dnes
Neděle - skorojasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Právo

Lidem ve finanční tísni pomůže nová poradna v Praze 4

Představitelé radnice Prahy 4, zástupce starosty Lukáš Zicha (STAN – Tučňák) a radní Jaroslav Míth (ODS), oficiálně přivítali v nových prostorách na území Prahy 4 Poradnu při finanční tísni, kam se od nového roku přestěhovalo její vedení a pražská pobočka. Poradna poskytuje své služby obyvatelům zdarma.

„Jsem rád, že se nám podařilo nalezením vhodných a cenově dostupných prostor v Praze 4 pomoci jak poradně, tak především umožnit zdejším obyvatelům na dostupném místě získat zdarma důležité rady ve finanční tísni,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha.

Poradna při finanční tísni vznikla v roce 2007, v Praze 4 působí od ledna 2017 a od té doby do jejich nového sídla v Hvězdově ulici zavolalo již 300 klientů. Typickým klientem této poradny je žena vyššího středního věku, se středoškolským vzděláním a s průměrným dluhem 450 až 500 tisíc korun, z drtivé většiny jde o spotřebitelské úvěry na vybavení domácnosti. Přibližně 70 % klientů podstupuje tzv. oddlužení (osobní bankrot).

„Možnost přesídlení poradny na území Prahy 4 jsem velmi uvítal,“ uvedl radní Jaroslav Míth „Ze své zkušenosti ve finančnictví vím, že při nakládání s penězi je to jako s nemocemi. Nejdůležitější je prevence. A pokud už problém nastal, je nezbytné ho řešit včas,“ zdůraznil Jaroslav Míth, který pracuje v bankovním sektoru a přednáší o finanční gramotnosti na základních školách v Praze 4.

Problém předlužení se velmi často projevuje například v  neschopnosti obyvatel platit nájemné za byt poskytnutý radnicí. Nyní působí na území městské části Praha odborná organizace, která nájemníkům dokáže bezplatně a kvalitně poradit tak, aby se nedostali do reálného nebezpečí ztráty střechy nad hlavou.

Poradna při finanční tísni sídlí na adrese Hvězdova 19 (v těsném sousedství stanice metra Pankrác, naproti vjezdu do garáží OC Arkády Pankrác). Otevírací doba poradny: po – čt 8 – 18 hodin, pá 8 – 17 hodin.


Praha 9: Bezplatná právní poradna

28. září 2018 v 08:15

Tato služba je poskytována sociálně slabším občanům, kteří nemohou za právní služby platit a mají trvalý pobyt na území MČ Prahy 9. K poskytnutí služby je třeba doložit doklad totožnosti s trvalým pobytem na území Prahy 9– Vysočany, Libeň, Střížkov, Prosek, Hloubětín,...

Právní poradna: Kdy žádat o souhlas se zpracováním osobních údajů? Ne vždy je tento krok vhodný

17. června 2018 ve 22:32

Souhlasy kam se podíváš. Asi tak by se dala shrnout lavina mailů, které se na nás hrnuly ze všech stran od společností, které více či méně kreativně požadovaly udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Potřebujete právníka? Praha 10 nabízí bezplatné právní poradenství

31. května 2018 v 09:11

Občané městské části Praha 10, kteří se ocitnou v tíživé rodinné, bytové nebo finanční situaci, mohou využít projektu bezplatného právního poradenství. Služba je poskytována občanům MČ Praha 10, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci a požádají o pomoc při řešení své situace sociální...

Přehled kontrol Úřadu pro ochranu osobních údajů za druhé pololetí roku 2017

18. dubna 2018 v 07:56

S přicházejícím nařízením GDPR a hrozbou sankcí a postihy od Úřadu pro ochranu osobních údajů (dále jen  „ÚOOÚ“) je pro představu vhodné upozornit na současný stav a počet kontrol, které proběhly za rok 2017. Obrázek nechť si každý udělá sám.

Nový nález Ústavního soudu ve věci náhrady regulovaného nájemného

15. února 2018 v 08:14

V červenci roku 2017 jsme již psali o přelomovém rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (dále jen „ESLP“), kterým tento určil výši náhrady za omezení vlastnického práva regulací nájemného (https://www.maceklegal.cz/ceska-republika-ma-zaplatit-majitelum-bytu-miliony.html). Významnost...

Bezplatná právní poradna na radnici

12. února 2018 v 09:22

Centrum právní pomoci poskytuje občanům Prahy 13 základní právní poradenství zdarma. Je určeno pro ty, kteří se z různých důvodů ocitli v problematické situaci a nevědí si sami rady. Poskytne základní radu, jak v konkrétním případě postupovat. Poradí v oblasti rodinného a pracovního práva, náhrady...

Nová evidence skutečných majitelů právnických osob od začátku roku 2018

25. ledna 2018 v 08:21

Novelou zákona o veřejných rejstřících fyzických a právnických osob vznikla nová povinnost evidovat skutečné majitele právnických osob a svěřeneckých fondů s účinností od 1. ledna 2018.

Bezplatná Právní poradna v Praze 9

3. ledna 2018 ve 14:44

Pro sociálně slabší občany, kteří nemohou za právní služby platit a mají trvalý pobyt na území Prahy 9 je radnicí této městské části zřízena bezplatná právní poradna.

Další články
Nahoru