dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Literární soutěž Slunečnice zná vítěze
. Oslavy Dne seniorů i vyhlášení výsledků soutěže se konaly pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého. Foto: NF Veolia

Literární soutěž Slunečnice zná vítěze

Studentská literární soutěž na téma stáří a stárnutí byla vyhodnocena v rámci letošních oslav Dne seniorů začátkem října na Střeleckém ostrově.

Soutěž, jejímž hlavním cílem bylo propojit generace a přivést mladé lidi k tématu lidského stáří, uspořádala nezisková organizace Generace bez hranic. Tento její projekt podpořil také Nadační fond Veolia ze svého programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život.

V sobotu 1. října, v rámci oslav Dne seniorů na Střeleckém ostrově, proběhlo vyhlášení a předání cen vítězům literární soutěže Slunečnice, které se zúčastnili studenti středních škol napříč republikou. Oslavy Dne seniorů i vyhlášení výsledků soutěže se konaly pod záštitou starosty MČ Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého, který osobně předal hlavní cenu vítězce soutěže, studentce Renatě Navrátilové.

Oslavy Dne seniorů, které uspořádala MČ P1 ve spolupráci se Střediskem sociálních služeb, byly takto uspořádány poprvé a byly pojaty mezigeneračně. Hlavním cílem bylo propojit všechny generace – nejstarší seniory, středoškoláky i generaci těch nejmenších. K tomu směřoval celý program dne. Vyhlášení literární soutěže tvořilo jednu součást programu, zastupující generaci středoškoláků. To byl i hlavní cíl soutěže, propojit generace, přivést mladé studenty k zamyšlení nad tím, co pro ně znamená stáří, jak vnímají seniory, s kterými se setkávají, jak si představují vlastní stáří.

Vítězům byly předány pamětní listy, podepsané zástupci odborné poroty, socioložkou Jiřinou Šiklovou a redaktorkou Juditou Matyášovou.

Program sobotního odpoledne výrazně obohatilo vystoupení seniorek – Zahrádkářek z Velké Dobré a seniorek z Prahy 1 – Meduněk.

Nejmladší generace byla zastoupena skvělými mažoretkami z Prahy 9.  

Odpolední program doplňovaly kapely St. Johnny a Swing Band, v prostoru Střeleckého ostrova se konaly drobné pohybové hry a soutěže, nechyběla ani možnost si vyzkoušet hru Pétanque.


Praha 13: Cvičení pro seniory pokračuje i v příštím roce

7. prosince 2018 ve 13:03

Pro velký zájem a nadšení seniorů z lekcí cvičení ve Sportovním centru Jeremi se radnice Prahy 13 rozhodla nabídnout cvičení seniorům i v příštím roce.  

Dvojka pro seniory: Prohlídka Stavovského divadla

6. prosince 2018 ve 13:01

Ve středu 12. prosince navštíví členové klubu Dvojka pro seniory Stavovské divadlo. Spolu s prohlídkou si poslechnou povídání o W. A. Mozartovi a dalších významných osobnostech.

Festival divadla vzpomínek v Praze 11

6. prosince 2018 ve 12:21

V Domově pro seniory Chodov se na sklonku roku uskuteční druhý ročník festivalu divadla reminiscence MEMOfestival.

Seniorská Mikulášská zábava

29. listopadu 2018 v 07:55

Mikulášská zábava pro seniory se koná 5. prosince od 13:30 hodin v objektu stravovacího centra v Křejpského ulici 1502/8, Praha 11.

Vánoční koncert Václava Hybše

28. listopadu 2018 v 05:57

V Divadle ABC se 9. prosince od 15 hodin můžete zaposlouchat do melodií orchestru Václava Hybše.

Dvojka pro seniory zve své členy na prohlídku divadla

20. listopadu 2018 v 18:07

Ve středu 12. prosince navštíví členové klubu Dvojka pro seniory Stavovské divadlo.

Přednáška: Nenápadná řeč srdce

20. listopadu 2018 v 08:41

Srdce je pohonem našeho života, nasloucháte mu ale správně? Srdeční selhání se nemusí projevit přímo na srdci. Signály můžeme přehlédnout a zaměnit za projevy stáří.

Pro seniory: Co dělat, pokud špatně nakoupíte

16. listopadu 2018 v 08:26

Co dělat, když špatně nakoupíte vánoční dárky? Přednáška, určená seniorům z Prahy 1, pořádaná Střediskem sociálních služeb, se koná v úterý 20. listopadu ve 14 hodin.

Praha 6: Taneční odpoledne pro seniory

15. listopadu 2018 v 11:15

Taneční klub Astra Praha zve k odpolednímu tanci. Výuka a opakování základních figur do společenských tanců s ukázkou dětských tanečních párů pro osoby starší 60 let.

Na Karneval pro seniory zve Praha 10

14. listopadu 2018 v 15:09

Blíží se Karneval pro seniory, letos za doprovodu Orchestru Stanislava Douši a skvělých hostů. V pátek 23. listopadu od 17 hodin v KD Barikádníků vystoupí Miluška Voborníková a Rebelové rokenrolu.

Praha 9: Pro seniory v listopadu

14. listopadu 2018 ve 13:32

V nabídce listopadových akcí pro seniory MČ Praha 9 – Vysočanská Véčka je návštěva Botanické zahrady i vycházka do přírody.

Vysočanská Véčka pro seniory v listopadu

10. listopadu 2018 v 09:23

Nabídka listopadových akcí pro seniory Prahy 9 – Vysočanská Véčka. Čeká na vás hudební vystoupení, recitace, návštěva Botanické zahrady i vycházka do přírody.

Další články
Nahoru