dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Zpravodajství

Zajímavá setkání: Literární kavárna, jarmark a prohlídky

Muzeum hlavního města Prahy připravilo na tento týden zajímavá setkání, jarmark nebo prohlídku. Setkáte se třeba s Vlastimilem Harapesem, uvidíte květinový jarmark nebo dům U Dvou zlatých medvědů.

12. května
Literární kavárna
Zdenka Procházková a Vlastimil Harapes
KDE: Zámecký areál Ctěnice, Bohdanečská 259/1, Praha 9–Vinoř
KDY: 14:00
Herečka Zdenka Procházková zve do ctěnické Literární kavárny baletního mistra, pedagoga, uměleckého šéfa Mezinárodní konzervatoře Praha, herce a zpěváka Vlastimila Harapese. Zdenka Procházková přednese medailon, který ve své knize „Vášně, chuti, neřesti!“ věnovala Vlastimilu Harapesovi, a samozřejmě dojde i na příjemné povídání o tanci i divadle a cestování po světě ve službách umění.

16. – 17. května
Květinový jarmark
KDE: Zámecký areál Ctěnice, Bohdanečská 259/1, Praha 9–Vinoř
KDY: 11:00 – 16:00
Již potřetí se v Zámeckém areálu Ctěnice uskuteční květinový jarmark spjatý s českým světcem Janem Nepomuckým a pražskou svatojánskou poutí, která byla pro řadu venkovanů příležitostí k navštívení matičky Prahy. I letošní ročník tradičně nabídne květiny řezané, balkonové i pokojové, trvalky, bylinky i dřeviny. Nebude chybět ani originální autorská zahradní keramika, ani výrobky členů chráněných dílen s florální tematikou.

16. – 17. května
Open house Praha
KDE: ředitelství muzea, Kožná 475/1, Praha 1
KDY:10:00 – 18:00
V rámci festivalu Open house Praha se veřejnosti otevře dům U Dvou zlatých medvědů Kožná čp. 475/I, Praha 1, ve které sídlí ředitelství Muzea hlavního města Prahy. Po celou dobu festivalu bude veřejnosti otevřen dvůr, renesanční arkády v patrech budovy a místnost v 1. patře s renesančním stropem. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky budovy, a to v sobotu 16. 5. 2015 od 10, 12, 14 a 16 hodin a v neděli v 10 a 12 hodin. Pro děti budou připraveny samoobslužné pracovní listy, které je zábavnou a hravou formou seznámí s budovou a její historií. Na dvoře budovy bude také maketa Klíčníka, se kterou se budou moci sami vyfotografovat.

17. května
Mezinárodní den muzeí
KDE: hlavní budova muzea, Na Poříčí 52, Praha 8; Podskalská celnice na Výtoni, Rašínovo nábřeží 412, 128 00 Praha 2
KDY: v době otevírací doby jednotlivých objektů
V rámci Mezinárodního dne muzeí bude volný vstup do hlavní budovy muzea, do Podskalské celnice na Výtoni a Zámeckého areálu Ctěnice.


Další články
Nahoru