dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Likvidace tuny mrtvých zvířat denně na Zličíně? Praha se staví proti
Při pořizování této ilustrační fotografie nezemřelo žádné zvíře, ani neskončilo ve spalovně. Pejsek Maja se těší výborné kondici. Foto: archiv

Likvidace tuny mrtvých zvířat denně na Zličíně? Praha se staví proti

Praha nesouhlasí s výstavbou spalovny mrtvých zvířat na Zličíně. V rámci posuzování vlivu stavby na životní prostředí vydala nesouhlasné stanovisko. Projekt je nevhodný, mohl by ohrozit kvalitu spodních vod a ovzduší. ČTK o tom dnes informoval pražský Institut plánování a rozvoje (IPR).

Záměr vybudovat spalovnu vzbudil u místních obyvatel silné emoce. Krematorium a rozptylová loučka pro zvířata by měly vzniknout nedaleko obytných domů a nového dětského hřiště.

Zvířecí pietní park by měl stát na privátní parcele společnosti Benefit Development. Likvidovat by se tu měla zhruba tuna mrtvých zvířat denně. Místní obyvatelé s tím ale nesouhlasí. Už před rokem kvůli tomu sepsali petici, pod níž sesbírali několik tisíc podpisů.

Investor před časem zveřejnil projekt v databázi EIA. Bude jej posuzovat ministerstvo pro životní prostředí, které si vyžádalo stanovisko hygieniků a České inspekce životního prostředí.


Další články
Nahoru