dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Volby 2014

Lídři osmi pražských subjektů se představili u Moravce

Středeční Otázky Václava Moravce byly věnovány Praze. V první polovině pořadu se probírala bezpečnost a otázky bezdomovectví. Podle lídra Svobodných Jiřího Payna to není politické téma, politici nemohou nikoho motivovat, jak má žít, lídři Trojkoalice Petr Štěpánek a KSČM Marta Semelová si naopak myslí, že stát by měl lidem pomoci například systémem sociálního bydlení a především prevencí, podle lídra ČSSD Miloslava Ludvíka je třeba rozlišovat mezi lidmi, kteří chtějí a kteří se nechtějí vrátit do společnosti.

Druhá polovina byla věnována transparentnosti. Podle lídryně ANO Adrieny Krnáčové by měl být na internetu online nejen přenos ze Zastupitelstva hlavního města Prahy, ale i z Rady. Lídr TOP 09 a stávající primátor Tomáš Hudeček řekl, že to by musel být změněn zákon, podle něj je vyhovující stávající praxe. Lídr Pirátů Jakub Michálek uvedl, že je pro zveřejňování kontaktů s lobbyisty, což jeho strana dělá. Lídr ODS Bohuslav Svoboda řekl, že k otvírání radnice občanů začalo docházet za jeho vlády.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru