dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Lídři pražských kandidátek chtějí řešit bydlení, dopravu nebo bezpečnost
Starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: archiv

Lídři pražských kandidátek chtějí řešit bydlení, dopravu nebo bezpečnost

Lídři pražských kandidátek pro podzimní sněmovní volby chtějí ve Sněmovně řešit především otázky bydlení, dopravy nebo bezpečnost. Rovněž se chtějí zaměřit na fungování veřejné správy. Vyplývá to z ankety ČTK mezi lídry stran.

Jaké jsou podle vás největší problémy regionu a jaké jsou možnosti jejich řešení? (řazeno abecedně dle názvů stran)

ANO 2011

Martin Stropnický

Hnutí odpovědi na otázky nedodalo.

ČSSD

Petr Dolínek

„Je nutná maximální podpora státu pro výstavbu důležitých a velkých dopravních staveb, aby se Praze odlehčilo. Důležitá je také garance možnosti bydlení v Praze včetně regulace růstu cen energií. Důležitý je boj proti ztrátě demokracie v ČR. Zjednodušit se musí papírování ve zdravotnictví. Lékaři musí mít čas na pacienty a ne, aby neustále vyplňovali papíry."

Koalice STAN a Lidovci

Petr Gazdík (STAN)

„Kdejaké městečko má vizi, kam směřovat v příštích pěti nebo deseti letech. To Praha bohužel nemá, a já bych chtěl zahájit veřejnou diskusi o vizi Prahy, o tom, jak se má třeba zahušťovat nebo rozrůstat. O tom, jestli má dostatek škol a školek a obecně o tom, co všechno je třeba v příštích dvaceti, třiceti letech udělat."

KSČM

Marta Semelová

„Důležitá jsou témata, na která se zaměřujeme dlouhodobě. Mezi ně patří bezpečnost doma i na ulici, revize církevních restitucí, navrácení klíčových podniků do vlastnictví státu a města, zabránění rozprodávání majetku a důsledná kontrola. Za důležité považujeme také řešení dopravy v hlavním městě, včetně financování. Není to jen věc magistrátu, ale i státu, metro a dostavba vnějšího a vnitřního silničního okruhu je důležitá pro obyvatele i další návštěvníky Prahy. Prioritou je pro nás i dostupné bydlení pro všechny, kteří to potřebují, dále navýšení kapacit jeslí a mateřských a základních škol. V oblasti školství budeme usilovat o přehodnocení inkluze a snížení administrativy."

ODS

Jana Černochová

„Prvním z témat je doprava. Pod současným vedením rozvoj dopravy a dopravní infrastruktury v Praze stagnuje. Dále je naší prioritou liberalizace podnikání, snižování míry byrokratické zátěže pro podnikatele i občany, odstranění zbytečných kontrol a sankcí ze strany státu a snížení daní a zjednodušení daňové soustavy. Dalším tématem je bezpečnost. Nechceme lidi strašit, ale chceme, aby na tuto oblast bylo vynakládáno přiměřené množství prostředků, aby příslušníci bezpečnostních sborů byli adekvátně ohodnoceni a aby naše země plnila závazky v oblasti výdajů na obranu země. Zároveň chceme osekat byrokracii ve školství."

Piráti

Jakub Michálek

„Mojí osobní prioritou bude i nadále řešení sociálních nespravedlností ve společnosti, kdy jsem například upozornil na problém, že soudce dostává od města byt za sociální nájem, zatímco na potřebné seniory se nedostane. Parlament neschválil zákon o sociálním bydlení, na sociálních dávkách dál parazitují ubytovny. Kvůli mizerným platům je nedostatek lidí v sociálních službách, školství a zdravotnictví. Nasazení moderních technologií prakticky odstraní čekání na úřadech. Stát přestane postihovat nové digitální služby, které nabízí odvoz autem nebo ubytování, a naopak všem jejich uživatelům život maximálně zjednoduší. Dokážeme zjednodušit daňový systém na jednu platbu a udělat daně tak, aby je každý pochopil."

TOP 09

Karel Schwarzenberg

Strana odpovědi kvůli dlouhodobé nepřítomnosti Karla Schwarzenberga nedodala.

Zelení

Matěj Stropnický

„Chceme obnovit veřejnou výstavbu nájemních bytů pro lidi, kteří si nemohou dovolit byt koupit, nedosáhnou na hypotéku, nebo se nechtějí zadlužovat. Nejen sociální, prostě nájemní byty s normálním nájemným. A už na tom nějakou dobu pracujeme. Praha potřebuje sloučit se Středočeským krajem a vytvořit metropolitní region jako existuje okolo Paříže, Vídně nebo Berlína. Jinak totiž bude stále méně určovat vlastní rozvoj, na který má vliv, co udělají města jako Říčany, Hostivice nebo Brandýs."


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru