dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražský život

Loď Hermes je mimo provoz

Loď Hermes sloužící lidem bez přístřeší byla o víkendu uzavřena a odtažena. Jako každoročně na ní v letních měsících probíhá plánovaná odstávka a všestranný technický servis, aby byla připravena na chladnější a zimní období, kdy je o její služby největší zájem.

„Bude zde provedena nutná oprava čističky odpadních vod a nezbytné servisní opravy jejího interiéru, aby byla připravena na zajišťování pomoci lidem bez přístřeší, zejména v klimaticky horších měsících roku,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek s tím, že loď Hermes by měla být mimo provoz do 14. srpna 2016.

Na plánovanou servisní odstávku noclehárny byli lidé bez přístřeší dlouhodobě upozorňováni.

„I když v letních měsících zájem o toto zařízení opadá, snažili jsme se zajistit klientům náhradní řešení a nenechat je během odstávky jen tak na ulici. Proto jsme s předstihem oslovili neziskové organice a s nimi jsme zajistili případnou pomoc pro klienty z lodi Hermes. Ostatním, kteří v létě odjíždějí na brigády mimo Prahu, jsme zase doporučovali, aby si cestu pokud možno plánovali na inkriminované období,“ upřesnila zástupkyně Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová.


Další články
Nahoru