Dnes Čtvrtek - jasno 12°C
Zítra Pátek - polojasno 12°C
Čtvrtek 28. 9. 2023
Svátek má Václav, státní svátek
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Lidé v Praze 9 mohou navrhovat kandidáty na ocenění

Zastupitelstvo Prahy 9 nedávno schválilo pravidla pro udělování ocenění občanů a záštity starosty. Nejvyšším čestným osobním vyznamenáním bude Čestné občanství Městské části Praha 9. Jako morální ocenění za významná díla a mimořádné činnosti bude udělována Cena Městské části Praha 9.

Pokud máte ve svém okolí kamaráda, známého, osobnost, která by si zasloužila ocenit, nebo jste slyšeli o někom, kdo udělal něco inspirativního, obětavého nebo hrdinského, můžete vyplnit formulář na webových stránkách nebo napsat na e-mail: vlachovad@praha9.cz, informuje městská část.

Nemusí jít jen o osobnosti ze světa umění, kultury, ale třeba i o mladého sportovce, trenéra, skauta, učitele, dobrou duši, která pomáhá. Kandidáty můžete navrhovat do konce května. Návrhy na oceněné následně projedná rada a zastupitelstvo Prahy 9.  

Za významné počiny zejména v kulturní, sportovní, sociální a vzdělávací oblasti a ve volnočasových aktivitách bude kolektivům i jednotlivcům udělována Cena starosty MČ Praha 9. Udělení Záštity starosty MČ Praha 9 je čestnou poctou pro význačné a prospěšné akce kulturního, vzdělávacího, sportovního, vědeckého, charitativního a jinak prospěšného charakteru.

Praha 9 rovněž pravidelně uděluje medaili Za zásluhy o MČ Praha 9 jako morální ocenění, a to zpravidla příslušníkům integrovaného záchranného systému, nebo občanům za významné počiny v oblasti zajištění bezpečnosti, životů nebo majetku.


Autor: Cen

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

Dnes v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

Dnes v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

Dnes v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Včera ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru