Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - zatazeno 3°C
Pondělí 1. 3. 2021
Svátek má Bedřich
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Loni byly v Praze odhaleny skoro tři desítky neoprávněného napojení na kanalizaci
Pražská kanalizace. Foto: PVK

Loni byly v Praze odhaleny skoro tři desítky neoprávněného napojení na kanalizaci

V rámci preventivního průzkumu prohlédli loni pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) celkem 139 kilometrů kanalizace v hlavním městě a zrevidovali 2 506 vstupních šachet a objektů na stokové síti.

„Při prohlídkách jsme zjistili 30 havárií na stokové síti, zároveň jsme vypracovali 129 návrhů na odstranění závad, které jsme zařadili do plánu oprav a investic,“ informoval mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

V rámci průzkumu stokové sítě se PVK zaměřily na kontrolu stok ohrožených vysokými rychlostmi odváděných vod. Průzkum se prováděl také v souvislosti s opravami tramvajových tratí, povrchů komunikací, kvůli napojení splaškových vod do srážkové kanalizace a kvůli snížení zatížení pobočných čistíren odpadních vod a čerpacích stanic balastními vodami.

V okrajových částech metropole pomocí takzvané kouřové metody PVK zrevidovaly 19,5 kilometru stokové sítě. Kouřová metoda je založena na stopování zdravotně nezávadné umělé mlhy vháněné do oddílné splaškové kanalizace.

Pokud je do přípojky na splaškové kanalizaci nesprávně napojeno i srážkové odvodnění z nemovitosti, objeví se mlha v okapech či dvorních vpustích. Tímto způsobem lze provést kontrolu správnosti napojení dešťových vod bez účasti majitele nemovitosti, aniž by docházelo k poškození či zásahu do jeho majetku.

„Loni jsme pomocí této metody nalezli 28 neoprávněných napojení srážkových vod na splaškovou kanalizaci,“ upřesnil Mrázek.

Ve spolupráci s příspěvkovou organizací Lesy HMP, Českou inspekcí životního prostředí a pražským magistrátem PVK nalezly loni 12 nesprávně napojených splaškových přípojek na srážkovou kanalizaci.

Na pražskou stokovou síť je připojeno téměř 1,3 milionu obyvatel. Celková délka stokové sítě včetně kanalizačních přípojek přesahuje  4 700 kilometrů. Čištění odpadních vod zajišťuje Ústřední čistírna odpadních vod v Bubenči a 20 pobočných čistíren.


Praha 2: Omezení činnosti matričního úřadu

Včera ve 20:58

Od pondělí 1. března bude z důvodu karanténního opatření dočasně omezena matriční agenda radnice Prahy 2. V provozu zůstává pouze vydávání matričních dokladů.

V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

26. února 2021 v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Další články
Nahoru