dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Soubor Linha Singers oslavil padesátiny
Starostka Vladislava Hujová popřála Linha Singers. Foto: archiv

Soubor Linha Singers oslavil padesátiny

V modlitebně Bratrské jednoty baptistů se tento týden slavily narozeniny vokálně instrumentálního souboru Linha Singers, který na tuzemské hudební scéně působí neuvěřitelných padesát let.

„Ráda bych popřála vše nejlepší k narozeninám Linha Singers i panu Linhovi, který za ta léta rozdal spoustu radosti svému publiku a ozdobil tak naší českou pop music mnoha krásnými písničkami,“ uvedla starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová.

Soubor Linha Singers založil Jiří Linha v roce 1963 a od té doby ušel soubor dlouhou cestu od popových a jazzových začátků až po osobitý reprodukční styl. „V našich počátcích byl náš soubor odkázán na doprovod stále střídajících se instrumentalistů, brzy však navázal na všestrannou spolupráci s dnes už legendárními S + HQ Karla Velebného,“ zavzpomínal třiaosmdesátiletý Jiří Linha, který se výročního koncertu pochopitelně také zúčastnil.

Kmenový repertoár Linha Singers obsahuje přes 200 skladeb různorodého charakteru. Jde převážně o vokální transkripce světoznámých instrumentálních děl, zapomenuté populární šlágry a řady národních písní.

Linha Singers se doteď nevyhýbají transkripci soudobých děl, které rozvijí dál podle své fantazie a charismatického umu.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru