Dnes Neděle - oblacno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 20°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Lidovce do pražských komunálních voleb povede současný zastupitel Wolf
Jan Wolf je pražským zastupitelem už osm let. Foto: KDU-ČSL

Lidovce do pražských komunálních voleb povede současný zastupitel Wolf

Lidovce povede do podzimních komunálních voleb v Praze současný zastupitel Jan Wolf. Informovala o tom mluvčí strany Lucie Ješátková. Pražská KDU-ČSL podepsala v lednu memorandum o předvolební spolupráci s pražskou ODS a TOP 09. Podle něj lidovci obsadí na koaliční kandidátce Spolu 4., 15. a 31. místo.

Pražští lidovci ve středu 30. března zvolili svého lídra do podzimních voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy. Stal se jím stávající zastupitel Prahy Jan Wolf. Dalšími zástupci pražských lidovců na kandidátce SPOLU budou mimo jiné zastupitel z Prahy 10 Pavel Mareš a radní pro sociální oblast z Prahy 6 Marián Hošek. 

„Děkuji členům pražské městské organizace KDU-ČSL za důvěru a mé zvolení lidoveckým lídrem do podzimních voleb na pražský magistrát. Jsem přesvědčen, že během současné válečné humanitární krizi, ale i při řešení dopravní situace, sociálních, ekonomických či kulturních potřeb Pražanů, bude třeba lidoveckého úhlu pohledu. Víme totiž z pozice křesťanských demokratů, jak napomoci k lepšímu řešení, a to i směrem k mezilidským a mezigeneračním vztahům. Tyto naše představy, bych rád uplatnil a prokázal v zastupitelstvu,“ prohlásil Jan Wolf, který je zastupitelem od roku 2014.

„Budu svou politickou práci i nadále stavět na spolupráci s neziskovým sektorem a kompetentními odborníky. Největším bohatstvím Prahy jsou pro mě aktivní občané, jejichž osobní nasazení pomáhá jednotlivým lokalitám, čtvrtím i metropoli jako celku,“ zdůraznil Pavel Mareš.  

Pražská KDU-ČSL podepsala v lednu memorandum o předvolební spolupráci s pražskou ODS a TOP 09. Dle podepsaného memoranda lidovci obsadí na koaliční kandidátce SPOLU místa: 4, 15 a 31. KDU-ČSL je v současném volebním období na magistrátu zastoupena Janem Wolfem, který je součástí klubu Spojených sil pro Prahu (KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí STAN).

„KDU-ČSL vybrala ze svého středu ty nejlepší kandidáty do podzimních voleb. Podařilo se propojit tři politické strany, které jsou díky tomu dnes velmi silné. Naším cílem je jednoznačné vítězství,“ doplnil nově zvolený předseda KDU-ČSL Praha Tomáš Kaplan.

Lídra kandidátky už oznámili Piráti, bude jím současný primátor Zdeněk Hřib. Ambici stát v čele města má i starosta Prahy 7 a lídr Prahy Sobě Jan Čižinský. Občanští demokraté v Praze 10 nominovali jako kandidáta na lídra koalice Spolu pro podzimní komunální volby poslance a bývalého primátora Bohuslava Svobodu. STAN do voleb povede architekt a náměstek primátora Petr Hlaváček.


Autor: puc

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru