Dnes Úterý - prehanky-snih 2°C
Zítra Středa - skorojasno 7°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lidé ve velkém objednávají mazlíčky do pražských salonů pro zvířata
Ilustrační foto: archiv

Lidé ve velkém objednávají mazlíčky do pražských salonů pro zvířata

Lidé v posledních dnech ve velkém objednávají své zvířecí mazlíčky do salonů. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pražskými salony pro zvířata. Vláda svým pondělním usnesením od včerejška povolila fungování provozoven poskytujících službu úpravy a stříhání psů a koček. Provozovatelé uvádějí, že dbají na přísná bezpečnostní a hygienická pravidla a lidem nedovolují přítomnost u úpravy psů.

Provozovatelé salonů se informaci o možnosti znovuotevření dozvěděli v pondělí. Podle majitele psího salonu a spa lázní DirtyDog (salon Darling) Martina Kuruce to byl „milý šok". Lidé od úterního poledne až do pozdních večerních hodin posílali převážně SMS s poptávkou objednání.

„Dnes od 08:00 se telefony ještě neuklidnily. Mám vytvořen pořadník podle toho, jak lidé volali v době uzavření salonu, nebo měli v této době termín objednaní. Ti mají přednost," doplnil.

Zákazníky v DirtyDog podle Kuruce do salonu nyní nepouštějí. Psy přebírají a vracejí u dveří. Samozřejmostí jsou podle Kuruce roušky a dezinfekce nástrojů i celého salonu.

Do salonu DogTown začali lidé psy objednávat hned po zveřejnění informace o obnovení provozu. „Dodržujeme zvýšená hygienická opatření. Nedoporučujeme přítomnost páníčka během úpravy psa a vyžadujeme nošení roušek při návštěvě našeho obchodu a salonu," uvedla za provoz Hana Pleštilová.

Majitelka Psího salonu Tlapka Kateřina Brabcová se o uvolnění opatření dozvěděla v pondělí večer od známých. „Poté, co jsem své zákazníky informovala o tom, že se mohou opět dostavit se svými mazlíčky, začali všichni naráz psát a volat kvůli objednávce," řekla. Dodala, že nedovoluje přítomnost majitelů psů u úpravy a dbá na pravidelnou dezinfekci salonu.

„O znovuotevření salonů jsem se dozvěděla díky vláknu střihačů na facebooku. Informace od vlády absolutně nepronikají a neseznamuje s nimi nikoho," uvedla majitelka psího salonu Champion Petra Richterová.

Telefon s objednávkami zákazníků podle ní od úterního večera neutichá a má už zaplněné termíny na tři týdny. Ani ona majitele psů do provozovny k úpravě nyní nepouští.

Salony pro psy a kočky se zařadily mezi další výjimky z vládních opatření, která v současné době platí. Ze služeb mohou dále fungovat například kamenictví, pohřební služby, zámečnictví, autoservisy, odtahy vozidel nebo prádelny a čistírny.

Už na jaře, když kabinet začal uvolňovat opatření proti šíření koronaviru, se salony pro zvířata mohly otevřít v první rozvolňovací vlně, spolu s provozovnami řemeslníků.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Včera ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

17. ledna 2021 ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru