dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
4°C
Lídři pražských kandidátek chtějí řešit bydlení, dopravu nebo bezpečnost
Starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: archiv

Lídři pražských kandidátek chtějí řešit bydlení, dopravu nebo bezpečnost

Lídři pražských kandidátek pro podzimní sněmovní volby chtějí ve Sněmovně řešit především otázky bydlení, dopravy nebo bezpečnost. Rovněž se chtějí zaměřit na fungování veřejné správy. Vyplývá to z ankety ČTK mezi lídry stran.

Jaké jsou podle vás největší problémy regionu a jaké jsou možnosti jejich řešení? (řazeno abecedně dle názvů stran)

ANO 2011

Martin Stropnický

Hnutí odpovědi na otázky nedodalo.

ČSSD

Petr Dolínek

„Je nutná maximální podpora státu pro výstavbu důležitých a velkých dopravních staveb, aby se Praze odlehčilo. Důležitá je také garance možnosti bydlení v Praze včetně regulace růstu cen energií. Důležitý je boj proti ztrátě demokracie v ČR. Zjednodušit se musí papírování ve zdravotnictví. Lékaři musí mít čas na pacienty a ne, aby neustále vyplňovali papíry."

Koalice STAN a Lidovci

Petr Gazdík (STAN)

„Kdejaké městečko má vizi, kam směřovat v příštích pěti nebo deseti letech. To Praha bohužel nemá, a já bych chtěl zahájit veřejnou diskusi o vizi Prahy, o tom, jak se má třeba zahušťovat nebo rozrůstat. O tom, jestli má dostatek škol a školek a obecně o tom, co všechno je třeba v příštích dvaceti, třiceti letech udělat."

KSČM

Marta Semelová

„Důležitá jsou témata, na která se zaměřujeme dlouhodobě. Mezi ně patří bezpečnost doma i na ulici, revize církevních restitucí, navrácení klíčových podniků do vlastnictví státu a města, zabránění rozprodávání majetku a důsledná kontrola. Za důležité považujeme také řešení dopravy v hlavním městě, včetně financování. Není to jen věc magistrátu, ale i státu, metro a dostavba vnějšího a vnitřního silničního okruhu je důležitá pro obyvatele i další návštěvníky Prahy. Prioritou je pro nás i dostupné bydlení pro všechny, kteří to potřebují, dále navýšení kapacit jeslí a mateřských a základních škol. V oblasti školství budeme usilovat o přehodnocení inkluze a snížení administrativy."

ODS

Jana Černochová

„Prvním z témat je doprava. Pod současným vedením rozvoj dopravy a dopravní infrastruktury v Praze stagnuje. Dále je naší prioritou liberalizace podnikání, snižování míry byrokratické zátěže pro podnikatele i občany, odstranění zbytečných kontrol a sankcí ze strany státu a snížení daní a zjednodušení daňové soustavy. Dalším tématem je bezpečnost. Nechceme lidi strašit, ale chceme, aby na tuto oblast bylo vynakládáno přiměřené množství prostředků, aby příslušníci bezpečnostních sborů byli adekvátně ohodnoceni a aby naše země plnila závazky v oblasti výdajů na obranu země. Zároveň chceme osekat byrokracii ve školství."

Piráti

Jakub Michálek

„Mojí osobní prioritou bude i nadále řešení sociálních nespravedlností ve společnosti, kdy jsem například upozornil na problém, že soudce dostává od města byt za sociální nájem, zatímco na potřebné seniory se nedostane. Parlament neschválil zákon o sociálním bydlení, na sociálních dávkách dál parazitují ubytovny. Kvůli mizerným platům je nedostatek lidí v sociálních službách, školství a zdravotnictví. Nasazení moderních technologií prakticky odstraní čekání na úřadech. Stát přestane postihovat nové digitální služby, které nabízí odvoz autem nebo ubytování, a naopak všem jejich uživatelům život maximálně zjednoduší. Dokážeme zjednodušit daňový systém na jednu platbu a udělat daně tak, aby je každý pochopil."

TOP 09

Karel Schwarzenberg

Strana odpovědi kvůli dlouhodobé nepřítomnosti Karla Schwarzenberga nedodala.

Zelení

Matěj Stropnický

„Chceme obnovit veřejnou výstavbu nájemních bytů pro lidi, kteří si nemohou dovolit byt koupit, nedosáhnou na hypotéku, nebo se nechtějí zadlužovat. Nejen sociální, prostě nájemní byty s normálním nájemným. A už na tom nějakou dobu pracujeme. Praha potřebuje sloučit se Středočeským krajem a vytvořit metropolitní region jako existuje okolo Paříže, Vídně nebo Berlína. Jinak totiž bude stále méně určovat vlastní rozvoj, na který má vliv, co udělají města jako Říčany, Hostivice nebo Brandýs."


Pochod centrem na protest proti Zemanovi

9. března 2018 v 17:41

Asi 200 lidí včera pochodovalo Prahou na protest proti prezidentovi Miloši Zemanovi, ale i proto, aby upozornili na klimatické změny a násilí na ženách. Akci Ženy na hrad! v den Zemanovy inaugurace pořádala Koalice 8. března, která sdružuje různá feministická hnutí a další organizace. Organizátoři...

Ondráček končí ve funkci předsedy komise pro kontrolu činnosti GIBS

6. března 2018 v 16:21

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) se dnes vzdal funkce předsedy komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Potvrdil to ve svém projevu v Poslanecké sněmovně. Rezignací předešel hlasování o návrhu ODS, aby Sněmovna zařadila na nynější schůzi bod o jeho odvolání. Lidovci...

Petici proti Ondráčkovi podepsalo 14 000 lidí, polovina v Praze

6. března 2018 ve 12:12

Asi 14 000 lidí podepsalo při pondělních protestech petici proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Diskuze: Marek Hilšer ve Skautském institutu na Staromáku

4. března 2018 v 08:47

Přijďte ve středu 7. března na debatu s prezidentským kandidátem, o kterém se mluví jako o jednom z vítězů voleb. I když nevyhrál.

Piráti zvolili za svého pražského lídra Zdeňka Hřiba

1. března 2018 v 19:04

Vítězem vnitrostranického hlasování pirátů o post lídra pirátské kandidátky pro Magistrát hlavního města Prahy se stal MUDr. Zdeněk Hřib. Ve druhém kole hlasování získal 54 % hlasů a porazil protikandidáta Daniela Mazura.

Renáta Adámková je novou radní

28. února 2018 v 07:08

Zastupitelstvo MČ Praha 12 na svém zasedání 26. února zvolilo novou radní. Stala se jí Renáta Adámková z Hnutí ANO 2011, která na tomto postu nahradí radního Roberta Králíčka, od podzimu 2017 poslance PSP za Hnutí ANO 2011.

Další články
Nahoru