Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lidé v Primátorské adventní sbírce darovali téměř dvě tuny potravin a drogerie
Lidé nosili dary během celého čtvrtečního dne. Foto: MHMP

Lidé v Primátorské adventní sbírce darovali téměř dvě tuny potravin a drogerie

V tradiční Primátorské adventní sbírce se letos vybralo celkem 1 982 kilogramů potravin a drogerie, což je téměř o půl tuny více než v minulé adventní sbírce. Připravilo ji hlavní město ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj a uskutečnila se ve čtvrtek 14. prosince na Mariánském náměstí.

„Výsledek sbírky je potěšující. Nejen, že se vybralo potravin, drogerie a další pomoci více než v minulosti. Především se ale opět ukázalo, že lidská soudržnost přeci jenom funguje,“ řekl primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).  

V předvánočním čase se před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí v Praze 1 uskutečnila Primátorská adventní sbírka. Pomůže potřebným, zejména seniorům žijícím na hranici chudoby, rodičům samoživitelům a lidem bez domova.  

„Jsem nesmírně hrdá na výsledky letošní Primátorské adventní sbírky, kde se podařilo vybrat téměř o půl tuny více potravin a drogerie než dříve. Tento úspěch je jasným důkazem neuvěřitelné solidarity a velkorysosti občanů Prahy a všech, kteří se sbírky zúčastnili,“ řekla Alexandra Udženija (ODS), náměstkyně primátora pro oblasti sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.

„Je skvělé, že se pokračuje v tradici, kterou jsme ustanovili v minulém volebním období. Děkujeme všem zastupitelům i Pražanům, kteří svými balíčky sbírku podpořili, a udělali tak o trochu hezčí Vánoce těm, kteří se ocitli v nouzi,“ uvedla Jana Komrsková (Piráti), náměstkyně primátora pro oblast životního prostředí a klimatického plánu.  

„Jsem velmi rád, že jsme na pražském magistrátu zavedli tradici, když jsme tento rok poprvé pamatovali i na zvířátka. Češi jsou národ, který miluje zvířata, a jsem si vědom, že i lidé a rodiny s domácím mazlíčkem se dostávají do tíživé finanční a životní situace,“ uvedl Jiří Pospíšil (TOP 09), náměstek primátora s působností v oblasti kultury, cestovního ruchu, památkové péče, výstavnictví a péče o zvířata (animal welfare). 

„Jsem hrdý, že Češi kromě Primátorské adventní sbírky přispívali i v celorepublikové potravinové sbírce na podzim, kdy darovali celkem 624 tun. Pro představu: z vybraného množství potravin lze připravit až 1,124 milionu porcí jídla,“ řekl Michal Hroza (TOP 09), pražský radní pro oblast infrastruktury.

Do sbírky se zapojil nejen pražský primátor a zastupitelé hlavního města, ale také zaměstnanci magistrátu, zástupci různých velvyslanectví, ale i některé instituce, firmy a široká veřejnost.  

Lidé nejvíce pomohli darováním základních trvanlivých potravin a drogerie. Vítané byly zejména konzervy, rýže a luštěniny, trvanlivé mléko, olej, polévky, dětská výživa nebo také základní a dětská drogerie.  

„Každý kilogram darovaných potravin pomůže lidem v nouzi a jejich dětem alespoň na chvíli zapomenout na starosti a prožít Vánoce v radosti a pokoji,“ sdělila ředitelka Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj Věra Doušová.


Autor: red

Radnice Prahy 13 vypsala výběrová řízení na další pracovní pozice

Včera v 15:18

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.  

Praha 2 pomáhá s bydlením mladým rodinám, samoživitelům i sociálně potřebným

Včera v 10:58

Nová Pravidla sociální bytové politiky radnice Praha 2 reagují jak na vývoj situace na trhu s bydlením, tak i na změny v sociální politice. Cílí zejména na případy, kde selhává či nedostačuje státní podpora. Adresná a sociálně citlivá podpora se tak dostane těm, kteří ji opravdu potřebují,...

Praha 14: Přihlaste se na festival Antifetfest 2024

Včera v 08:18

Další ročník soutěžního festivalu Antifetfest je již tradiční přehlídkou žákovských a studentských filmů, které se zaměřují na palčivá témata dnešní doby – kriminalitu, drogy, šikanu, domácí násilí, záškoláctví a další patologické jevy.

Festival Na hlavu 2024

Včera v 08:00

Festival o duševním zdraví a mysli Na hlavu letos nese téma Diverzita: Chceme hledat cesty k tomu, co nás spojuje – ať už se jedná o odlišnou sexuální orientaci, psychické či jiné onemocnění, rozdílnost v náboženském vyznání, v tom jak vypadají naše těla, v barvě pleti...

Na Dni otevřených dveří FEL ČVUT nahlédnete do studia robotiky, elektroniky či (bio)informatiky

Včera v 07:37

Sedm bakalářských programů, které lze studovat na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL ČVUT), si mohou studenti a studentky středních škol projít už 23. února 2024. Bohatý program se uskuteční jak ve fakultní budově v Dejvicích, tak na Karlově náměstí. Návštěvníci a návštěvnice během něj...

Neděle: Procházka Vyšehradským hřbitovem

20. února 2024 ve 12:21

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února v 11 hodin se projdete Vyšehradským hřbitovem.

Dálkový odečet spotřeby vody využívá stále více zákazníků PVK

20. února 2024 v 11:43

Stále více odběratelů využívá dálkové odečty spotřeby vody, jednoduchou a bezpečnou formu kontroly nad svým vodoměrem. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace měly tímto způsobem osazeno 17 138 vodoměrů, což je meziročně nárůst o 15 procent. Přitom v roce 2012 jich bylo pouhých...

Výstava Můj svět ukazuje život v sociálně vyloučené lokalitě očima dětí

20. února 2024 v 11:19

Seznámit se základy řemesla, ale především zažít úspěch a poznat něco nového. To bylo cílem fotografických dílen obecně prospěšné společnosti Nová škola a spolku 400 ASA pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí z Krásné Lípy a Šluknovska. Čtyřiadvacet vybraných fotografií, které v rámci...

Dakar, jak ho neznáte

20. února 2024 v 09:55

Dolnopočernické informační a kulturní centrum Oáza zve 27. února od 17 hodin na talk show Dakar, jak ho neznáte. Vyprávění a zajímavosti nejen ze zákulisí, ale i nepublikované fotografie a videa přímo z dakarského konvoje.

Lidová Pašijová hra v Loretě

20. února 2024 v 09:20

Barokní průčelí Lorety, korunované věží s historicky nejstarší chrámovou zvonohrou v Evropě, bude již po třetí svědkem Ježíšova evangelijního příběhu v lidovém zpracování.

Praha 4: Přednášky pomáhají pochopit svět dětí

20. února 2024 v 07:24

Spolek Krav Maga a pořádá ve spolupráci s městskou částí Praha 4 sérii přednášek nazvaných Porozumění světu našich dětí. Cílem pěti přednášek zaměřených na prevenci a zlepšení duševního zdraví školáků je poskytnout rodičům nejen hlubší porozumění problémům, kterým jejich děti čelí, ale také...

Točenský masopust

19. února 2024 v 17:41

Točenský masopust se koná v sobotu 2. března, začíná se v 9 hodin.

Další články
Nahoru