dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Pražská doprava

Lítačku bude možné nově vyřídit i na nádražích

Od pondělí 1. srpna začne příjem žádostí o kartu Lítačka na vybraných vlakových nádražích. Konkrétně na pokladnách Masarykova, smíchovského a hlavního nádraží. Zákazníci si budou moci podat žádost a do 14 dnů si na libovolném kontaktním místě Lítačky vyzvednout hotovou čipovou kartu. Za příplatek 50 korun jim Lítačka přijde domů poštou. 

„V letošním roce končí platnost více jak půl milionu karet a je jasné, že ten nápor je obrovský. Chceme pokud možno lidi ušetřit dlouhých front, a proto se snažíme rozšiřovat místa, kde je možné Lítačku vyřídit. Kromě dalších kontaktních míst budeme také spouštět webové stránky, na kterých bude možné Lítačku zdarma objednat a v plánu je i mobilní aplikace,“ uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Od července se rozšířil počet přepážek ve Škodově paláci a jejich provozní doba. Rozšířili se také expresní pobočky v prostorách dopravního podniku na Hradčanské, v Roztylech a v Centrálním dispečinku Na Bojišti. Od 1. března, kdy byl spuštěn pilotní provoz Lítačky, již Praha vydala přes 110 000 těchto karet.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru