Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Lidovce do pražských komunálních voleb povede současný zastupitel Wolf
Jan Wolf je pražským zastupitelem už osm let. Foto: KDU-ČSL

Lidovce do pražských komunálních voleb povede současný zastupitel Wolf

Lidovce povede do podzimních komunálních voleb v Praze současný zastupitel Jan Wolf. Informovala o tom mluvčí strany Lucie Ješátková. Pražská KDU-ČSL podepsala v lednu memorandum o předvolební spolupráci s pražskou ODS a TOP 09. Podle něj lidovci obsadí na koaliční kandidátce Spolu 4., 15. a 31. místo.

Pražští lidovci ve středu 30. března zvolili svého lídra do podzimních voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy. Stal se jím stávající zastupitel Prahy Jan Wolf. Dalšími zástupci pražských lidovců na kandidátce SPOLU budou mimo jiné zastupitel z Prahy 10 Pavel Mareš a radní pro sociální oblast z Prahy 6 Marián Hošek. 

„Děkuji členům pražské městské organizace KDU-ČSL za důvěru a mé zvolení lidoveckým lídrem do podzimních voleb na pražský magistrát. Jsem přesvědčen, že během současné válečné humanitární krizi, ale i při řešení dopravní situace, sociálních, ekonomických či kulturních potřeb Pražanů, bude třeba lidoveckého úhlu pohledu. Víme totiž z pozice křesťanských demokratů, jak napomoci k lepšímu řešení, a to i směrem k mezilidským a mezigeneračním vztahům. Tyto naše představy, bych rád uplatnil a prokázal v zastupitelstvu,“ prohlásil Jan Wolf, který je zastupitelem od roku 2014.

„Budu svou politickou práci i nadále stavět na spolupráci s neziskovým sektorem a kompetentními odborníky. Největším bohatstvím Prahy jsou pro mě aktivní občané, jejichž osobní nasazení pomáhá jednotlivým lokalitám, čtvrtím i metropoli jako celku,“ zdůraznil Pavel Mareš.  

Pražská KDU-ČSL podepsala v lednu memorandum o předvolební spolupráci s pražskou ODS a TOP 09. Dle podepsaného memoranda lidovci obsadí na koaliční kandidátce SPOLU místa: 4, 15 a 31. KDU-ČSL je v současném volebním období na magistrátu zastoupena Janem Wolfem, který je součástí klubu Spojených sil pro Prahu (KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí STAN).

„KDU-ČSL vybrala ze svého středu ty nejlepší kandidáty do podzimních voleb. Podařilo se propojit tři politické strany, které jsou díky tomu dnes velmi silné. Naším cílem je jednoznačné vítězství,“ doplnil nově zvolený předseda KDU-ČSL Praha Tomáš Kaplan.

Lídra kandidátky už oznámili Piráti, bude jím současný primátor Zdeněk Hřib. Ambici stát v čele města má i starosta Prahy 7 a lídr Prahy Sobě Jan Čižinský. Občanští demokraté v Praze 10 nominovali jako kandidáta na lídra koalice Spolu pro podzimní komunální volby poslance a bývalého primátora Bohuslava Svobodu. STAN do voleb povede architekt a náměstek primátora Petr Hlaváček.


Autor: puc

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru