Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Lidé utekli, hlodavci zůstali uvězněni. Hasiči zasahovali u požáru krčského bytu
Hasiči před domem, ve kterém hořelo. Zdroj foto: HZS Praha

Lidé utekli, hlodavci zůstali uvězněni. Hasiči zasahovali u požáru krčského bytu

V sobotu před půlnocí zasahovali hasiči ze dvou stanic, krčské a modřanské, u požáru bytu v ulici V Štíhlách v Praze 4. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hasiči v bytovém domě zasahovali v dýchací technice a nasadili jeden vodní proud. Přetlakovou ventilací museli odvětrat společné prostory obytného domu, ze kterého se před jejich příjezdem evakuovalo 12 osob.

„V bytě uhynuli domácí hlodavci, které si odvezl veterinář. Požár poškodil vybavení bytu, zplodiny hoření malbu stěn, stropu a okna,“ popsal Kavka.  

Příčina požáru je podle něj předmětem dalšího šetření, škoda byla odhadnuta na 500 000 korun.

Naštěstí ne vždy při zásahu hasiči narazí na mrtvá zvířata. V patek naopak jedno zachránili. Jednotka z petřinské stanice zachránila kočku, která uvízla na stromě před rodinným domem v ulici Na dračkách v Praze 6. Hasiči na záchranu kočky použili výškovou techniku, jeden z hasičů kočku odchytil a předal majitelce. 


Autor: Karel Netolický

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru