dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Loni bída, letos náplast: Návštěvnost koupališť v Praze byla zatím vyšší než loni
Radotínský biotop. Foto: MČ Praha 16

Loni bída, letos náplast: Návštěvnost koupališť v Praze byla zatím vyšší než loni

Návštěvnost pražských koupališť byla zatím vyšší než loni, shodují se jejich provozovatelé oslovení. Tropické počasí první poloviny srpna nejdřív lidi k vodě lákalo, pak jich ale chodilo méně. Koupací sezóna je zatím o pár dní delší než loňská, správci bazénů ale doufají, že ještě nekončí.

Za celodenní koupání se v Praze platí od 50 až do 200 korun. Celkem je v Praze kolem 40 vnitřních i venkovních bazénů, akvaparků a přírodních koupališť.

„Když máte týden ošklivo a pak se otepí, tak se koupaliště naplní. V srpnu ale bylo tropických dvanáct dní v kuse. Lidi jsou pak horkem unavení a návštěvnost spíše klesá," řekl ČTK provozovatel koupaliště Ládví Robert Segmüller. Loni skončila sezóna už 8. srpna, už teď je o několik dní delší. „Bude lepší než loňská, pokud bude ještě počasí ke koupání," dodal.

Návštěvnost Hostivařské přehrady je o 30 procent vyšší než loni. V loňské sezóně bylo sice vstupné díky dotaci místní radnice zdarma, počasí ale provozovatelům zdaleka tak nepřálo jako letos, kdy si návštěvníci musí za vstup zaplatit. Letošní červenec byl tak podle správce koupaliště Martina Slavíka návštěvnicky velmi vydařený. „Vloni jsme sezonu prakticky skončili 12. srpna," připomněl Slavík. Provozovatelé doufají, že se letní teploty ještě vrátí.

Majitel koupaliště v Divoké Šárce Petr Veselík zatím sezonu hodnotí jako průměrnou. Ve srovnání s loňským létem byl ale červenec, co se týká návštěvnosti, vydařený. „Loňské léto bylo totiž opravdu velmi špatné, počasí nám nepřálo," uvedl.

Druhým rokem otevřený koupací biotop v Radotíně letos dosáhl dokonce na hranici své kapacity. „Museli jsme i omezovat provoz kvůli kapacitě. Biotop by se nezvládl sám čistit," řekl ČTK ředitel společnosti Radotínská o.p.s, která koupaliště provozuje, Jan Barák. Biotop je založený na čištění vody bez chemie, jen pomocí rostlin.

Kvůli nedostatku vody koupaliště v minulých dnech omezilo i délku pobytu jednotlivých návštěvníků, prodávaly se vstupenky nejvýše na čtyři hodiny. Počasí bylo podle Baráka letos stabilnější, skoro celý srpen bylo teplo. „Loni v červenci jsme měli asi 20 000 návštěvníků, letos až 30 000, což je maximum," dodal.


Další články
Nahoru