dnes
Sobota - skorojasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Literární soutěž Slunečnice zná vítěze
. Oslavy Dne seniorů i vyhlášení výsledků soutěže se konaly pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého. Foto: NF Veolia

Literární soutěž Slunečnice zná vítěze

Studentská literární soutěž na téma stáří a stárnutí byla vyhodnocena v rámci letošních oslav Dne seniorů začátkem října na Střeleckém ostrově.

Soutěž, jejímž hlavním cílem bylo propojit generace a přivést mladé lidi k tématu lidského stáří, uspořádala nezisková organizace Generace bez hranic. Tento její projekt podpořil také Nadační fond Veolia ze svého programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život.

V sobotu 1. října, v rámci oslav Dne seniorů na Střeleckém ostrově, proběhlo vyhlášení a předání cen vítězům literární soutěže Slunečnice, které se zúčastnili studenti středních škol napříč republikou. Oslavy Dne seniorů i vyhlášení výsledků soutěže se konaly pod záštitou starosty MČ Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého, který osobně předal hlavní cenu vítězce soutěže, studentce Renatě Navrátilové.

Oslavy Dne seniorů, které uspořádala MČ P1 ve spolupráci se Střediskem sociálních služeb, byly takto uspořádány poprvé a byly pojaty mezigeneračně. Hlavním cílem bylo propojit všechny generace – nejstarší seniory, středoškoláky i generaci těch nejmenších. K tomu směřoval celý program dne. Vyhlášení literární soutěže tvořilo jednu součást programu, zastupující generaci středoškoláků. To byl i hlavní cíl soutěže, propojit generace, přivést mladé studenty k zamyšlení nad tím, co pro ně znamená stáří, jak vnímají seniory, s kterými se setkávají, jak si představují vlastní stáří.

Vítězům byly předány pamětní listy, podepsané zástupci odborné poroty, socioložkou Jiřinou Šiklovou a redaktorkou Juditou Matyášovou.

Program sobotního odpoledne výrazně obohatilo vystoupení seniorek – Zahrádkářek z Velké Dobré a seniorek z Prahy 1 – Meduněk.

Nejmladší generace byla zastoupena skvělými mažoretkami z Prahy 9.  

Odpolední program doplňovaly kapely St. Johnny a Swing Band, v prostoru Střeleckého ostrova se konaly drobné pohybové hry a soutěže, nechyběla ani možnost si vyzkoušet hru Pétanque.


Velikonoční tvořivé dílny v klubovně klubu Dvojka pro seniory

Dnes v 09:17

Pro přátelská setkání seniorů je klub otevřen každé úterý od 9 do 14 hodin. Tento čas je také určen pro nové členy klubu Dvojka pro seniory, kteří mohou po zapsání získat mnoho výhod, nebo se dozvědět aktuální informace o akcích a partnerech.

Vysočanská Véčka pro seniory v dubnu

Včera v 08:47

Možnosti využití volného času seniorů Prahy 9 nabízí městská část i v dubnu. Nabídky jsou pro seniory, kteří mají trvalé bydliště v působnosti úřadu Sokolovská 14, Praha 9, tzn. pro všechny kdo mají OP vydaný ÚMČ Sokolovská 14/324, Praha 9.

Taxík Maxík vozí seniory Prahy 15

19. března 2019 v 08:33

Městská část Praha 15 chce zkvalitnit sociální služby pro seniorskou populaci, kteří mají problém s dopravní obslužností.  Velmi odpovědně řeší seniorskou problematiku a handicapovaných občanů.

Vysočanská Véčka pro seniory zvou na malování žehličkou

18. března 2019 v 18:43

Posezení s enkaustikou – malování žehličkou – originální technika již z doby starého Řecka a znovuobjevená cca před 15 let. 

Studenti z řad seniorů dostali další počítače

18. března 2019 v 07:38

Starosta třinácté městské části David Vodrážka ve středu 13. března symbolicky otevřel dovybavenou počítačovou učebnu pro seniory ve Středisku sociálních služeb Prahy 13 v Lukáši.

Vysočanská Véčka pro seniory, zítra do muzea

11. března 2019 v 07:41

Městská část Praha 9 nabízí seniorům nové možnosti zábavy pro volný čas. Akce Vysočanská Véčka jsou pro seniory MČ Praha 9, kteří mají trvalé bydliště v působnosti úřadu Sokolovská 14, Praha 9 tzn. pro všechny kdo mají OP vydaný ÚMČ Sokolovská 14/324, Praha 9

Dvojka pro seniory zve na automatickou kresbu s lektorkou Marií Tarou

7. března 2019 v 07:49

Klubovna klubu Dvojka pro seniory v Balbínově 6 v Praze 2 je otevřena každé úterý od 9 do 14 hodin. Tento čas je také určen pro nové členy klubu Dvojka pro seniory, kteří mohou po zapsání získat mnoho výhod, nebo se dozvědět aktuální informace o akcích a partnerech.

Praha 13 chce získat Auto pečovatel

6. března 2019 ve 12:00

Středisko sociálních služeb Prahy 13 se společně s městskou částí Praha 13 zapojilo do projektu Sociální automobil. Cílem je získat pro středisko do dlouhodobého pronájmu za symbolickou jednu korunu ročně nový automobil Dacia Dokker. Projekt, nad kterým převzal záštitu starosta David Vodrážka,...

Dvojka pro seniory: Bazén TJ Sokol Královské Vinohrady

3. března 2019 v 07:12

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 mohou senioři, členové Klubu Dvojka pro seniory, využít bazén na Vinohradech. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Společenské a taneční odpoledne pro seniory Prahy 11

23. února 2019 v 07:51

Ve středu 13. března si od 13:30 hodin mohou senioři užít odpoledne, zatancovat si a popovídat si s přáteli. Společenské a taneční odpoledne se koná ve stravovacím centru Křejpského 1502/8.

Praha 11: Poslední volná místa v kurzech pro seniory

19. února 2019 v 11:29

Jihoměstská sociální nabízí seniorům poslední volná místa v jarních kurzech.

Komentovaná procházka pro seniory: Havelské město, klášter a řád obutých karmelitánů

19. února 2019 v 07:09

Jihoměstská sociální zve seniory na procházku s výkladem. Dozvíte se, jaké město vzniklo kolem farního kostela sv. Havla a jaký mělo vlastní právní a správní řád.

Zítra: Procházka pro seniory nejen s nordic walking Prahou 11

18. února 2019 v 10:29

Jihoměstská sociální pořádá pro seniory výlet s nordic walking holemi. Připojit se můžete bez objednání a rezervace, výlet se koná za každého počasí.

Další články
Nahoru