dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Advent v Praze

Linha Singers zazpívají na adventním koncertu Mozarta i Rybu

Vánoční pastorela Jakuba Jana Ryby či skladby od Wolfganga Amadea Mozarta či Georga Philippa Telemanna rozezní v pátek 13. prosince od 19.30 hodin kostel Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Adventní koncert, na kterém zazpívá soubor Linha Singers hned dvanáct skladeb našich i světových autorů, pořádá městská část Praha 3 a vstup na něj je zdarma.

Adventní atmosféru na náměstí Jiřího z Poděbrad pomůže vytvořit i zvukový přenos koncertu do prostor parku před kostelem. „Jsem ráda, že si lidé budou moci právě v době adventu poslechnout v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně skladby našich i světových autorů a odnést si do svých domovů nejen sváteční náladu, ale i opravdový hudební zážitek,“ zve na koncert starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Předvánoční čas na náměstí Jiřího z Poděbrad však nebude jen ve znamení adventního koncertu vokálního souboru Linha Singers. V den jeho konání 13. prosince se děti mohou od 15 hodin těšit také na zábavný pořad plný legrace, soutěží a písniček Čertovsky popletené Vánoce. V pátek 20. prosince je od 17 hodin čeká adventní pohádkové představení Vánoční chaloupka.

Vyvrcholením adventní doby na náměstí před Plečnikovým kostelem bude netradiční divadelní inscenace režiséra Martina Kukučky s názvem Betlém. V sobotu 21. prosince od 17 hodin zde budou moci lidé sledovat Davida Prachaře, Lenku Dusilovou a Katku Garcia v představení, které bude podle režijního záměru Martina Kukučky na pomezí divadla, koncertu, happeningu či jam session. Závěrečnou kulturní akcí poté bude od den později 22. prosince od 15 hodin oblíbený Koncert na schodech Kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Další články
Nahoru