dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Na radnici Prahy 10 se pokusí dostat nové uskupení. Lidovci + LES + občané = Vlasta
Radnice Prahy 10. Foto: archiv

Na radnici Prahy 10 se pokusí dostat nové uskupení. Lidovci + LES + občané = Vlasta

Do podzimních komunálních voleb bude v Praze 10 kandidovat koalice tamních občanů, KDU-ČSL a Liberálně ekologické strany (LES). Koalice pojmenovaná Vlasta chce voliče lákat především na samosprávu bez korupce, kvalitní veřejnou službu a „péči o slušný život“.

Koaliční hnutí povede do voleb z prvního místa kandidátky Renata Chmelová. Podle předsedy KDU-ČSL v Praze 10 Pavla Mareše bude koalice kandidovat pod heslem „dobrá obec, dobré účty, dobří sousedé".

LES bude do voleb v koalici reprezentovat člen jeho výkonného výboru Milan Mraček. O přízeň voličů se budou dále ucházet třeba režisérka Ljuba Václavová, Martin Moravec, který dosud působil v iniciativě Společně pro Desítku, nebo Lucie Sedmihradská ze Zaostřeno na 10.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru