Dnes Úterý - mlha -1°C
Zítra Středa - oblacno 5°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lidský řetěz na Karlově mostě vyjádří solidaritu s bouřícím Běloruskem
Karlův most. Foto: archiv

Lidský řetěz na Karlově mostě vyjádří solidaritu s bouřícím Běloruskem

V neděli 23. srpna v 18 hodin se od středu Karlova mostu vytvoří symbolický „lidský řetěz”. Důvodem setkání je podpora lidských práv a svobodných voleb v Bělorusku.

Lidé přijdou oblečení v bílém se stužkami a květinami. Akci pořádá iniciativa Bělorusové v České republice. Moto je věta: „Ať se tento řetěz solidarity stane cestou osvobození od diktatury a cestou ke svobodě.”

Podobný happening se koná také v Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Polsku, Gruzii, Moldávii a dalších zemích.

Shromáždění odkazuje na události 23. srpna roku 1989: tehdy byl vytvořen „živý řetěz” s délkou 670 kilometrů, který spojil Tallinn, Rigu a Vilnius.

V reakci na pravděpodobně zfalšované volby v Bělorusku se minulý týden v neděli sešli lidé na Staroměstském náměstí v Praze a na Dominikánském náměstí Brně, aby vyjádřili solidaritu s demonstranty v Minsku a dalších běloruských městech.

V uplynulých dnech zavlála na podporu demonstratů z budovy magistrátu a některých pražských radnic historická běloruská vlajka.


Vrcholí boj o titul Sportovec Prahy 4

Včera ve 14:10

Anketa o nejlepší sportovce Prahy 4 za rok 2020 vstupuje do svého druhého kola. 

Barrandov: Místní obyvatelé oceňují bezpečnost a dostupnost MHD, trápí je špatné parkování

28. února 2021 ve 21:16

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Radnice nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Barrandov.  

Sběr olejů a tuků v Praze 5

28. února 2021 v 19:31

Praha 5 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy rozmístila na deseti stanovištích tříděného odpadu nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Pokud se nádoby osvědčí, plánuje jejich rozšíření na více míst.

Druhý březnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

28. února 2021 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na druhý březnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Chabr: V realitním portálu hlavního města nyní vidím přidanou hodnotu

27. února 2021 v 18:40

Realitní portál hl. m. Prahy byl spuštěn už v roce 2018. Iniciativa si kladla za cíl především vytvoření přehledné a souborné online platformy, která navíc pomůže zvýšit transparentnost hospodaření s městským majetkem. Do projektu se zapojila i řada městských částí a příspěvkových organizací, a...

Začátkem března nepoteče voda v ulicích Libně

25. února 2021 v 10:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Úpravy severní části Roztylského náměstí přinesou workoutové sportoviště

24. února 2021 ve 22:39

Praha 4 letos chystá několik investic do veřejného prostranství, informoval mluvčí městské části Jiří Bigas.

Další články
Nahoru