dnes
Sobota - oblacno
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Literární soutěž Slunečnice zná vítěze
. Oslavy Dne seniorů i vyhlášení výsledků soutěže se konaly pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého. Foto: NF Veolia

Literární soutěž Slunečnice zná vítěze

Studentská literární soutěž na téma stáří a stárnutí byla vyhodnocena v rámci letošních oslav Dne seniorů začátkem října na Střeleckém ostrově.

Soutěž, jejímž hlavním cílem bylo propojit generace a přivést mladé lidi k tématu lidského stáří, uspořádala nezisková organizace Generace bez hranic. Tento její projekt podpořil také Nadační fond Veolia ze svého programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život.

V sobotu 1. října, v rámci oslav Dne seniorů na Střeleckém ostrově, proběhlo vyhlášení a předání cen vítězům literární soutěže Slunečnice, které se zúčastnili studenti středních škol napříč republikou. Oslavy Dne seniorů i vyhlášení výsledků soutěže se konaly pod záštitou starosty MČ Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého, který osobně předal hlavní cenu vítězce soutěže, studentce Renatě Navrátilové.

Oslavy Dne seniorů, které uspořádala MČ P1 ve spolupráci se Střediskem sociálních služeb, byly takto uspořádány poprvé a byly pojaty mezigeneračně. Hlavním cílem bylo propojit všechny generace – nejstarší seniory, středoškoláky i generaci těch nejmenších. K tomu směřoval celý program dne. Vyhlášení literární soutěže tvořilo jednu součást programu, zastupující generaci středoškoláků. To byl i hlavní cíl soutěže, propojit generace, přivést mladé studenty k zamyšlení nad tím, co pro ně znamená stáří, jak vnímají seniory, s kterými se setkávají, jak si představují vlastní stáří.

Vítězům byly předány pamětní listy, podepsané zástupci odborné poroty, socioložkou Jiřinou Šiklovou a redaktorkou Juditou Matyášovou.

Program sobotního odpoledne výrazně obohatilo vystoupení seniorek – Zahrádkářek z Velké Dobré a seniorek z Prahy 1 – Meduněk.

Nejmladší generace byla zastoupena skvělými mažoretkami z Prahy 9.  

Odpolední program doplňovaly kapely St. Johnny a Swing Band, v prostoru Střeleckého ostrova se konaly drobné pohybové hry a soutěže, nechyběla ani možnost si vyzkoušet hru Pétanque.


Cvičení Seniorfitnes na radnici

16. srpna 2018 v 11:12

Od úterý 12. září od 13:30 hodin začne pravidelné cvičení Seniorfitnes – zdravotní cvičení s novou lektorkou Blaženou Bajgerovou na suchdolské radnici ve velké zasedací místnosti.

Domov pro seniory Chodov zve na srpnové akce

5. srpna 2018 v 11:22

V srpnu se senioři jedenácté městské části mohou těšit na zpěváka Miroslava Palečka, divadelní představení Hana B., nebo koncert Evy Henychové. Připraven je i program k 50. výročí srpnové okupace.

GasNet se soustředí na podporu seniorů. Za 10 let už firma věnovala více než 25 milionů korun

27. července 2018 ve 12:10

Polohovací lůžka, antidekubitní a zdravotní matrace a hygienické pomůcky – to jsou nejčastější položky nákupů pořizovaných z finančních darů pro domovy seniorů, hospice a další zdravotní a sociální zařízení. Takové zjištění vyplynulo z průzkumu společnosti GasNet ze skupiny innogy. Největší...

Heda Čechová oslavila devadesátku

27. července 2018 v 11:26

Heda Čechová, bývalá televizní hlasatelka a moderátorka Československé televize a Československého rozhlasu, oslavila v ošetřovatelském domě v Roháčově ulici v Praze 3 devadesáté narozeniny.

Géniové si nezávidí. Stylové večery

23. července 2018 v 08:02

V pořadí 5. koncert ze Stylových večerů na téma „Géniové si nezávidí“, které pořádá Praha 2 pro seniory, se bude konat 6. září od 19:30 hodin na Novoměstské radnici.

Senioři mohou navštívit bezplatné kurzy mobilní a počítačové gramotnosti

12. července 2018 v 06:42

Švédská společnost Doro, výrobce mobilních telefonů a dalších řešení a služeb pro seniory, nabízí bezplatné kurzy mobilní a počítačové gramotnosti v centru neziskové organizace Point 50+. Seniorům by tato setkání měla pomoci překonat strach z technologií a odstranit pocit, že práce s počítačem či...

Praha 5: Katalog sociálních služeb pomůže v obtížných situacích

11. července 2018 v 16:11

Každý z nás se může dostat do nepříznivé situace, kterou nebude schopen svými silami, ani s pomocí rodiny či blízkých zvládnout a bude potřebovat pomoc v podobě využití některé sociální služby.

Druhý automobil zdarma pro Jihoměstskou sociální

29. června 2018 v 07:08

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker nyní využijí zaměstnanci Jihoměstské sociální v Praze 4. Slavnostní předání druhého sociálního automobilu proběhlo ve středu 27. června za účasti zástupkyně ředitele zařízení Hany Velebilové a zástupce poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt...

Taxík Maxík přepravuje seniory a zdravotně postižené občany

23. června 2018 v 08:10

Od ledna 2017 krouží po Praze 5 Taxík Maxík, který slouží seniorům nad 60 let a handicapovaným občanům z páté městské části. Cestujícím nabízí výhodnou cenu a ulehčuje jim tak život v situacích, které by kvůli věku nebo zdravotnímu omezení těžko zvládali.

Další články
Nahoru