dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Linka z Prahy do Poděbrad slaví 85 let, výročí připomenou jízdy historickými autobusy
Autobus Škoda 706 RTO s přívesem. Foto: Petr Dadák / Wikimedia Commons

Linka z Prahy do Poděbrad slaví 85 let, výročí připomenou jízdy historickými autobusy

Provoz autobusové linky Československých státních drah mezi lázněmi v Poděbradech a náměstím Republiky v Praze byl zahájen 15. ledna 1929. Slavnostní připomenutí této události se uskuteční nadcházející sobotu.

Jízda autobusem tehdy trvala 100 minut a zajišťovala spojení mezilehlých obcí na trase mezi Prahou a Poděbrady. V části této historické trasy dnes jezdí příměstská linka číslo 398, která byla do Poděbrad prodloužena díky rozšíření integrace v roce 2012. Oproti stavu před 85 lety však dnes autobusy jezdí mnohem častěji a svoji pouť končí v Praze u stanice metra linky B Černý Most.

V sobotu 25. ledna proběhne slavnostní připomenutí zprovoznění linky, a to v 11 hodin v Zimních lázních v Poděbradech. Vydat se sem můžete jedním z historických autobusů (Škoda 706 RTO s vlekem a Škoda 706 RO), které odjedou z Černého Mostu v 9:45.

Dále budou probíhat historické jízdy mezi Poděbrady a Sadskou a ve 14:05 odjedou historické autobusy z Poděbrad zpět do Prahy na Černý Most.

Jízdy těmito vozidly budou bezplatné, vzhledem k omezené kapacitě se doporučuje zarezervovat si účast na spoji v 9:45 z Prahy nebo ve 14:05 z Poděbrad na e-mailové adrese: akce@ropid.cz.

tabulka-historicke-jizdy


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru