Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lidovce do pražských komunálních voleb povede současný zastupitel Wolf
Jan Wolf je pražským zastupitelem už osm let. Foto: KDU-ČSL

Lidovce do pražských komunálních voleb povede současný zastupitel Wolf

Lidovce povede do podzimních komunálních voleb v Praze současný zastupitel Jan Wolf. Informovala o tom mluvčí strany Lucie Ješátková. Pražská KDU-ČSL podepsala v lednu memorandum o předvolební spolupráci s pražskou ODS a TOP 09. Podle něj lidovci obsadí na koaliční kandidátce Spolu 4., 15. a 31. místo.

Pražští lidovci ve středu 30. března zvolili svého lídra do podzimních voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy. Stal se jím stávající zastupitel Prahy Jan Wolf. Dalšími zástupci pražských lidovců na kandidátce SPOLU budou mimo jiné zastupitel z Prahy 10 Pavel Mareš a radní pro sociální oblast z Prahy 6 Marián Hošek. 

„Děkuji členům pražské městské organizace KDU-ČSL za důvěru a mé zvolení lidoveckým lídrem do podzimních voleb na pražský magistrát. Jsem přesvědčen, že během současné válečné humanitární krizi, ale i při řešení dopravní situace, sociálních, ekonomických či kulturních potřeb Pražanů, bude třeba lidoveckého úhlu pohledu. Víme totiž z pozice křesťanských demokratů, jak napomoci k lepšímu řešení, a to i směrem k mezilidským a mezigeneračním vztahům. Tyto naše představy, bych rád uplatnil a prokázal v zastupitelstvu,“ prohlásil Jan Wolf, který je zastupitelem od roku 2014.

„Budu svou politickou práci i nadále stavět na spolupráci s neziskovým sektorem a kompetentními odborníky. Největším bohatstvím Prahy jsou pro mě aktivní občané, jejichž osobní nasazení pomáhá jednotlivým lokalitám, čtvrtím i metropoli jako celku,“ zdůraznil Pavel Mareš.  

Pražská KDU-ČSL podepsala v lednu memorandum o předvolební spolupráci s pražskou ODS a TOP 09. Dle podepsaného memoranda lidovci obsadí na koaliční kandidátce SPOLU místa: 4, 15 a 31. KDU-ČSL je v současném volebním období na magistrátu zastoupena Janem Wolfem, který je součástí klubu Spojených sil pro Prahu (KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí STAN).

„KDU-ČSL vybrala ze svého středu ty nejlepší kandidáty do podzimních voleb. Podařilo se propojit tři politické strany, které jsou díky tomu dnes velmi silné. Naším cílem je jednoznačné vítězství,“ doplnil nově zvolený předseda KDU-ČSL Praha Tomáš Kaplan.

Lídra kandidátky už oznámili Piráti, bude jím současný primátor Zdeněk Hřib. Ambici stát v čele města má i starosta Prahy 7 a lídr Prahy Sobě Jan Čižinský. Občanští demokraté v Praze 10 nominovali jako kandidáta na lídra koalice Spolu pro podzimní komunální volby poslance a bývalého primátora Bohuslava Svobodu. STAN do voleb povede architekt a náměstek primátora Petr Hlaváček.


Autor: puc

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru