Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Lidé v Praze 9 mohou navrhovat kandidáty na ocenění

Zastupitelstvo Prahy 9 nedávno schválilo pravidla pro udělování ocenění občanů a záštity starosty. Nejvyšším čestným osobním vyznamenáním bude Čestné občanství Městské části Praha 9. Jako morální ocenění za významná díla a mimořádné činnosti bude udělována Cena Městské části Praha 9.

Pokud máte ve svém okolí kamaráda, známého, osobnost, která by si zasloužila ocenit, nebo jste slyšeli o někom, kdo udělal něco inspirativního, obětavého nebo hrdinského, můžete vyplnit formulář na webových stránkách nebo napsat na e-mail: vlachovad@praha9.cz, informuje městská část.

Nemusí jít jen o osobnosti ze světa umění, kultury, ale třeba i o mladého sportovce, trenéra, skauta, učitele, dobrou duši, která pomáhá. Kandidáty můžete navrhovat do konce května. Návrhy na oceněné následně projedná rada a zastupitelstvo Prahy 9.  

Za významné počiny zejména v kulturní, sportovní, sociální a vzdělávací oblasti a ve volnočasových aktivitách bude kolektivům i jednotlivcům udělována Cena starosty MČ Praha 9. Udělení Záštity starosty MČ Praha 9 je čestnou poctou pro význačné a prospěšné akce kulturního, vzdělávacího, sportovního, vědeckého, charitativního a jinak prospěšného charakteru.

Praha 9 rovněž pravidelně uděluje medaili Za zásluhy o MČ Praha 9 jako morální ocenění, a to zpravidla příslušníkům integrovaného záchranného systému, nebo občanům za významné počiny v oblasti zajištění bezpečnosti, životů nebo majetku.


Autor: Cen

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru