dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Loděnice zdecimovaly povodně, z nejhoršího už jsou venku. Primátorky tak nejsou ohroženy
Pražské primátorky. Ilustrační foto: archiv

Loděnice zdecimovaly povodně, z nejhoršího už jsou venku. Primátorky tak nejsou ohroženy

V loděnicích pražských veslařských klubů způsobily červnové povodně škody za více než 15 milionů korun. Z toho nejhoršího se však již dostaly. „Musím před všemi veslaři smeknout poklonu. Když šlo do tuhého, byli připraveni a dokázali tvrdě dřít,“ uvedl předseda a pořadatel letošních 100. Primátorek ČSOB Pojišťovny Josef Blecha. Nejprestižnější český veslařský závod se bude konat v druhé polovině září, a pokud se nestane nic nepředvídatelného, nejsou ohroženy.

Stovky členů veslařských klubů se pustily ihned po červnových povodních do úklidových prací v pražských loděnicích. Především díky jejich snaze se škody nevyšplhaly ještě výše. „Bylo úžasné v této truchlivé situaci pozorovat elán a energii všech zúčastněných. Někteří si přivezli i potřebná čerpadla nebo elektrocentrály,“ obdivuje své kolegy Blecha.

Velká voda, která do Prahy dorazila první červnový víkend, ochromila činnost všech pražských loděnic, výjimkou nebyl ani Český veslařský klub, který měl o několik dní později pořádat jubilejní 100. Primátorky ČSOB Pojišťovny.

„Ty škody byly tak vysoké, že dříve než v září se Primátorky konat zkrátka nemohou,“ vysvětluje Blecha, proč byl prestižní veslařský závod odložen až na 22. září.

I když jsou nyní veslaři v daleko lepší situaci než na začátku června, stále je na čem pracovat. „V současné době ještě stále otloukáme omítky a nahazujeme nové. Již jsme provedli opravu přečerpávací kanalizační jímky, která zcela zkolabovala. Znamenalo to nové speciální čerpadlo s automatickým ovládáním, nové přečerpávací rozvody i rozvody elektřiny,“ dodal Josef Blecha.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru