dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská politika

Loni Strana zelených, nyní TOP 09. Na radnici Prahy 5 opět vypovězena koaliční smlouva

Na radnici Prahy 5 se rozpadla koalice TOP 09, Strany zelených, KDU-ČSL a ČSSD. ČTK to sdělil starosta Radek Klíma (TOP 09). Důvodem rozpadu koalice jsou podle starosty zejména spory mezi TOP 09 a zelenými kvůli hospodaření městské části. Koaliční smlouvu vypověděla svým partnerům TOP 09.

„Jsem si vědom toho, že každý otřes na radnici vyvolává další vlnu negativního vnímání u veřejnosti. S plným vědomím nepříznivých reakcí jsme však tento krok učinit museli, neboť jsme vázáni slibem voličům a myšlenkou na práci ve prospěch městské části. Další setrvání v již ukončené pravo-levé koalici a spolupráce se SZ jsou pro nás neobhajitelné a nemožné," uvedl Klíma.

Na radnici vládla koalice od voleb v roce 2014, loni v létě koaliční smlouvu vypověděla SZ, své usnesení ale nakonec odvolala.

Strana zelených aktuální Klímovo vyjádření odmítla. „Strana zelených dlouhodobě usilovala o zavedení směrnice pro zadávání veřejných zakázek, kterou TOP 09 oddalovala. Naše neochota přistupovat na kroky TOP 09, které jsou podle nás v rozporu s demokratickou a otevřenou radnicí, pravděpodobně vedly k ukončení spolupráce,“ uvedla předsedkyně zastupitelského klubu Strany zelených, radní Tatiana Konrádová.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru