Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Lidé utekli, hlodavci zůstali uvězněni. Hasiči zasahovali u požáru krčského bytu
Hasiči před domem, ve kterém hořelo. Zdroj foto: HZS Praha

Lidé utekli, hlodavci zůstali uvězněni. Hasiči zasahovali u požáru krčského bytu

V sobotu před půlnocí zasahovali hasiči ze dvou stanic, krčské a modřanské, u požáru bytu v ulici V Štíhlách v Praze 4. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hasiči v bytovém domě zasahovali v dýchací technice a nasadili jeden vodní proud. Přetlakovou ventilací museli odvětrat společné prostory obytného domu, ze kterého se před jejich příjezdem evakuovalo 12 osob.

„V bytě uhynuli domácí hlodavci, které si odvezl veterinář. Požár poškodil vybavení bytu, zplodiny hoření malbu stěn, stropu a okna,“ popsal Kavka.  

Příčina požáru je podle něj předmětem dalšího šetření, škoda byla odhadnuta na 500 000 korun.

Naštěstí ne vždy při zásahu hasiči narazí na mrtvá zvířata. V patek naopak jedno zachránili. Jednotka z petřinské stanice zachránila kočku, která uvízla na stromě před rodinným domem v ulici Na dračkách v Praze 6. Hasiči na záchranu kočky použili výškovou techniku, jeden z hasičů kočku odchytil a předal majitelce. 


Autor: Karel Netolický

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru