru mu jeden z nich strhl ze zad batoh, ve kterém měl mimo jiné mobilní telefon, nabíječku a finanční hotovost a utíkali pryč.

„Poškozený oba cizince pronásledoval, ti ho přitom i několikrát fyzicky napadli,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Když policisté přijeli na místo, přišel k nim zakrvácený muž, který jim sdělil popis podezřelých. Jeden z policistů čtyřiačtyřicetiletého poškozeného ošetřil a zavolal mu záchranku. Další dva se vydali pátrat po podezřelých, které nalezli na rohu ulic Balbínova a Mánesova.  

Oba muže policisté zadrželi a spoutali. „Vzhledem k tomu, že jeden z nich odmítal spolupracovat, byly ze strany policistů využity donucovací prostředky. Dvaatřicetiletý zadržený se neuklidnil ani poté, co ho policisté usadili do služebního vozidla, které se snažil kopy a údery hlavou zdemolovat,“ pokračovala policejní mluvčí.

U mužů policisté nalezli uloupené věci, které měl přepadený muž v batohu. Kriminalisté oba cizince obvinili ze spáchání trestného činu loupeže. Zároveň dali podnět na jejich vzetí do vazby. V případě odsouzení jim hrozí za tyto trestné činy až deset let odnětí svobody.


Na Strakonické hořelo auto

Včera ve 21:02

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 15:39 na Strakonické ulici v Praze 5 u požáru osobního auta.

Nehoda kamionu se zmraženými polotovary

26. září 2020 v 18:07

Dnes se ve 12:52 hodin na Pražském okruhu v oblasti Cholupic převrátil kamion, který ve směru na D1 zablokoval všechny pruhy.

Podezřelá dodávka na Václavském náměstí

17. září 2020 v 08:15

Na Václavském náměstí si v pondělí 14. září hlídka strážníků všimla dodávky, která vjela do pěší zóny. Na pokyn k zastavení řidič nereagoval a pokračoval v jízdě do Vodičkovy ulice, kde začal zrychlovat. Hlídka se vydala za vozidlem, které zastavila ve...

Prodavačka dohonila zloděje

12. září 2020 v 19:08

Muž v zeleném svetru a šedých kalhotách ve středu 9. září odcizil v prodejně v Praze 10 sportovní batoh, ukryl ho do své tašky a odešel bez placení. Krádež neušla jedné z prodavaček, pro kterou nebyl muž neznámým, proto přivolala strážníky, a sama začala muže...

Na Černém Mostě hořel sklep, evakuováno bylo 18 lidí

10. září 2020 v 07:01

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 4:41 hodin na náměstí Plukovníka Vlčka v Praze 14 u požáru sklepní kóje ve třetím patře obytného domu.

Dvě promile a jízda s botičkou

7. září 2020 v 16:47

Nejprve se muž v pátek 4. září snažil botičku z kola osobního auta sundat, pak se rozjel i s ní. Poškodil obojí a nadýchal přes 2 promile.

Další články
Nahoru