Dnes Neděle - zatazeno 7°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 5°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lidí s covidem leží na Bulovce nejméně od začátku března, někde však počet hospitalizovaných stoupá
Složité situaci čelí Všeobecná fakultní nemocnice, počet hospitalizovaných s covidem tam stoupá každým dnem. Foto: Alžběta Jungrová

Lidí s covidem leží na Bulovce nejméně od začátku března, někde však počet hospitalizovaných stoupá

Pacientů s covidem-19 leží nyní ve Fakultní nemocnici Bulovka nejméně od začátku března, počet klesl pod 200. Zástupci nemocnice o tom informovali na twitteru. Další pražské nemocnice zlepšení situace zatím nepotvrzují. Fakultní nemocnice Motol měla podle informací na twitteru včera stále přes 200 hospitalizovaných s covidem, podobný počet hlásí Fakultní Thomayerova nemocnice. Naopak počet hospitalizovaných ve Všeobecné fakultní nemocnici dál roste.

Podle dat ministerstva zdravotnictví o naplněnosti nemocnic v Praze jsou v současné době volná jen čtyři lůžka pro pacienty ve vážném stavu a zhruba 50 lůžek na standardních odděleních. Až čtvrtina pacientů potřebuje péči v nemocnicích i skončení nákazy koronavirem na necovidových odděleních.

Bulovka má 27 pacientů na JIP. „V březnu poprvé je v naší nemocnici hospitalizováno méně než 200 pacientů s covid-19. Všichni věříme, že tento klesající trend bude pokračovat i v následujících dnech," uvedli její zástupci na twitteru.

Opačné situaci čelí Všeobecná fakultní nemocnice (VFN). „Naopak počet hospitalizovaných s covidem v průběhu března denně stoupá. K dnešnímu odpoledni je u nás hospitalizovaných 132 covid pozitivních pacientů," uvedla včera.

Fakultní nemocnice v Motole měla včera odpoledne 216 pacientů s covidem-19, v těžkém stavu bylo 74 z nich a umělou plicní ventilaci potřebovalo 24. Zatím nejvíc nakažených v nemocnici leželo uprostřed minulého týdnu, bylo jich 217. Poslední tři dny se jejich počet pohyboval mezi 205 a 210. Prvního března bylo hospitalizovaných 139, o dva dny později už 176.

Také Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze má podle mluvčího Petra Sulka více než 200 hospitalizovaných. „Aktuálně je naše lůžková kapacita prakticky vyčerpána a jakmile se nám nějaké lůžko uvolní, obratem je obsazeno," sdělil ČTK.

Z více než 220 hospitalizovaných covid pozitivních pacientů potřebuje 25 intenzivní péči. Trend je podle něj prakticky neměnný už od začátku letošního roku, protože nemocnice je spádová i pro velkou část Středočeského kraje.

Zlepšení nepotvrdily ani Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Nemocnice Na Homolce. „V posledních týdnech se pohybujeme mezi asi 160 a 180 pacienty, pokles zatím nezaznamenáváme," sdělila na dotaz ČTK mluvčí vinohradské nemocnice Tereza Romanová.

Mluvčí Martina Dostálová za Nemocnici Na Homolce sdělila, že pokles pacientů, zejména potřebujících plicní ventilátor, nemocnice zatím nepozoruje. „Kapacita ventilovaných lůžek je v Nemocnici Na Homolce v tuto chvíli zaplněna, na covid jednotkách s lůžky pro oxygenoterapií máme aktuálně rezervu 25 procent," uvedla.


Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

Včera v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

13. dubna 2021 v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

13. dubna 2021 v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Další články
Nahoru