dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražská politika

Lidé vysadili u pražské magistrály strom, chtějí její zklidnění

Lidé vysadili u magistrály poblíž Nuselského mostu strom. Symbolickým gestem chtějí upozornit na to, že se lidem v okolí hlavního silničního tahu špatně žije. Podle jedné z iniciátorek projektu, architektky Yvette Vašourkové, nemusí jít hned o snížení počtu jízdních pruhů, stačí i drobné kroky ke zpříjemnění situace.

Dnešní vysazení pětimetrového platanu u příležitosti středoevropského Dne stromů má být jedním z nich. Praha v září oznámila, že si nechá zpracovat další studii na zklidnění magistrály.

„Domníváme se, že magistrála si zaslouží stát se městskou třídou a změnit svůj periferní charakter na městský,“ řekla ČTK Vašourková, která žije nedaleko náměstí I. P. Pavlova. Podle ní byly změny slibované po otevření tunelového komplexu Blanka. Nově se objevily jen semafory na náměstí Hrdinů na Pankráci a na křížení magistrály s Wenzigovou ulicí. Další změny prý mají být až po dostavbě Pražského vnějšího okruhu.

Strom u magistrály aktivisté vysadili bez povolení magistrátu či Technické správy komunikací, která má magistrálu na starosti. „Domníváme se, že neporušujeme zákon, protože jsme vybrali místo, kde v minulosti strom stál,“ dodala architektka.


Další články
Nahoru