dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Lidé z Pfizeru natírali lavičky pro seniory
Dobrovolníci vyrazili na pomoc seniorům. Foto: archiv

Lidé z Pfizeru natírali lavičky pro seniory

Zatímco děti si poslední školní den šly ve svátečním pro vysvědčení, zaměstnanci farmaceutické společnosti Pfizer popadli barvy, štětce i válečky a vyrazili na pomoc seniorům. Desítka dobrovolníků včetně generálního ředitele se v Domově Sue Ryder v pražské Michli pustila do výmalby pokojů, natírání zahradních laviček i umývání oken. Díky firemnímu projektu „Jsem dobrovolník“ sem zavítali už potřetí.

„Zaměstnanci společnosti nás podporují pravidelně nejen, a to nejen jako dobrovolníci. Pořádají například vánoční dobročinnou sbírku, zorganizovali charitativní sběr oblečení pro naše obchody nebo se osobně účastní našich akcí jako je pochod za důstojné stáří,“ popisuje ředitel Domova Sue Ryder Matěj Lejsal.

Firemní dobrovolnictví zároveň považuje za prostředek, jak s firmami navázat dlouhodobější partnerství. „Dobrovolníci jsou nedílnou součástí našeho domova a pomáhají nám zlepšovat kvalitu péče o klienty. Spolupracujeme s jednotlivci i skupinami firemních dobrovolníků. Považujeme za úspěch, když se lidé z firem vrací za našimi seniory i ve svém volném čase nebo se z nich stanou naši individuální dárci,“ dodává Lejsal.

Do projektu „Jsem dobrovolník“ společnosti Pfizer se za tři roky zapojilo už 106 dobrovolníků, kteří organizacím věnovali celkem 636 hodin času. Každý pracovník má možnost strávit během roku jeden pracovní den v roce ve vybrané neziskové organizaci. Náklady na práci i spotřebovaný materiál jdou na účet zaměstnavatele. Sami zaměstnanci se přitom mohou rozhodnout, zda věnují organizaci také svůj denní plat. Navíc se mezi neziskové organizace, které dobrovolníci navštíví, rozděluje také výtěžek každoroční charity Pfizer mezi zaměstnanci.

„V rámci firemního dobrovolnictví se snažíme pomáhat seniorům, dětem a nezapomínáme ani na životní prostředí. V červnu jsme s dobrovolníky zavítali do denního stacionáře Ruka pro život, který slouží mentálně hendikepovaným lidem. V minulém týdnu zase skupina zaměstnanců pomáhala s údržbou Průhonického zámeckého parku, který patří mezi památky UNESCO,“ říká koordinátorka firemního dobrovolnictví ve společnosti Pfizer Tamara Stanisavljevičová.


Radní Hodek navštívil pražské domovy pro seniory

9. prosince 2017 v 09:18

V předvánočním čase radní hl. m. Prahy pro oblast sociální Daniel Hodek navštěvuje domovy pro seniory, které má ve správě hlavní město Praha. Včera navštívil Domov pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích a Domov pro seniory Krč. 

Dvojka pro seniory: Do Divadla na Vinohradech

3. prosince 2017 v 18:41

Senioři z Prahy 2, členové Klubu Dvojka pro seniory si v pondělí 18. prosince od 8 hodin mohou v informacích v přízemí budovy radnice vyzvednout vstupenky na dopolední divadelní představení „Škola žen“.

Praha 5 podpořila levnější plavání pro seniory v Aquaparku Barrandov

23. listopadu 2017 ve 12:27

Senioři starší než 60 let s trvalým pobytem v městské části Praha 5 mohou od ledna 2018 každé úterý, středu, čtvrtek a pátek od 13 do 15 hodin zaplatit za 100 minut plavání pouze 50 korun. Podmínkou je si vyzvednout tzv. plavecký pas.

Praha 1: Kurz první pomoci

18. listopadu 2017 v 08:14

Profesionální záchranáři provedou zájemce Kurzem první pomoci, který připravila radnice Prahy 1 a spolek Prevence dětem.

Dvojka pro seniory: Plavenky na prosinec

15. listopadu 2017 ve 12:54

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 pro členy Klubu Dvojka pro seniory plavání v bazénu. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Praha 10 pro seniory: Pojízdný úřad

15. listopadu 2017 v 07:07

Pokud je vám více než 75 let a nemůžete se dostavit na radnici, můžete vyzkoušet službu Pojízdného úřadu. Na základě objednávky služby budou v domluveném termínu vysíláni zaměstnanci úřadu ke klientovi domů nebo do zdravotnického zařízení, kde s nimi jeho úřední záležitost vyřídí. Služba je...

Senioři z Centra RoSa založili ochotnické divadlo, organizují první seniorský divadelní festival

8. listopadu 2017 ve 13:18

Centrum RoSa v Kobylisích bude v listopadu žít divadlem. Tamní senioři totiž pořádají první ochotnický Festival seniorských divadel v Praze s názvem Divadelní lázně. Během tří dnů od 9. do 11. listopadu se představí čtyři ochotnické divadelní spolky a další zajímaví hosté. Vstup na představení je...

Dvojka pro seniory: Palác Lucerna a Václavské náměstí

31. října 2017 v 10:34

Na listopadovou komentovanou procházku s Pražskou informační službou na téma „Palác Lucerna a Václavské náměstí“ se můžete přihlásit telefonicky v pátek 10. listopadu od 9 do 9:30 na tel.: 724 102 328.

Praha 10 pro seniory: Kurzy finanční gramotnosti

31. října 2017 v 08:03

Jak na peníze v listopadu aneb vyznáte se ve světě smluv, právních úkonů a finančních produktů?

Praha 10: Kurzy trénování paměti

30. října 2017 v 07:53

Zájem seniorů o kurzy trénování paměti, které pořádala Praha 10 v předchozích letech, přiměl radnici k vyhlášení podzimních kurzů trénování paměti doplněných o pohybové aktivity pod názvem „Trénuj hlavu, trénuj tělo, aby zdraví vydrželo“.

Další články
Nahoru