dnes
Neděle - zatazeno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Volby 2014

Lidé v Praze 1 dostávají do schránek falešné předvolební letáky

Letáky zneužívají fotografii předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga. V textu vyzývá voliče, aby nevolili starostu městské části a spolustraníka Oldřicha Lomeckého, který prý ve své funkci zklamal.

Podle TOP 09 je leták lživý a zneužil autorská práva autora fotografie. ČTK to řekla mluvčí strany Martina Týblová a mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Podle Blažkové leták dostali lidé do poštovních schránek. Kdo za jejich distribucí stojí, se prý snaží úřad zjistit.

Týblová ČTK řekla, že se jedná o antikampaň, která zneužila fotografii Schwarzenberga. „Předseda TOP 09 Oldřicha Lomeckého v komunálních volbách podporuje, na antikampaň bude TOP 09 reagovat roznosem vlastních letáků,“ dodala Týblová.

Nejedná se podle ní o leták z dílny TOP 09, a byla tak porušena autorská práva fotografa. Leták začíná velkým nápisem Mobilizace a přímou řečí Schwarzenberga „Oldřichu, velmi jsi mě zklamal“. Pokračuje pak výčtem, čím měl Lomecký zklamat. Selhat měl morálně, lidsky i manažersky, je prý arogantní k občanům a měl vyhazovat obecní peníze za svou propagaci.

Jako vždy před volbami strany bojují také s ničením svých předvolebních plakátů.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru