dnes
Pátek - jasno
30°C
zítra
Sobota - zatazeno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
Pražská politika

Loni Strana zelených, nyní TOP 09. Na radnici Prahy 5 opět vypovězena koaliční smlouva

Na radnici Prahy 5 se rozpadla koalice TOP 09, Strany zelených, KDU-ČSL a ČSSD. ČTK to sdělil starosta Radek Klíma (TOP 09). Důvodem rozpadu koalice jsou podle starosty zejména spory mezi TOP 09 a zelenými kvůli hospodaření městské části. Koaliční smlouvu vypověděla svým partnerům TOP 09.

„Jsem si vědom toho, že každý otřes na radnici vyvolává další vlnu negativního vnímání u veřejnosti. S plným vědomím nepříznivých reakcí jsme však tento krok učinit museli, neboť jsme vázáni slibem voličům a myšlenkou na práci ve prospěch městské části. Další setrvání v již ukončené pravo-levé koalici a spolupráce se SZ jsou pro nás neobhajitelné a nemožné," uvedl Klíma.

Na radnici vládla koalice od voleb v roce 2014, loni v létě koaliční smlouvu vypověděla SZ, své usnesení ale nakonec odvolala.

Strana zelených aktuální Klímovo vyjádření odmítla. „Strana zelených dlouhodobě usilovala o zavedení směrnice pro zadávání veřejných zakázek, kterou TOP 09 oddalovala. Naše neochota přistupovat na kroky TOP 09, které jsou podle nás v rozporu s demokratickou a otevřenou radnicí, pravděpodobně vedly k ukončení spolupráce,“ uvedla předsedkyně zastupitelského klubu Strany zelených, radní Tatiana Konrádová.


Piráti žalovali Pražskou plynárenskou

7. září 2018 v 15:02

Piráti podali žalobu na Pražskou plynárenskou, která jim údajně odmítla poskytnout informace o odměnách členů představenstva, dubnovému rozhodnutí Ústavního soudu navzdory. 

Další články
Nahoru